• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

עלון השיעור השבועי שלח תשפ"ד

בנימין לוריא

Administrator
חבר צוות
הלכות כיבוד אב ואם
אם מצות כיבוד אב ואם בין אדם למקום או לחבירו, ונפקא מינה. מצוות שבין אדם לחבירו אין צריכות כוונה. תורה נקנית במיעוט שיחה. ברכות התורה הן ברכות המצוות או ברכות השבח. כוונה לשם מצוה וקיומה במקומות המטונפים. אין צורך לשמוע להוריו בדבר שאין להם תועלת ישירה. שיקולי עדות בשידוכים. ההשקפה הנכונה ללמוד בישיבות קדושות שלומדים רק תורה. נוסח התפלה. הוצאת ציציות.

קבצים מצורפים

• השיעור השבועי - שלח תשפ''ד 450.pdf
    602.4 KB · צפיות: 23
שאלתי ממתי השיעור?

ולא כתוב שם.
עונים תשובה בלי תכניקות של ספוילר וראה כאן ושם .......
לא עניתי תשובה, אלא שאלתי את אותה שאלה שאתה שאלת, רק שכתבתי את השאלה ולא שלחתי וכששלחתי זה כבר היה אחרי שאתה שלחת.

אני חושב שהם לקחו קטעים של הרב משיעורים שעברו איך הרב תמיד אומר מצוה בחזרת.........
אבל תענוג לעבור על העלון אני אמרתי אני רק יציץ מלמעלה אבל הציץ ונפגע.......
עיין כאן 👇

קבצים מצורפים

• השיעור-השבועי-קרח-תשפב-351.pdf
    921.4 KB · צפיות: 9
  • השיעור-השבועי-חקת-תשפב-352.pdf
    951.9 KB · צפיות: 5
אני חושב שהם לקחו קטעים של הרב משיעורים שעברו איך הרב תמיד אומר מצוה בחזרת.........
אבל תענוג לעבור על העלון אני אמרתי אני רק יציץ מלמעלה אבל הציץ ונפגע.......
עיין כאן 👇
הבעיה היא שהם עושים את זה כאילו היה שיעור, וכותבים כביכול הרב מזכיר את השיעור הקודם וממשיך ממנו.
1719487037222.png
אם היו כותבים שהם מביאים שיעור ישן - אין בעיה. כך עושים, כך נהוג לעשות וכך ראוי לעשות.
אך לכתוב שיעור ולעשות אותו שיחשבו כאילו היה שיעור והרב ממשיך את השיעור הקודם - זה לא יפה ומכעיס רבים. (כבר פעם שנייה...)

אולי הרב עבר על זה או אפ' כתב זאת במקום השיעור ....
על אף שקשה לומר כן שהרי בדרך כלל כותבים בהדגשה עבר הגהת מרן הראש''ל שליט''א וגם מה הרב ידבר בשיעור במוצ''ש הקרוב האם ממה שהפסיק לפני שבועיים או מהעלון מעניין ?

חזור
חלק עליון