• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תמונות של גדולי הדור שליט"א ברוב ענונתם

רב ספרא מחריך רישא רבא מלח שיבוטא
פירסום ראשון מיוחד לשירשור "תמונות של ענוותם של חכמי הספרדים והאשכנזים שליט"א ( https://forum.moreshet-maran.com/th...ורי-ישראל-חכמי-הספרדים-והאשכנזים-שליט-א.7701/ )
הגאון הגדול ר' אהרון בוטובול שליט"א ראש ביהמ"ד "יביע אומר" וחתנא דבי מרן גדול הדורות זצ"ל בקניון רמות בקניות לכבוד שבת קודש
הגאון ר אהרון בוטבול בקניות בקניון רמות.JPGהגאון ר אהרון בוטבול בקניות בקניון רמות.JPG

ועכשיו נזכרתי באחד שהיום הוא "אגרויסע גדול" שפעם הוא היה רוצה הסכמה ממרן רבינו עובדיה היה כותב בעצמו את ההסכמה ומביא לרבינו שיעתיק ויכתוב כמו שהוא מבקש...
עליו נאמר "נטע נאמן, צנצנת, המן"...

שאם הם יהיו בדרגה של הרב אבוטבול ושל הרב מחפוד, אז שיבואו להתייעץ איתך שוב.

וחוץ מזה, מה, אתה מחייב אותם ללכת לקניות בסופר עם כובע וחליפה?!...
זה לא תשובה ולא שאלה, וכבודו אויבער חוכם או עויבר חוכם?
אנחנו לא מחייבים אף אחד אבל לא רואים בעין יפה בחורים שמסתובבים ככה ברחובות, ואני לא בא למתוח ביקורת על שום רב, רק אני משתף איתכם מה סגנון השאלות שאני צריך לענות עליהם בין השאר.

רב ספרא מחריך רישא רבא מלח שיבוטא
פירסום ראשון מיוחד לשירשור "תמונות של ענוותם של חכמי הספרדים והאשכנזים שליט"א ( https://forum.moreshet-maran.com/threads/תמונות-של-ענותם-של-גדולי-ומאורי-ישראל-חכמי-הספרדים-והאשכנזים-שליט-א.7701/ )
הגאון הגדול ר' אהרון בוטובול שליט"א ראש ביהמ"ד "יביע אומר" וחתנא דבי מרן גדול הדורות זצ"ל בקניון רמות בקניות לכבוד שבת קודש
הצג קובץ מצורף 16975הצג קובץ מצורף 16975

תמונה קצת ישנה!

ועוד יש לי תמונה של הרב אלבז קונה ירקות. (לא ידוע מי צילם)

ר' אברהם טופיק מחכמי פורת יוסף בחנות ועוד ועוד.

ר' אברהם יונה קונה חלב וגבינה בסופר ליד ביתו
גם ר' יצחק כהן מלפני כמה שנים ועד.
אנו עדיין מחכים שכבודו הכהן הגדול מאחיו שליט"א יעלה את זה
היום ענווה כי היום לצערנו הרבנים אומרים מה למה שנלך למכולת זה לא "כבוד התורה", אמנם אם זה בגלל "ביטול תורה" אז ודאי שאין עניין של ענווה כמו מרן זי"ע שלא היה הולך לא בגלל 'כבוד התורה' אלא בגלל ביטול תורה
נסביר את הנ"ל
יותר נכון לא לומר ענווה אלא להראות דוגמא לנו הדור הבאים אחריהם ואם אתה תראה את
מורינו הגר"מ מאיה שליט"א נוהג ברכבו, והולך לקניות באושר עד
הגאון ר' אהרון בוטבול שליט"א הולך לקניות
הגאון ר' ראובן אלבז שליט"א קונה במכולת
הגאון ר' שלמה מחפוד שליט"א בשוק קונה ספרים וכד'
הגאון ר' יהודה כהן שליט"א נוסע באוטבוס
הגאון ר' בן ציון מוצפי שליט"א קונה

על אחת כמה וכמה אברכים ורבנים קטנים שהם לא מנהיגים את הדור ודאי שילכו למכולות וינהגו בעצמם ברכבם ויסעו באוטבוס וכד' לכן הדבר הנ"ל המצוי בעיקר אצל האשכנזים שכל איזה ראויש ישיבהה לא זז מהמשרד ומהבית מדרש ומביתו וח"ו שילך למכולות וכד' לכן נראה בכל אופון להמשיך את הישרשור הנ"ל בכל עוז ומרץ
ויה"ר שנזכה לעבוד את רודשא בריך הוא בענווה ובפשטות כמו גדולי ישראל

חשוב להדגיש בזה שיש שתי הנהגות שראינו אצל גדולי ישראל יש שהתנהגו פשוט כאחד האדם כדוגמת חכם עזרא עטייה חכם בן ציון ועוד, ויש שדווקא נהגו בשררה וגדלות כדוגמת מרן רבנו עובדיה ורוב גדולי ישראל האשכנזים.

ויש שדווקא נהגו בשררה וגדלות כדוגמת מרן רבנו עובדיה
???
מרן נהג בענוה ובפשטות. זה שהוא לא הלך לסופר זה לא אומר שהוא נהג בשררה.
וכן מה שציינת לגדולי האשכנזים, זה לא נראה לי מתאים לכתוב עליהם ועל מרן "שררה וגדלות".
מספיק שתכתוב שיש שני הנהגות.

על אחת כמה וכמה אברכים ורבנים קטנים שהם לא מנהיגים את הדור ודאי שילכו למכולות וינהגו בעצמם ברכבם ויסעו באוטבוס וכד' לכן הדבר הנ"ל המצוי בעיקר אצל האשכנזים שכל איזה ראויש ישיבהה לא זז מהמשרד ומהבית מדרש ומביתו וח"ו שילך למכולות וכד' לכן נראה בכל אופון להמשיך את הישרשור הנ"ל בכל עוז ומרץ
הבעיה היא לא אם ילך למכולת או לא, אברכון שלא הולך לקניות ולא נוסע באוטובוס וכו' הוא עם מחלה נפשית וצריך טיפול
הבעיה האמיתית היא בנושא כואב שהתבקשתי מביתו של אחד מגדולי ישראל לעורר עליה שיש אברכים שזה לא מכבודם לבוא עם הילדים שלהם לאבות ובנים!
השליח שדיבר איתי על זה דיבר בכאב גדול איך זה יכול להיות שבעלי בתים באים ולומדים עם הילדים ומשקיעים בהם, והוד מלכותו האברך לא יכול לרדת אל העם ללמוד עם ילדיו!
לעניות דעתי זה באמת בעיה גדולה שהתוצאות שלה קשות מאוד ועדיין אין לי את המילים הנכונות לעורר עליה

חשוב להדגיש בזה שיש שתי הנהגות שראינו אצל גדולי ישראל יש שהתנהגו פשוט כאחד האדם כדוגמת חכם עזרא עטייה חכם בן ציון ועוד, ויש שדווקא נהגו בשררה וגדלות כדוגמת מרן רבנו עובדיה ורוב גדולי ישראל האשכנזים.
???
מרן נהג בענוה ובפשטות. זה שהוא לא הלך לסופר זה לא אומר שהוא נהג בשררה.
וכן מה שציינת לגדולי האשכנזים, זה לא נראה לי מתאים לכתוב עליהם ועל מרן "שררה וגדלות".
מספיק שתכתוב שיש שני הנהגות.
הנקודה לא היתה אם הלכו לחנות או לא
זה דבר פשוט וברור שכל גדולי ישראל האמיתיים היו עם ענוה פנימית אמיתית, וזה ממש לא משנה ספרדי או אשכנזאי, רק שהיה הבדל בהנהגה שלהם כלפי חוץ שהרבה פעמים זה בגלל שהם לא היו מסוגלים ללכת לקניות פשוטות, כמו שסיפר חכם אברהם יוסף במוצ"ש שאפילו מה הוא אוכל לא ראה רבינו עובדיה, ואיך תרצו שאחד כזה ילך למכולת?

ר' יצחוק לא פורסמה אני יודע כי אני המפרסם הראשון
מי שצילם זה קרוב משפחתי ששלח לי את זה במייל ואמר לי שהוא הלך לקניות וראה את הגר"א נר"ו וצילמו מיד במצלמה שהיתה לו ואי לומר שזה פורסמם וד"ל נ.ב אמר לי שלא פירסם את זה לאף אחד עכשיו כששאלתי אותו מה שכת"ר אומר.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון