• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תוצאות חיפוש

1. מ

דעת הרשל"צ גבי מכירת איפון לגוי.

בקובץ בית יוסף גליון ז עמ' פא כתב הרשל"צ כי מותר למכור איפון לגוי. וכתלמיד שוטה השואל קמי רבו, הרני שואל מדוע אין בזה לפני עיור שהרי מכשיל את הגוי בעריות, ועכ"פ אביזריהו דעריות שאץ גוי מצוה בהם.
  2. מ

האם הילקוט יוסף חזר בו

בילקוט יוסף מהדורא תשע"א שבת ח"א עמ' תקלו, כתב שיש להקל בבישול מים שרתחו המצטמק ורע לו. ואולם בילקוט יוסף שבת ח"ג עמ' רמד הלכה עו', כתב כי הלוקח קומקום מים מעל הפלאטה, ונטפו איזה טיפות על הפלאטה, טוב ונכון ליתן פדיון תענית לצדקה.
  3. מ

ענית אמן על ברכות תפילה הנשמעות דרך רדיו.

כיצד פירסם הרשל"צ לענות אמן על תפילות הנשמעות דרך הרדיו, לכאו' שתי חסרון יש בזה, א] אמן יתומה, ה' ישמור. ב] אינו שומע את קול המברך כלל וכאילו עונה על קלטת.
  4. מ

מנין מרפסות במשנת הראשל"צ

הראשל"צ פירסם את דעתו בענין של צירוף אנשים ממרפסות שונות למנין. וכפי שהבנתי מסקנתו לספרדים, א] לא לעשות למעשה מנין מרפסות כי יש בחזרה טענה של סב"ל. ב] לא מועיל לספרדים מנין הנ"ל אף לקדיש יתום. והנה ת"ח אמר לי כי ישנה עצה שהחזן יתנה קודם חזרה שעושה החזרה אם אין מנין, על דעת נדבה, ומימלא אין בעיה...
  5. מ

ביטול הזמנה עקב פיגור זמנים

הזמניתי קונטנר של סירים מסין כדי שיגיע עתה לפני פסח, אך עקב המצב אין הסירים יכולים להגיע כלל אלא אחר פסח, האם אני יכול לבטל את קנין ההזמנה ללא כל חשש, או שעלי לקבל את ההזמנה אחר פסח לשלם פחות. נאמר לי שהרב יצחק דיבר בענין דומה . כבקשת הרב הרני שואל ולא אגיב על התשובה במדור זה כלל, הסבירו לי...
  6. מ

הזמין סחורה מסין לפסח ואינה מגיע בעיקבות המצב.

הזמניתי קונטנר של סירים מסין כדי שיגיע עתה לפני פסח, אך עקב המצב אין הסירים יכולים להגיע כלל אלא אחר פסח, האם אני יכול לבטל את קנין ההזמנה ללא כל חשש, או שעלי לקבל את ההזמנה אחר פסח לשלם פחות. נאמר לי שהרב יצחק דיבר בענין דומה .
  7. מ

תשלום על חופשת פסח למטפלות הפרטיות

כמו שנתפרסם ההוראה היא שאין חיוב תשלום, על הזמן הזה שבטלו המטפלות משום הוראות משרד הבריאות לאור הקורונה, ומתעה אם ימשיכו הוראות אלו עד אחר הפסח [כך הצפי] האם על חופשת הפסח כן צריך לשלם כי בלאו הכי היא מקבלת ע"ז שכר גם בלי לעבוד, או דילמא מאחר ועתה נפסק עימה הסכם ההתקשרות, הרבה קודם הפסח, נחשב...
  8. מ

ביטולים בעקבות הקורונה

א] אדם סגר לפני כחודש וחצי על פירסום לעיסקו ברדיו קול חי[לדוגמא], למשך שלוש חודש, ועתה או' אין לי תועלת בפרסום זה, כי הממשל אסר פתיחת סק כזה, ורוצה לקזז מהשכר שיתחייב לרדיו, האם הדין עימו. ב] כלה שכרה לפני כחודשים, שמלה לעוד יומים בשווי 12,000 ועתה שמתחנת בצמצום בבית, או' ביטול מקח כי אין לה...
  9. מ

ציעות הלבוש במשנת רבנו מרן הראשון לציון שליט"א

לכבוד הרב שליט"א מרן הרב יצחק בספרו ילקוט יוסף לנשים כתב כללי צניעות, אך את הכלל שכל הסמינרים כתבו שאסור ללבוש בגד צמוד לא הביא, זאת ועוד בספר שו"ת הראשון לציון שיצא לא מזמן בסוף ח"א הביא הוראות בענין צניעות הלבוש בנשים, וכ"כ "י"א כי אסור ללבוש בגד צמוד והוא המנחת כהן", ולא ציין את מקורו, ומשמע...
חזור
חלק עליון