• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

דרמה: בג"צ שולל באופן מיידי את תקציבי הישיבות

אני הצעיר ממליץ מאוד לעיין בהקדמת הגאון ר' אליהו אבא שאול לס' אור אליהו, ושם בעמ' כ כותב שכל הגזירות האלו הם בגלל שאנחנו לא לומדים בעיון ובעמל, והוכיח כן במקורות נפלאים, וכל ההקדמה שם נפלאה מאוד וחשובה ביותר.

אני הצעיר ממליץ מאוד לעיין בהקדמת הגאון ר' אליהו אבא שאול לס' אור אליהו, ושם בעמ' כ כותב שכל הגזירות האלו הם בגלל שאנחנו לא לומדים בעיון ובעמל, והוכיח כן במקורות נפלאים, וכל ההקדמה שם נפלאה מאוד וחשובה ביותר.
מישהו יכול להעלות צילום?
זה ספר קצת לא מצוי...

על הדרך מאוד התפלאתי והתפעלתי מהחומרות שהיו למרן חכם בן ציון בהל' פסח כמובא שם בספר, הייתי שנים עם הגרב''צ ולא ידעתי עד כמה גדולה חסידותו

השבת למדתיה והיא יסוד מוסד, לשון חכמים מרפא....

קיבלתי במייל:

מחר זה יקרה.
חוק הגיוס יפקע,
ומדינת ישראל תפסיק לתקצב את לומדי תורת ישראל שמחזיקים את עם ישראל.
אפשר להתעצבן, אפשר לדפוק את הראש הקיר מרוב תסכול, אפשר לתכנן תוכניות נקמה,
ואפשר להיזכר בסיפור קטן על הפוניבז'ער רב, הרב יוסף שלמה כהנמן זצוק"ל, .

הרב מפוניבז' היה מסתובב בכל העולם לאסוף כסף לישיבה.
מטבע הדברים הוא היה נפגש לא רק עם עשירים אלא גם עם עשירוֹת, ולאו דווקא מורות בבית יעקב..
כשהן היו מושיטות לו את ידן ללחיצה, היה לו טריק קבוע.
הוא היה מרים את שתי ידיו אל על, ואומר "הו, אין צורך ללחוץ ידיים. אנחנו לא נפרדים. בלב אנחנו תמיד נשארים יחד".
פעם אחת הוא היה אצל גבירה אחת, היא רשמה צ'ק מכובד ובסיום הפגישה הושיטה את ידה ללחיצת יד.
הרב נקט את הטריק הקבוע, אבל הפעם זה לא הצליח
"אם אתה לא מוכן לגעת ביד שלי, אז אל תיגע גם בכסף שלי", התרעמה העשירה. "תלחץ לי עכשיו את היד או שתחזיר את הכסף".
בצר לו, החזיר הרב את הצ'ק לאישה, ולמול עיניו הנדהמות היא קרעה את הצ'ק והראתה לו את הדלת החוצה.
הרב יורד במדרגות, וכשהוא מגיע לסוף גרם המדרגות ופונה לרחוב, הוא שומע קול שקורא לו.
"רבאיי!" קוראת האישה. "עתה ידעתי כי ירא אלוקים אתה. אני רואה שאתה אדם שמוכן לעמוד על העקרונות שלו עד הסוף. בוא ואכתוב לך צ'ק גבוה פי שלוש ממה שתכננתי לתת מקודם".
הרב הפנה את מבטו, נעץ בה מבט חודר ונופף באצבעו לשלילה. "אֶת ההזדמנות שלך לתמוך בתורה כבר הפסדת", אמר, ונעלם אל הקור הניו-יורקי.
גברת בהרב מיארה,
את עולם הישיבות ואת לומדי התורה לא תצליחי להזיז ממקומם אפילו כמלוא נימה.
עם תקציבים או בלעדיהם, עם כסף או בלי, עם התמיכה של המדינה או בלעדיה,
עולם התורה ימשיך לפרוח.
כמו בכל הדורות, גם הפעם נותן התורה יעמוד לימינם של לומדי התורה.
גם אם אנחנו עוד לא יודעים בדיוק מה ואיך.
אבל את הזכות שלך, הפסדת.
או בלשונו של מרדכי היהודי, כפי שקראנו רק בשבוע שעבר
"רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר,
ואת ובית אביך תאבדו"

בן כספית
רשע מרושע
עוכר ישראל בהתגלמותו
בכל שעות היום והלילה מכפיש ומבזה בחירוף נפש את הציבור החרדי
מדבר נגד התורה ונגד הרבנים ונגד בני התורה המסולאים בפז
פשוט אדם רע מעללים
ממש מנשמת הערב רב רח"ל!

בן כספית