סגולה לדירה מהזהר הקדוש

דקה 20
ואני מסופק אם בסעודה בלילה מותר לומר מזמור
לא נמצא ביטוי כזה לפי חיפוש במחשב בכל הזוהר "מאן דמתעדן על פתורי"
ולגבי הספק של כת"ר, יש על כך בשו"ת יביע אומר חלק י אורח חיים סימן נה הערות חלק ב אות א שבמקום צורך קוראים, אז אולי גם פה זה צורך (?, ספק. אשמח לפשיטת חברי הפורום)...

לא נמצא ביטוי כזה לפי חיפוש במחשב בכל הזוהר "מאן דמתעדן על פתורי"
הזוהר נמצא בפרשת תרומה עמ' קנ"ז ע"ב:
1669074322725.png
1669074350352.png

והביאו השל"ה בשער האותיות אות ק' קדושת האכילה אות ק"ע (פ"ח), וכתב שע"כ נוהגים לומר מזמור "על נהרות בבל".
1669074203701.png

הזוהר נמצא בפרשת תרומה עמ' קנ"ז ע"ב:
הצג קובץ מצורף 6029
הצג קובץ מצורף 6030

והביאו השל"ה בשער האותיות אות ק' קדושת האכילה אות ק"ע, וכתב שע"כ נוהגים לומר מזמור "על נהרות בבל".
הצג קובץ מצורף 6028
אז יש מקור למציאת דירה?... ברצינות אני שואל. לכאורה כך משמע ממנו?..

אז יש מקור למציאת דירה?... ברצינות אני שואל. לכאורה כך משמע ממנו?..
זה כבר פירוש של הרב הנ"ל. בזוהר כתוב שמי שזוכר את חורבן הבית בשעת הסעודה כאילו בנה את בית ה', (והשל"ה אומר שלכן יש לומר את המזמור "על נהרות בבל"), והרב הנ"ל פירש שמידה כנגד מידה ומי שבונה את בית ה' גם ה' יבנה לו את ביתו.
[אגב, מהזוהר עצמו משמע שיש לומר בשעת הסעודה, ובשל"ה הביא שיאמרו קודם ברהמ"ז, (ובמשנ"ב סי' א' ס"ק י"א כתב שבכל סעודה יאמר על נהרות בבל), ובדעת נוטה ח"א תשובה י"ח כתב שנוהגים כהשל"ה כיון שאין משיחין בסעודה וכן שקבעו זמן בכדי שלא ישכחו].

זה כבר פירוש של הרב הנ"ל. בזוהר כתוב שמי שזוכר את חורבן הבית בשעת הסעודה כאילו בנה את בית ה', (והשל"ה אומר שלכן יש לומר את המזמור "על נהרות בבל"), והרב הנ"ל פירש שמידה כנגד מידה ומי שבונה את בית ה' גם ה' יבנה לו את ביתו.
[אגב, מהזוהר עצמו משמע שיש לומר בשעת הסעודה, ובשל"ה הביא שיאמרו קודם ברהמ"ז, (ובמשנ"ב סי' א' ס"ק י"א כתב שבכל סעודה יאמר על נהרות בבל), ובדעת נוטה ח"א תשובה י"ח כתב שנוהגים כהשל"ה כיון שאין משיחין בסעודה וכן שקבעו זמן בכדי שלא ישכחו].
זכור לי שהגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א דיבר על כך בדרשותיו, וכן בסידור קול ציון או בשיבת ציון. לגבי אמירת המזמור בסעודה... אולי הרב @יי"ש יעזור לנו במציאת המקור..

זכור לי שהגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א דיבר על כך בדרשותיו, וכן בסידור קול ציון או בשיבת ציון. לגבי אמירת המזמור בסעודה... אולי הרב @יי"ש יעזור לנו במציאת המקור..
שאלה - 111182
לכבוד הרב
האם אמירת מזמור קלז בתהילים ,על נהרות בבל הוא סגולה למציאת דירה
תשובה
סגולה למציאת סכל.

* מצ"ב מש"כ ב"שיבת ציון" ח"א בעניין אמירת המזמור הנ"ל.

קבצים מצורפים

• שיבת ציון - על נהרות בבל.PDF
    403.2 KB · צפיות: 7
כבר צוטט דבריו על המזמור הזה.
רק נזכרתי - ששמעתי בשם הגאון הרב ראובן אלבז שליט''א או ממנו (כבר איני זוכר). סגולה למציאת דירה לומר תיקון חצות מידי לילה, וע"י שאתה תבכה על בית ה' הוא ידאג לביתך!

ולגבי הספק של כת"ר, יש על כך בשו"ת יביע אומר חלק י אורח חיים סימן נה הערות חלק ב אות א שבמקום צורך קוראים, אז אולי גם פה זה צורך (?, ספק. אשמח לפשיטת חברי הפורום)...
אפשר לדמות צורך של לידה או חולה לדירה?

ואני מסופק אם בסעודה בלילה מותר לומר מזמור
לענ''ד לכאו' יש לדמותו יותר לשיר למעלות שאומרים בערבית
האשכנזים נוהגים לומר בכל יום מזמור "על נהרות בבל" קודם ברכת המזון, אך בשבת לא אומרים אותו ואומרים "שיר המעלות בשוב ה' את שיבת ציון".

האשכנזים נוהגים לומר בכל יום מזמור "על נהרות בבל" קודם ברכת המזון, אך בשבת לא אומרים אותו ואומרים "שיר המעלות בשוב ה' את שיבת ציון".
בכל אופן יביע אומר חזר בו בחזו''ע אבלות לגבי תהלים בלילה אף לפני חצות שיותר קל

חזור
חלק עליון