• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תמונות של גדולי הדור שליט"א ברוב ענונתם

ויש שדווקא נהגו בשררה וגדלות כדוגמת מרן רבנו עובדיה ורוב גדולי ישראל האשכנזים.
מרן הראש"ל שליט"א מספר שמרן הגר"ע זצוק"ל היה יוד למכולת בבוקר לקנות לחם, וחוזר לבית בלא הלחם, אבא איפה הלחם? אמר להם איפה המכולת אז לא שנהג בשררה אלא היה השקדן של הדור
וכמובן שיש על מרן עוד סיפורים שהיה הולך לקניות

אלא יש מקרים בהם יש עוזרים או בנים ונכדים שעוזרים בקניות

נערך לאחרונה:
וד"א מי שרוצה להעלות עוד תמונה של גדול בקניות
ראש ישיבת פו"י גאולה בכל יום שישי (כפי שהייתי רואה עד לפני כמה שנים) לאחר ליל שישי ותפילה בנץ ואז תפילה על עמ"י בכותל יורד מרכבו (של הנהג, לרב אין רכב) בשמואל הנביא למטה ליד צומת מרן קונה שקית מלפפון או עגבניה וכדו' והולך ברגל לביתו (לא הרחק) משום הא דאמרו בגמ'...
ובאותה החנות גם הגרי"ח סופר קונה לשבת והולך ללמוד באור הצפון

שוב למי שרוצה ללמוד ענווה...
או למי שרוצה תמונות ...

אגב הנהג של ראש הישיבה פעם שאלתי למורנו איזו שאלה על הנהגה בברכות, למה אינו מברך בישיבת פו"י ברכה מסויימת, והוא ענה לי בפשטות שהוא לא משלם לנהג כלום אלא זה בהתנדבות, ולכן הוא "שומר" את הברכה לרכב שאז הנהג עונה אמן וע"ז כתוב שהשכר של עונה אמן הוא "עשרה זהובים"
לי זה היה מפעים לראות היכן עומדת דעתו!!!

אגב הנהג של ראש הישיבה פעם שאלתי למורנו איזו שאלה על הנהגה בברכות, למה אינו מברך בישיבת פו"י ברכה מסויימת, והוא ענה לי בפשטות שהוא לא משלם לנהג כלום אלא זה בהתנדבות, ולכן הוא "שומר" את הברכה לרכב שאז הנהג עונה אמן וע"ז כתוב שהשכר של עונה אמן הוא "עשרה זהובים"
לי זה היה מפעים לראות היכן עומדת דעתו!!!
באמת מדהים אשרי הדור שככה לו

ובאותה החנות גם הגרי"ח סופר קונה לשבת והולך ללמוד באור הצפון
לא יודע על איזה חנות אתה מדבר, אבל אני ראיתיו קונה בחנות של הירקן כדורי.
(ובקיץ האחרון כשראיתיו בחנות שם, לאחר שיצא סיפר לי המוכר שם, שיום אחד בא בבוקר וקנה דובדבנים, ולאחר כמה שעות בא וקנה ענבים אדומים, ושאל אותו למה בא ב' פעמים, והשיב לו שבביתו בקשו ממנו בבוקר שיקנה ענבים אדומים, וקנה במקום זאת דובדבנים אדומים, וסבור היה שהם ענבים אדומים, וכשהגיע לביתו אמרו לו שאין אלו ענבים אדומים אלא דובדבנים...)

חזור
חלק עליון