• ניתן לשלוח מערכות ויישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

חִידּוּשׁ פְּנֵי הַאי אַתְרָא דְּבֵּי מָרַנָא - הצעות לייעול.

מאד צורם לשון ההודעה
עם על הכבוד שיש לאתר זה
אבל הוא באנטרנט
ואתרא קדישא =לא עובר בגרון
שאלה - 270333
לכבוד הרב לצערי בילדותי לקחתי בלי רשות דברים מחנויות אך החזרתי מה
שזכרתי אך לפעמים עולות לי בראש כל מיני חנויות שאולי אני חייבת להם
למרות שלא זכור לי דבר ספציפי מה עלי לעשות
תשובה
לתרום עבור האתר הקדוש ויתכפר.

שאלה - 250958
לכבוד הרב מוצפי , באתר הכרויות 7 ברכות של ארגון הידברות לא צריך להירשם כדי לצפות בתמונות של הנשים, אין שדכן , ואין צניעות, חבל שאין עוד רבנים שיוצאים נגד האתר הבזוי הזה.
תשובה
הדברים ידועים, והם הוציאו עצמם מכלל ישראל. מדוע כתבת כולם שותקים? בשער האתר הקדוש יש אזהרה חמורה לעושה מעשה זמרי ואינם מתייחסים.

שאלה - 240822
לכ מור אתמול בה עברתי בזיון לשמחתי על שדברתי בגנות הרפומים ורבם הילד והאשה קיבלו חלישות הדעת אם מורנו יכול לעודד ושאמשיך להלחם בהם בכל הכח היחידי באילת שנלחם ברשעותם
תשובה
מה לך חושש??? אתה רואה את פסק הדין בעמוד הראשון של האתר הקדוש, והם ממשיכים במרדם בסתר ובהיחבא, השקר נר לרגליהם, והקילקול והתועבה תאוות נפשם, ומקלקלים את הציבור התמים כדרך המתיוונים, הם יפלו מאליהם, כי היו גיבורים ועצומים פי כמה מהם, וספו תמו מהעולם, וכן יהיה עמהם. אל תירא ואל תיחת.

שאלה - 233476
לכבוד הרב מוצפי שליט"א לגבי מעשר כספים יוצא לי לתת צדקה מידי חודש יותר מסכום המעשר בלי לעשות חשבון מדוייק, האם אני יוצא ידי חובת מעשר כספים?
תשובה
בהחלט כן. רק אל תשכח את האתר הקדוש הזה תודה.

שאלה - 197455
עם פרוס חג הפסח הקדוש והנפלא ברצוני לברך מעומקא דליבא את כל ציבור המשתתפים באתר קדוש זה.
את מרנן ורבנן מורה ההוראות לישראל, פוסקי הדור, ראשי הישיבות, יושבי על מדין, מגידי השיעורים, מרביצי תורה בישראל, לומדי התורה, האברכים, בחורי הישיבות שעליכם העולם עומד ועתידינו בידכם, תלמידי התלמודי תורה ורבניהם מלמדי תינוקות של בית רבן,.
את משתתפי האתר הקדוש ״דורש ציון״, התומכים בו, ובעיקר את החיילים האלמונים שלנו, הלוחמים מלחמות השם לחיזוק הדת ללא רבב וקילקול שהוא, הטכנאים המסורים ביום ובלילה וגם לפנות בוקר העומדים על המשמר להצלחת השידורים, השיעורים, השו״ת, העורך הנכבד והמסור, את השואלים, המייעצים, המשתתפים, הם וכל הנלווים אליהם.
מלכא דעלמא יברך יתכון ויזכה יתכון וישמע בקל צלותכון, תתפרקון ותשתזבון מכל צרה ועקתא, ויהי מימרא דהשם בסעדכון. ויברך אתכם ותזכו לשנים רבות נעימות וטובות עם כל בני ביתכם אמן כן יהי רצון.
כה דברי עבדכם הנאמן בריה קלה בן ציון יצ״ו ב״ר סלמן מוצפי ז״ל.
תשובה
ונאמר אמן.

שאלה - 194262
לכבוד הרב שלום רב
אין לי את ספר הלימוד של ז אדר
מה אפשר ללמוד ללא הספר?
בנוסף איזה לימוד יכול לעורר רחמי שמים במיוחד ביום זה לזקוק לישועה?
תשובה
כפי שמצאת את האתר הקדוש הזה, תחפש עתה ותמצאהו.

שאלה - 270333
לכבוד הרב לצערי בילדותי לקחתי בלי רשות דברים מחנויות אך החזרתי מה
שזכרתי אך לפעמים עולות לי בראש כל מיני חנויות שאולי אני חייבת להם
למרות שלא זכור לי דבר ספציפי מה עלי לעשות
תשובה
לתרום עבור האתר הקדוש ויתכפר.

שאלה - 250958
לכבוד הרב מוצפי , באתר הכרויות 7 ברכות של ארגון הידברות לא צריך להירשם כדי לצפות בתמונות של הנשים, אין שדכן , ואין צניעות, חבל שאין עוד רבנים שיוצאים נגד האתר הבזוי הזה.
תשובה
הדברים ידועים, והם הוציאו עצמם מכלל ישראל. מדוע כתבת כולם שותקים? בשער האתר הקדוש יש אזהרה חמורה לעושה מעשה זמרי ואינם מתייחסים.

שאלה - 240822
לכ מור אתמול בה עברתי בזיון לשמחתי על שדברתי בגנות הרפומים ורבם הילד והאשה קיבלו חלישות הדעת אם מורנו יכול לעודד ושאמשיך להלחם בהם בכל הכח היחידי באילת שנלחם ברשעותם
תשובה
מה לך חושש??? אתה רואה את פסק הדין בעמוד הראשון של האתר הקדוש, והם ממשיכים במרדם בסתר ובהיחבא, השקר נר לרגליהם, והקילקול והתועבה תאוות נפשם, ומקלקלים את הציבור התמים כדרך המתיוונים, הם יפלו מאליהם, כי היו גיבורים ועצומים פי כמה מהם, וספו תמו מהעולם, וכן יהיה עמהם. אל תירא ואל תיחת.

שאלה - 233476
לכבוד הרב מוצפי שליט"א לגבי מעשר כספים יוצא לי לתת צדקה מידי חודש יותר מסכום המעשר בלי לעשות חשבון מדוייק, האם אני יוצא ידי חובת מעשר כספים?
תשובה
בהחלט כן. רק אל תשכח את האתר הקדוש הזה תודה.

שאלה - 197455
עם פרוס חג הפסח הקדוש והנפלא ברצוני לברך מעומקא דליבא את כל ציבור המשתתפים באתר קדוש זה.
את מרנן ורבנן מורה ההוראות לישראל, פוסקי הדור, ראשי הישיבות, יושבי על מדין, מגידי השיעורים, מרביצי תורה בישראל, לומדי התורה, האברכים, בחורי הישיבות שעליכם העולם עומד ועתידינו בידכם, תלמידי התלמודי תורה ורבניהם מלמדי תינוקות של בית רבן,.
את משתתפי האתר הקדוש ״דורש ציון״, התומכים בו, ובעיקר את החיילים האלמונים שלנו, הלוחמים מלחמות השם לחיזוק הדת ללא רבב וקילקול שהוא, הטכנאים המסורים ביום ובלילה וגם לפנות בוקר העומדים על המשמר להצלחת השידורים, השיעורים, השו״ת, העורך הנכבד והמסור, את השואלים, המייעצים, המשתתפים, הם וכל הנלווים אליהם.
מלכא דעלמא יברך יתכון ויזכה יתכון וישמע בקל צלותכון, תתפרקון ותשתזבון מכל צרה ועקתא, ויהי מימרא דהשם בסעדכון. ויברך אתכם ותזכו לשנים רבות נעימות וטובות עם כל בני ביתכם אמן כן יהי רצון.
כה דברי עבדכם הנאמן בריה קלה בן ציון יצ״ו ב״ר סלמן מוצפי ז״ל.
תשובה
ונאמר אמן.

שאלה - 194262
לכבוד הרב שלום רב
אין לי את ספר הלימוד של ז אדר
מה אפשר ללמוד ללא הספר?
בנוסף איזה לימוד יכול לעורר רחמי שמים במיוחד ביום זה לזקוק לישועה?
תשובה
כפי שמצאת את האתר הקדוש הזה, תחפש עתה ותמצאהו.
שתי תשובות בדבר
א. שמא הגרב''צ מוצפי אינו בקי בפגעי הטכנולוגיה וכמדומני שאף אתה תסכים איתי שהגר''מ צדקה לא יגיד אתר קדוש.
ב. יש לחלק בין אתר קדוש לאתרא קדישא שבדרך כלל נאמר בדחילו ורחימו על מירון וכיו''ב.

מאד צורם לשון ההודעה כותרת.
יש לחלק בין אתר קדוש לאתרא קדישא שבדרך כלל נאמר בדחילו ורחימו על מירון וכיו''ב.
זה עניין של הרגש,
ואם אכן ישנם כאלה שלא נח להם עם נוסח כותרת זו..
הגעת לאשכול הנכון... הצעות לייעול "הַאי אַתְרָא דְּבֵּי מָרַנָא..."

הריני ממנה בזאת, את מנהלי המקום, לשנות את כותרת האשכול.

זה עניין של הרגש,

איבעיא להו אתרא דבי מרנא אמרנא דבשמיא קאי או דלמא אף אמרנא דקיימא בארעא דידן,ונפק''מ לה''ב.
הדברים הם בגדר שמחת המועד ותו לא מידי.

זה עניין של הרגש,

כבודו יכול לשנות בעצמו.

זה עניין של הרגש,

כבודו יכול לשנות בעצמו.
על ידי לחיצה בעריכה בהודעה הראשונה שלך.

חזור
חלק עליון