חוק בעניין הגניזה-כל מי שיכול לפעול בעניין

שלום
הנה כיון שב"ה רוב הממשלה הם חרדים ודתיים, צריך לעשות חוק שהציבור יפסיק לשלם על הגניזה אלא המדינה תממן את זה , זה דבר בסיסי במדינה יהודית לאור ריבוי העלונים וכדו ב"ה. שעקב כך ההוצאות לגניזה מרובות
כל מי שיכול לפעול בעניין או להציף את הנושא תבוא עליו ברכת הטוב

נראה לי אתה מקדים את המאוחר.
דבר ראשון, לידיעתך, כרגע רוב הממשלה הם חילונים. יתכן מאוד שכבר בחודשים הקרובים הדבר ישתנה אחר שתקום הממשלה שנבחרה בבחירות האחרונות.
עכ"פ, גם אז, אני די בטוח שיש סדר עדיפויות קצת שונה מכך...

כן, וחבל שבערים החרדיות כגון ב"ב וירושלים וכדו', הדבר לא ממומן. הרי יש כמויות של עלונים ב"ה, וזה דבר נחוץ מהמעלה הראשונה שיסדרו שהמועצה תממן את הגניזה.
יש להציף את הנושא, וכמובן מי שיכול לפעול בעניין תבוא עליו ברכה.

כן, וחבל שבערים החרדיות כגון ב"ב וירושלים וכדו', הדבר לא ממומן. הרי יש כמויות של עלונים ב"ה, וזה דבר נחוץ מהמעלה הראשונה שיסדרו שהמועצה תממן את הגניזה.
יש להציף את הנושא, וכמובן מי שיכול לפעול בעניין תבוא עליו ברכה.
אולי נחוץ קודם לעשות סדר עם כמויות העלונים, נהיה כמו מכת צפרדע...

אולי נחוץ קודם לעשות סדר עם כמויות העלונים, נהיה כמו מכת צפרדע...
זה ברכה שיש הרבה עלונים, וכמ"ש לא רעב ללחם כו' כי אם לשמוע דבר ה'.
וכך בשבת אנשים מתעסקים בד"ת ולא בשטויות.

אני גם חושב שהעיריות צריכות לייעד לזה תקציב.
העיריות ולא המועצות הדתיות. העיריות משופעות בכסף, והמועצה הדתית צריכה לשלם לבלניות לשיפוצי מקואות ותחזוקתם ועוד דברים חשובים יותר (אולי שכר המשגיחים קצת לעלות).
ובאמת זה מגיע לתושבים מהעירייה, שמשלמים ארנונה.

אני גם חושב שהעיריות צריכות לייעד לזה תקציב.
העיריות ולא המועצות הדתיות. העיריות משופעות בכסף, והמועצה הדתית צריכה לשלם לבלניות לשיפוצי מקואות ותחזוקתם ועוד דברים חשובים יותר (אולי שכר המשגיחים קצת לעלות).
ובאמת זה מגיע לתושבים מהעירייה, שמשלמים ארנונה.
דפח"ח. אכן צריך להציף ולפעול בנושא לכל מי שיש ביכולתו.

שלום
הנה כיון שב"ה רוב הממשלה הם חרדים ודתיים, צריך לעשות חוק שהציבור יפסיק לשלם על הגניזה אלא המדינה תממן את זה , זה דבר בסיסי במדינה יהודית לאור ריבוי העלונים וכדו ב"ה. שעקב כך ההוצאות לגניזה מרובות
כל מי שיכול לפעול בעניין או להציף את הנושא תבוא עליו ברכת הטוב
אל תשכח שריבוי העלונים בימינו זה גם דבר לא טוב, אני בעד שכל העלונים יהיו באוגדן אחד כמו כל העלונים וכדו' וזהו, עכשיו בגשם אתה חייב לראות את כל טחינה של העלונים מרוחה ככה על השולחנות, מי אמור לנקות את זה? הגבאים המסכנים! לגרד שפכלטים של עלונים... הרבה מן העלונים זה ליקוטי בתר ליקוטי שכבר נכתבו בספרים של הרב לוינשטיין והרב זיבלרשטיין, אז מה העניין דוקא להוציא עוד עלונים כאלה??? אני כן בעד עלונים שמחזקים בכל מיני נושאים שצריכים חיזוק והסברה בציבור החרדי כמו נושאי הפלאפונים, הצניעות, הפאות, הגיוס, קדושת בתי כנסיות ובתי מדרשות, צפייה לגאולה וכן הלאה... אבל מה העניין סתם להביא עלונים של דברי תורה שכבר נכתבו בספרים, בכסף הזה עדיף לארגן לבעלי בתים שיעור תורה ולהביא קצת כיבוד קל, זה יהיה יותר נעים ושווה... נקודה למחשבה!

אם כבר צריך להעביר חוק המגביל חלוקת כמויות עלונים בבתי כנסיות קטנים.
ולעצם ריבוי העלונים, מי שבמקום כל שבת קורא עלון/עלונים יקבע באותו זמן ללמוד איזה ספר, ירויח שיהיה לו נכס שסיים ספר. משא"כ עלון, שבלול מסיפורים רעיונות פרסומות ואפי' בדיחות, שלא יוצא מזה כמעט כלום.

אבל אין מה לעשות. רוב עם ישראל שרוצים להגיד איזה ווארט בשולחן שבת או להעביר את הזמן קצת בלימוד קליל ולא מעמיק, מחפשים את העלונים. הם לא יפתחו ספר שלם בשביל ווארט, אבל כן יכניסו לכיס עלון כדי להוציא בשולחן שבת/במכירות/על הספה וכד'.

אבל אין מה לעשות. רוב עם ישראל שרוצים להגיד איזה ווארט בשולחן שבת או להעביר את הזמן קצת בלימוד קליל ולא מעמיק, מחפשים את העלונים. הם לא יפתחו ספר שלם בשביל ווארט, אבל כן יכניסו לכיס עלון כדי להוציא בשולחן שבת/במכירות/על הספה וכד'.
אז שיקנו כל העלונים או חכו ממתקים וכן הלאה... זה מצוה הבאה בעבירה, אני מכיר גבאי מבוגר מאד שכל פעם צריך להשתגע יום שלם עם הערימות העלונים האלה... להעמיס אותם על הרכב שלו כדי לקחת אותם לגניזה ולשלם ע"ז וכן הלאה... צריך גם לחשוב על המסכנים שנשארים עם כל הערימות האלה...

חזור
חלק עליון