הפליית הבנות

נ ליסואר

Active member
זהו לא סוד בודאי ששלוחי הציבור בירושלים כגון צביקה כהן ואחרים עובדים קשה על מנת שכל בת הרוצה ללמוד בסמינר תוכל להתקבל בסמינר הרצוי בעיניה ותלמד עם אותן חברות שלמדה איתם כבר בסמינר
אבל חשוב לי לומר זאת שבסוף גם לנו הספרדים יש אינטרס ואני לנו זה כולל אותי שתייה אפלייה כיון שכך אוכל לבוא לחברה בה אני חי אומר קיבלו את ביתי כאן וכאן
זה בערך כמו להתחיל לבנות בניין בלי לסיימו מבחוץ וכל שנה להביא כמה תורמים ולומר להם הרימו תרומתכם על מנת לסיים את הבניין אבל הכסף לא מגיע לשם וכך כל שנה כיון שאם יבנו את הבנין לגמרי לא יהייה במה להתרים .אותו הדבר כאן לכולם בעצם יש עניין שזה יהייה
ברור שאנו הציבור הספרדי יש לנו מוסדות טובים שגם יודעים להגיד למי שרוצים לא על מנת ליצור איכות עם כל הכאב
אבל הרי צריך לדעת שבסוף גם אם נלך עם אותם מנהלים אשכנזים לבתי משפט אני חושב שתהייה להם טענה שיהייה לנו קשה לענות עליה והיא שאם הם יקבלו יותר מידי ספרדיות אז יאמרו שהמוסד ספרדי ואז גם הספרדיות יברחו ביחד עם האשכנזיות
לכן גם לא תמיד יש תועלת מרובה בחקיקת חוקים נגד אפליות
מי אני שעדיין לא עמד בניסיון כזה אוכל לבוא לומר זאת אבל לדעתי לא בטוח שאם נלך לבתי משפט או רשויות החוק הדבר יביא לתועלת אני דוגל בשוחד למנהלים והפעלת קשרים עם עשקנים שיפעלו בכך לעניות דעתי בית משפט לא ברירה הכי טובה אני לא אומר זאת כי מנסה להתחנף
אני מעלה נקודה למחשבה אשמח לראות את תגובתכם לדעתי

אני לא אוהב להיכנס לנושא הזה אבל יש כאן קושי גדול אתמול שמעתי אמא שביתה שובצה בסמינר הכתר אני מבין אותה שהיא אינה רוצה להיות שפן ניסיונות בסדר אבל מאיפה יש לה את החוצפה והגאוה וההיתנשאות לחשוב שהיא וביתה מקיים בית של בני תורה מהיכן היא החליטה שכל רשימת הבנות שהתקבלו יש בניהן בנות יש בנות של 0-7 על זה נאמר הגאווה הספרדית כי היא חושבת שבאצם כולם צריכים להיות תחתיה ורק היא המעולה אני חושב שיש מקום לתת צ'נס לרב דוד אברהם שליט"א שבאמת פרץ את הפתח לציבור הבני תורה ופתח תלמודי תורה עם שם טוב אז למה לא לתת לו להצליח גם בסמינר אני במקום ממרן הייתי מעלה את הרשם לוויכוח על כל בת שלדעתה לא סיננו ולעשות השואה חבל על הזילזול אני אפילו חושב שזו גזענות מילא אם נניח היא הייתה גרה באיזו מערי הפריפריה שרמת הסינון של בנות בגלל העדר ציבור חזק נו בסדר אני מאוד מבין את ההתנגדות דחילק זה ירושלים אפשר ליצור ציבור חזק שידע להיות חזק ולא להיות תלוי בעוד כמה שאינם בקו ולקבל באין ברירה

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון