• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

רבינו יוסף קארו מת על קידוש ה'?

קראתי שהוא חזר בגילגול כי לא מלו אותו בזמן מפני מחלה. ומיד לאחר ברית נפטר. והאר"י אמר לקהל כל זאת
לא הגיוני בעליל. מרן האר"י ז"ל נפטר כמה שנים לפניו, בשנת של"ב כמדומה, ואילו מרן הב"י נפטר בשל"ה.
ופעם שמעתי את הסיפור הנז' בשם "רבנית" לפניו כעשר שנים, והדברים בטלים.

ובספר מעתיקי השמועה (לרב יצחק יוסף) עמוד יא דחק ליישב "שע"פ מעשה זה ניתן ליישב את הקושיא שהקשו שאחרי שמן שמים הבטיחו למרן שיעקד על קידוש ה', איך לא התקיימה הבטחה זו לבסוף. ולפי האמור כאן הרי שמרן מסר עצמו על קידוש ה' והושלך לכבשן אלא שנעשה לו נס וניצל".
מי זה מעתיקי השמועה?

נערך לאחרונה:
בכמה מקומות בספר המגיד
מבטיח המלאך לבית יוסף שימות על קידוש ה'
בפועל נח בשלום כדרך כל אדם
ושאלתי איך יתכן??
[זכורני ששמעתי פעם ביאור בזה ואינני זוכרו]
אפילו נביא, אם ומתנבא דבר קשה או פורענות - אפשר שיתבטל, כמובא ברמב''ם. וכאן למות על קידוש ה' הגם שזו מעלה עדיין זה מכלל הפורענות
ואפילו א''ת שאין זו פורענות, ראה בפירוש המשנה לרמב''ם בהקדמה שנבואה שבאה לנביא על עצמו אפילו דבר טוב יכול להתבטל וזהו שחשש יעקב אבינו ....

נמצאת למד בענייננו כ''ש הוא - שהרי מגיד וודאי שהוא פחות מנבואה של ממש

קראתי שהוא חזר בגילגול כי לא מלו אותו בזמן מפני מחלה. ומיד לאחר ברית נפטר. והאר"י אמר לקהל כל זאת
לא הגיוני בעליל. מרן האר"י ז"ל נפטר כמה שנים לפניו, בשנת של"ב כמדומה, ואילו מרן הב"י נפטר בשל"ה.
ופעם שמעתי את הסיפור הנז' בשם "רבנית" לפניו כעשר שנים, והדברים בטלים.
המעשה הובא ג"כ בספר בצור ירום לגה"צ הרב יורם אברג'ל זצוק"ל

בדיוק היום עסקתי בזה:​

המגיד אמר ל'בית יוסף' אזכך לישרף על קידוש ה' כשלמה בכירי [שלמה מולכו], ולכאו' נשאלת השאלה שהרי לא ידוע שהבית יוסף מת עקה"ש, אלא שלמד תורה בכזה מסירות נפש עד שהגיע לדרגה של קידוש ה' הגדול יותר מלמות עקה"ש!

זה הכותרת שלי לשמוע'ס יש לי עוד הוספות בלי נדר בהמשך.

בדיוק היום עסקתי בזה:​

המגיד אמר ל'בית יוסף' אזכך לישרף על קידוש ה' כשלמה בכירי [שלמה מולכו], ולכאו' נשאלת השאלה שהרי לא ידוע שהבית יוסף מת עקה"ש, אלא שלמד תורה בכזה מסירות נפש עד שהגיע לדרגה של קידוש ה' הגדול יותר מלמות עקה"ש!

זה הכותרת שלי לשמוע'ס יש לי עוד הוספות בלי נדר בהמשך.
לא לשכוח לייק מקורות

חזור
חלק עליון