• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

חבר שלי עובד על ספר!! והשאלות נשאלות.

יצחק כהן הי"ו

Well-known member
שלום לכולם קיבלתי במייל שאלה מחבר אך אין לי עליה תשובה.

יצחק תגיד, שלחתי את הקונטרס להקלדה ומחקתי דברים וגם הוספתי, ידוע לך אם לוקחים כסף גם על המחיקה?, ואיך זה עובד עם ההגהות?
ועוד כמה דברים שאני צריך לדעת.

אשמח לתשובה משה דיין.

מי שיכול לעזור בזה, לא להביא לי טלפונים וכדו' פשוט תשובות.

תודה.

נערך לאחרונה:
לא כ"כ הבנתי את השאלה,
המקליד (בד"כ) לוקח לפי תווים, לפני שהוא מוציא את המוצר מתחת ידו הוא מתעד כמה תווים הוא יצר ולפי זה הוא מתמחר.
מה שקרה אחר כך, זה לא אמור לעניין אותו,
לא יודעים מה היה? המע"ה.

לפני ששולחים להקלדה ועימוד, כדאי שהספר כבר יהיה משולם.
אמנם תמיד יש אי אילו תקונים, גם אחרי העימוד, והמעמד יודע לסדר אותם בטוט”ד.
תיקונין קטנין שאינן מפריעין לעימוד יסודרו בקלות ובדר”כ בלי עלות נוספת, אבל תיקונין משמעותיין כרוכים בדר”כ בעלות, יש שיקחו לפי שעות, ויש לפי תעריף אחר.
מומלץ לשאול את המקליד והמעמד שעובד איתך.

שלום לכולם קיבלתי במייל שאלה מחבר אך אין לי עליה תשובה.
בס"ד בלנ"ד אשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה בתחומי ההוצאה לאור.

שלחתי את הקונטרס להקלדה ומחקתי דברים וגם הוספתי, ידוע לך אם לוקחים כסף גם על המחיקה?, ואיך זה עובד עם ההגהות?
הקלדה או עימוד?

אם מדובר אכן על הקלדה, המחיר בדר"כ נקבע לפי תווים (4-8 ש"ח ל 1,000 תווים. ההבדל במחיר נגזר בדר"כ לפי רמת הדיוק, האחריות, תיקונים וכדו'. כמו"כ הקלדנים הפרטיים בדר"כ זולים יותר ממכוני ההו"ל שלא אוהבים להתעסק עם הקלדה, ומעדיפים לקבל חומר מוקלד. כך שהם לוקחים על שירותי הקלדה סכום גבוה).
תיקונים והוספות של בעל המחבר (שלא היו בקובץ המקורי שנשלח) מחושבים בדר"כ לפי שעה 40-60 ש"ח לשעה (במכוני ההו"ל 60-80 ש"ח לשעה לא כולל מע"מ).

עימוד: הוספה/ מחיקה/ עריכה אחרי העימוד גורמת למעמד המון כאב ראש וטרדות נפש, ועל כן חובה לשלוח קובץ סופי וגמור. אם בכל זאת יש תיקונים. בשוק הפרטי המעמדים לוקחים על כך הון תועפות, בסביבות ה 120-180 ש"ח לשעה, ושמעתי לאחרונה אף על 250 ש"ח לשעת תיקונים!!!

אני ממליץ באופן כללי (הכוונה לא המלצה על הקלדה או עימוד, אלא המלצה כללית) בחום על ידידי הרב @מכון באר שלמה , עדין לא יצא לי להדפיס דרכו ספר, אבל מבירור שעשיתי הוא מביא מחיר מיוחד במינו (בפער ענק פחות משאר המכונים!) על הדפסת ספרים, ובפרט למי שבא דרך פורום מורשת מרן. וזה יתרון גדול שהוא בא לקראת מחברי הספרים, ובדרך כלל זה מביא המון מחברי ספרים שיוציאו דרכו ספרים.
והשירות שהוא נותן ללא שום עלות, והכל בסבר פנים יפות ובסבלנות, אין דברים כאלה!!!
חזק ואמץ הרב שלמה, יה"ר שתזכה שיצאו תחת ידך עוד עשרות ומאות ספרים תורניים לטובה ולברכה.

אני ממליץ באופן כללי (הכוונה לא המלצה על הקלדה או עימוד, אלא המלצה כללית) בחום על ידידי הרב @מכון באר שלמה , עדין לא יצא לי להדפיס דרכו ספר, אבל מבירור שעשיתי הוא מביא מחיר מיוחד במינו (בפער ענק פחות משאר המכונים!) על הדפסת ספרים, ובפרט למי שבא דרך פורום מורשת מרן. וזה יתרון גדול שהוא בא לקראת מחברי הספרים, ובדרך כלל זה מביא המון מחברי ספרים שיוציאו דרכו ספרים.
והשירות שהוא נותן ללא שום עלות, והכל בסבר פנים יפות ובסבלנות, אין דברים כאלה!!!
חזק ואמץ הרב שלמה, יה"ר שתזכה שיצאו תחת ידך עוד עשרות ומאות ספרים תורניים לטובה ולברכה.
אבקש להודות על המילים החמות והמעודדות, הן מחזקות ונותנות כוח להמשיך!

חזור
חלק עליון