• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

גיטין שנעשים כיום

נ ליסואר

Active member
יש לי קרוב משפחה חתן של הרב ציון סופר זצ"ל שנפטר והוא טוען שהגיטין שנערכים היום בבתי הדינים הרבניים הם בעייתיים כי הכל נעשה בצורה כפוייה אדם שמתבלט ישר לכלא יש כאן בעייה האם ידוע לכם משהו הרי זה יכול להיות בעיות

1. יצא ספר שמדבר בזה ואיני זוכר שמו. [ וגם שלחו לי פעם צינתוק שמישהו מדבר שם נגד הגיטין , אבל היה קשה לשמוע כיון שדיבר מאוד בזלזול נגד רבני ישראל]
2. אם מרן הראשל'צ שליט'א לא מדבר בזה, כנראה שהכל בסדר.

1. יצא ספר שמדבר בזה ואיני זוכר שמו. [ וגם שלחו לי פעם צינתוק שמישהו מדבר שם נגד הגיטין , אבל היה קשה לשמוע כיון שדיבר מאוד בזלזול נגד רבני ישראל]
2. אם מרן הראשל'צ שליט'א לא מדבר בזה, כנראה שהכל בסדר.
מחילה זו לא טענה
עיין בקובץ המצורף
אתה מכיר את החתן של הרב סופר שלום יצחק מזרחי

יש לי קרוב משפחה חתן של הרב ציון סופר זצ"ל שנפטר והוא טוען שהגיטין שנערכים היום בבתי הדינים הרבניים הם בעייתיים כי הכל נעשה בצורה כפוייה אדם שמתבלט ישר לכלא יש כאן בעייה האם ידוע לכם משהו הרי זה יכול להיות בעיות
לא נכון. מידיעה.
רק חלק שעושים מלא בלאגן וסיפורים מסובכים ולא עוזר שכנועים וכו' אז מתחילים עם כפיה, עד כלא הדרך ארוכה מאוד מאוד ורק במקרים חריגים.

הנושא הזה נידון כבר אצל הדיינים הוותיקים, וכבר התחיל בזה הג"ר יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל, וכן עבר את שבט ביקורת מרן הרב עובדיה והגרי"ש אלישיב ועוד רבים, שהנהיגו למנוע מהבעל זכויות, ואפילו לשים אותו בכלא על 'בזיון בית דין', וכאשר נותן גט מתחשבים במצבו.
יש כמה אנשים שעברו את זה, וזה לא מצא חן בעיניהם, ואז הם מתחילים לקטר ולהוציא שם רע על המוני בני ישראל שהתגרשו ברבנות.

הנושא הזה נידון כבר אצל הדיינים הוותיקים, וכבר התחיל בזה הג"ר יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל, וכן עבר את שבט ביקורת מרן הרב עובדיה והגרי"ש אלישיב ועוד רבים, שהנהיגו למנוע מהבעל זכויות, ואפילו לשים אותו בכלא על 'בזיון בית דין', וכאשר נותן גט מתחשבים במצבו.
יתכן ואיני יודע.
יש כמה אנשים שעברו את זה, וזה לא מצא חן בעיניהם, ואז הם מתחילים לקטר ולהוציא שם רע על המוני בני ישראל שהתגרשו ברבנות.
הגאון הנז' לעיל למיטב ידיעתי לא התגרש מעולם, והוא צדיק יר"ש מרבים ולא חשוד בכגון דא.

אני באופן אישי ליויתי בזמנו איזה חבר של"ע עבר גירושין, ומה שראיתי ונחשפתי לא יאומן כי יסופר...
וכשחכם משה צדקה שליט"א נכנס לעומקו של סיפור אמר שאין לו ספק שאותו אב"ד אבוד יורש גיהינום ומרבה ממזרים ב"מ. ואכמ"ל.

אני מסייג ואומר שאיני מדבר על תופעה כללית, אלא על מקרה ספציפי.

לרוב ההערות על זה הם מאלה שלא קשורים בענייני אה"ע, לא בדקו מעולם את ההלכה בזה, ויותר מכך, הם בדרך כלל מהנפגעים או קרובים לנפגעים.
אולי, אבל הגאון הנז' אינו חשוד בזה, הוא תלמיד חכם מופלג, צא וראה בספריו.
וגם נראה יר"ש מרבים. (איני מכירו באופן אישי).

אולי, אבל הגאון הנז' אינו חשוד בזה, הוא תלמיד חכם מופלג, צא וראה בספריו.
וגם נראה יר"ש מרבים. (איני מכירו באופן אישי).
אוקיי אם כך אז תלך תדבר איתו יש לרב יהודה בן דוד את הטלפון שלו ותדבר איתו אין לי קשר איתו אני לא מגיע מספיק לירושלים אז אני לא פוגש אותו תשמע מה הוא יאמר לך ותראה כמה הוא גאון תגיד לי מה הוא אמר

אוקיי אם כך אז תלך תדבר איתו יש לרב יהודה בן דוד את הטלפון שלו ותדבר איתו אין לי קשר איתו אני לא מגיע מספיק לירושלים אז אני לא פוגש אותו תשמע מה הוא יאמר לך ותראה כמה הוא גאון תגיד לי מה הוא אמר
מה זה נוגע אלי? וכי אני בקי בטיב גיטין וקידושין?

אין לי ידיעה על עצם הדיון כאן של ידיד נפשי חכם נסים מזכה הרבים, אבל אולי כאן המקום לומר שממש בימים האלו יש לי עסק עם 2 זוגות חרדים במצב של גירושין, ולדעתי כמעט הכל נובע מטיפשות וחוסר מחשבה מה הם עושים, הזוג הראשון רבו על שטויות שהאשה אמרה איזה מילה לא במקום לבעלה, והתפתחו למשטרה וכו', וכמה הזהרתי אותם שהם לא יוכלו להסתדר עם הילדים במצב גירושין גם כי האשה חולנית לא שמעו לי והתגרשו, ועכשיו הם מתחרטים ורוצים לחזור, ויש בעיות אחרות שלא בקלות הם יוכלו לחזור
וגם הזוג השני 2 ילדים בגיל 50 שאני מלוה אותם הרבה שנים, והחברות של האשה הכניסו לה בראש שטויות נגד בעלה, וגם הוא לא מוכן להוריד את הגאוה ולשמוע למה שאומרים לו לעשות וחושב עצמו יותר חכם מכולם, ומתגאה שכבר הציעו לו אשה עשירה עם משק של סוסים ופרות שהיא אחד מהם...
וה' יתן לכולם חכמה בינה ודעת אמן

איזה חתן מדובר?

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון