• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מדור בני הישיבות

שלום וברכה

השבוע הוצרכתי להתייצב במדור בני הישיבות

וכל פעם שאני הולך לשם עולות לי כמה תמיהות

א למה צריך ללכת לשם, אי אפשר לעשות הכל בצורה מקוונת [הרי מי שרוצה לזייף יכול גם כעת לזייף אין שום הבדל].

ב למה מדור בני הישיבות נמצא במקום של פריצות צריך להעביר את זה למקום אחר.

ג למה אברך שגר בדרום הארץ צריך להגיע עד לשם ולשרוף סדר שלם [הבנתי שבעבר היה אפשר להגיע לבאר שבע]

ד היינו שם יותר מחמישים בחורים ואברכים ויש רק פקיד אחד שקיבל אותנו [בני היו יותר] ובגלל זה מתעכבים שם זמן רב. צריך שיהיו שם לפחות חמישה ששה. [ותחשבו שלפעמים מגיעים ישיבה עם מאות בחורים בפ"א]

ה למה לא ישימו חיילים דתיים שיעבדו שם, בשביל שתהיה אוירה טובה לכולם. תמיד יש שם אוירה מתוחה.

נראה לי שעל כל השאלות הללו צריכים חברי הכנסת של הציבור החרדי לתת תשובות.

נשמח שהדברים יגיעו הלאה ויקבלו מענה הולם.

כל זה לחוות דעתי אולי יש דיעות שונות

תודה רבה.

שלום וברכה

א למה צריך ללכת לשם, אי אפשר לעשות הכל בצורה מקוונת [הרי מי שרוצה לזייף יכול גם כעת לזייף אין שום הבדל].

ג למה אברך שגר בדרום הארץ צריך להגיע עד לשם ולשרוף סדר שלם [הבנתי שבעבר היה אפשר להגיע לבאר שבע]

ד היינו שם יותר מחמישים בחורים ואברכים ויש רק פקיד אחד שקיבל אותנו [בני היו יותר] ובגלל זה מתעכבים שם זמן רב. צריך שיהיו שם לפחות חמישה ששה. [ותחשבו שלפעמים מגיעים ישיבה עם מאות בחורים בפ"א]

ה למה לא ישימו חיילים דתיים שיעבדו שם, בשביל שתהיה אוירה טובה לכולם. תמיד יש שם אוירה מתוחה.

תודה רבה.

לא רק לך לעוד עשרות ואלפי בחורי ישיבות ואברכים.

שלום וברכה

תודה רבה.
צודק במאה אחוז

בקצרה מאוד
כשתחפור היטב היטב בסוגיא הזאת, יתברר לך בעליל שיש כיום לא פחות מ"גזירת" גיוס. קשה לי לכתוב את זה, אבל זאת המציאות.
מובן שזה כעת רק בתחילת המסלול (כמו הסיפור שלך, ועוד כאלו דברים שמציקים ללומדי התורה), אבל מדובר חלילה וחס עד להפיכת הציבור החרדי לעידן אחר ממה שאנו גדלנו עליו. וד"ל
גם אני עברתי לא מזמן את התהליך שאתה עברת, וכשהתחלתי לדשדש ולמסמס בסיבת השערוריה הזאת ואת העילות לזה, נהיה לי שחור בעיניים. ולא אפרט יותר באתר מכובד כמו זה, כי אין כאן המקום לסוגיא הזאת, אבל תחפור.
[נ.ב. גם תעקוב אחרי החדשות מה הם (החילונים ומנהיגיהם) חורשים וזוממים עלינו בגלוי ובפרסום]
נראה לי שעוד יגיע זמן שהציבור שלנו עוד יתגעגע טוב טוב למרן זצ"ל ולתקיפות מנהיגותו ללא פשרות נגד מבטלי לומדי התורה האלו.

היום זה באיזור מלא פריצות אומנם, אבל פעם זה היה בתוך פריצות, מי שהיה בבאר שבע (ואני הייתי) היה בתוך הבסיס עם כל....
ולחרדים נתנו לשבת רק עם חיילות (דווקא) שדיברו איתך במתק שפתיים העיקר שתשים עליהם מבט....
אני הייתי גם בתל השומר, ועדיף פי מאה שם מאשר לשבת עם חיילת שמנסה בכל כוחה להכשיל אותך [ולא רק להיכנס לצבא]
ועדיף שאני יעצור פה...

היום זה באיזור מלא פריצות אומנם, אבל פעם זה היה בתוך פריצות, מי שהיה בבאר שבע (ואני הייתי) היה בתוך הבסיס עם כל....
ולחרדים נתנו לשבת רק עם חיילות (דווקא) שדיברו איתך במתק שפתיים העיקר שתשים עליהם מבט....
אני הייתי גם בתל השומר, ועדיף פי מאה שם מאשר לשבת עם חיילת שמנסה בכל כוחה להכשיל אותך [ולא רק להיכנס לצבא]
ועדיף שאני יעצור פה...
אם כך אולי עדיף באמת את דרך הפלג לא להתייצב כלל

אכן נראה שצריך להעביר את הדברים לרב קופמן יו"ר וועד הישיבות שאחראי על הנושא הנ"ל
צר לי מאוד אבל הוא:
שלום וברכה

תודה רבה.
צודק בכל מילה הייתי שמה היום ג"כ וכל טענותיו צועקות לשמים אבל האחראים הם ממש לא וועד הישיבות (לפחות לדעתי)
אלא כלל חברי הכנסת החרדים ולא אזכיר שמות כי כולם לדעתי אשמים במחדל הנורא הזה
(ורק תעיינו במה שהם כן דואגים בכל מיני יחידות דיור לנכי צה"ל וכדומה ולא שיש לי משהו נגד מי שדאג לזה אני דווקא מחבב אותו אבל על מה שצריך להעיר צריך)
שידאגו במקום זה שצה"ל לא יהפוך את האברכים ובני הישיבות ללעג וקלס בלחכות כ"כ הרבה מול פקיד אחד שבקושי יודע מה רוצים ממנו שם
בשעה שהיום כל משרד וכל מקום מכובד מבקש שישלחו במייל (ויש כאלו שמייל כבר לא עדכני בשבילם)

כשאני הייתי שם...
זה כבר היה לפני יותר מחמש שנים, גם חיכיתי בין 3 - 5 שעות, ועבר שם מישהו עם עצומה להחתים את הבחורים והאברכים על הזלזול וההתנשאות שהיה, כי היו שם באיזור 10 חיילים "חרדים!?" כמעט כולם פטפטו בחוץ ובודד או שניים ישבו וקיבלו את מאות!! הפונים [שערו בעצמכם כמה ביטול תורה יש בזה], אך ישב שם בחור בעלזאי שאמר שרוצה להסביר לציבור, וכך היו דבריו: "יושב פה בין הממתינים נכדו של מורי ורבי כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א ולכן נורא כעסתי והתקשרתי לח"כ של בעלז והוא הסביר לי שהח"כ מפחדים שיחזור להיות מה שהיה [והרחבתי כבר למעלה, ומי שזוכר מה היה לפני כ -8 שנים מתבקש להרחיב פה אך בצורה צנועה] ולכן עדיף להם שיהיה כך ולא מתערבים בזה ללא צורך ממשי".
ואכן רובם של הממתינים ואני בתוכם לא חתמנו כי זכרנו מה היה, ועדיפה לנו ההמתנה בין חיילים [חרדים?! אבל רק חיילים] וההגעה בצורך נחוץ לשמור על עינינו, מאשר שינסו בכל דרך להכשיל אותנו.
אז אולי האלו שמגיעים היום כבר לא זוכרים או שאפילו לא שמעו מה היה אך לפני כמה שנים [לא הרבה], אבל משתלם לבא לחכות מאשר.....

בנוגע ליעילות של צה"ל... זה בעיה ידועה בכלל תהליך הגיוס ואף שר לא יוכל לעזור בנושא הזה אלא רק הקב"ה בכבודו ובעצמו משום שזה לא משהו שבשר ודם יכול לפתור, ואני לא מגזים.
הדבר הזה נכון עבור מלשב"ים (קיצור של מיועד לשירות ביטחון) מכלל האוכלוסיות.

שאר הטענות אני לא מודע אליהם אבל בשקלול מה שאמרו פה נראה שזה הטוב מבין הגרוע ביותר.

צריך להבין שלצה"ל ולמדינה לא אכפת (לצערנו) ממושגים כמו ביטול תורה ואם תגזים בדרישות שלך ינפנפו אותך, תוסיף לזה שמי שמתפעל את הדברים האלה זה בני 18-19 שבעצמם לא רצו להיות שם ורק רוצים להשתחרר אתה מבין שאין עודף מוטיבציה לעזרה...

חזור
חלק עליון