• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

מחאה נמרצת

נ ליסואר

Active member
רציתי למחות על ביזוי כבוד התורה בכבודו של חבר המועצת הרב אברהם סאלים שליט"א שאיזה חצוף מחוצף עלה לרדיו קול חי והחל מגדף ומחרף את כבודו כאילו איך הוא יכול להיות מורה דרכה של תנועת ש"ס ומה פתאום יו"ר התורה הרב אריה דרעי מתייעץ איתו
רק בגלל שבעברו היה קצת שונה בהשקפתו מרבנו עובדיה ואני חושב שזו חוצפה מישום שבא נומר נכון הוא לא היה עם ש"ס פעם אבל זה כבר היסטוריה צריך להסתכל מה עכשיו היום הוא עם התנועה ומחזק אותה מה עוד שגם הרב מאייה שיחיה סומך עליו ומבקש הכרעתו
עוד דבר ידוע שיש כלל שמואל בדורו כיפתח בדורו ואם אדם הוטלה עליו ההנגה זה רצון הקב"ה
ואדרבה רציתי להזכיר לאותו חצוף שאם הוא מבקר את הרב ארייה מדוע מתייעץ עם הרב סאלים בא נראה אם הוא יכול לקחת על עצמו את ההכרעות במקום הרב סאלים גבי כל הענינים הביטחוניים
עוד אציין שאדרבה הרב סאלים זה אחד שלקח אחריות בכל הנוגע לבחירות שהיו באלעד ותמך חד משמעי ברב בוטבול ולא פחד מה יאמרו אז אחרי שהוא היה חזק מה יש מקום לשאלה
אותו אחד דיבר אצל יעקלה פרידמן

אבל לענ"ד יש מקום לדיון אם כדאי לעשות מחאות מעין אלו, שעצם המחאה חושף את הבזיון למי שלא מודע כלל.
בנושא הזה אולי אדרבה עדיף לנצל את ההזדמנות ולהעלות את הנושא ע"י המחאה הנדרשת, כיון שיש בציבור איזה הרגשה ורינונים כפי שדיבר אותו אחד (אני לא יודע מה הוא אמר רק לפי מה שהבנתי מכאן) אמנם רוב הציבור לא מדבר על זה בפירוש ולא בצורה מזלזלת אבל יש אנשים שקצת קשה להם עם זה
ואולי זה הזדמנות להגיב על הנ"ל בצורה ברורה ו'קצת' פרסום וכך ע"י התגובות והשיח בעניין זה כעין הנ"ל:
רק בגלל שבעברו היה קצת שונה בהשקפתו מרבנו עובדיה ואני חושב שזו חוצפה מישום שבא נומר נכון הוא לא היה עם ש"ס פעם אבל זה כבר היסטוריה צריך להסתכל מה עכשיו היום הוא עם התנועה ומחזק אותה מה עוד שגם הרב מאייה שיחיה סומך עליו ומבקש הכרעתו
עוד דבר ידוע שיש כלל שמואל בדורו כיפתח בדורו ואם אדם הוטלה עליו ההנגה זה רצון הקב"ה
עוד אציין שאדרבה הרב סאלים זה אחד שלקח אחריות בכל הנוגע לבחירות שהיו באלעד ותמך חד משמעי ברב בוטבול ולא פחד מה יאמרו אז אחרי שהוא היה חזק מה יש מקום לשאלה

יתיישב לב שאר הציבור גם כן בעז"ה

חזור
חלק עליון