עצוב חוסר צניעות בקברו של מרן זצ"ל

הצעיר ני"ו

Well-known member
ביום חמישי האחרון זכיתי ועליתי לקברו של מרן זצ"ל ופתאום אני רואה אשה עומדת ממש על הקבר ומתפללת שם (האישה היתיה ללא כיסוי ראש) וכמובן שאסור להתפלל ליד האשה הזאת משום טפח באשה וכו' ולכן לא היה אפשר להתפלל על ציונו של מרן זצ"ל אחד מהאנשים שהיה שם אמר לאשה אם יכולה לזוז למעלה שהבנים יכלו להתפלל והאשה לא התיחסה אחרי זה הגיע עוד אשה פרוצה רח"ל ועצוב מאוד מה שקורה בקברו ש מרן זצ"ל צריך לעורור על זה אולי אפילו לעשות שם מחיצה על הקברות (יש שם שתי מדרגות אז כך שזה יכול להיות טוב מי שיכול להעביר למרן רבינו שליט,א ולשאר האחים תבוא עליו ברכת טוב

ביום חמישי האחרון זכיתי ועליתי לקברו של מרן זצ"ל ופתאום אני רואה אשה עומדת ממש על הקבר ומתפללת שם (האישה היתיה ללא כיסוי ראש) וכמובן שאסור להתפלל ליד האשה הזאת משום טפח באשה וכו' ולכן לא היה אפשר להתפלל על ציונו של מרן זצ"ל אחד מהאנשים שהיה שם אמר לאשה אם יכולה לזוז למעלה שהבנים יכלו להתפלל והאשה לא התיחסה אחרי זה הגיע עוד אשה פרוצה רח"ל ועצוב מאוד מה שקורה בקברו ש מרן זצ"ל צריך לעורור על זה אולי אפילו לעשות שם מחיצה על הקברות (יש שם שתי מדרגות אז כך שזה יכול להיות טוב מי שיכול להעביר למרן רבינו שליט,א ולשאר האחים תבוא עליו ברכת טוב
אתה נוגע בנקודה ממש עצובה גם אני מצטרף להנ"ל וכואב ממש את הבזיון

ופתאום אני רואה אשה עומדת ממש על הקבר ומתפללת שם (האישה היתיה ללא כיסוי ראש) וכמובן שאסור להתפלל ליד האשה הזאת משום טפח באשה וכו' ולכן לא היה אפשר להתפלל על ציונו של מרן זצ"ל
מה הכוונה אסור להתפלל? התכוונתם להקבץ כמניין לערבית וכו׳?

כמובן מסתבר שהם עושים זאת כנראה ללא ידיעת ההלכה. וראוי להוועץ בבניו הגאונים של מרן, ואולי לכתוב שם שילוט שהנשים יהיו למעלה, או שיעשו הפרדה ע"י מחיצה או משהו כזה ויחלקו זאת לעזרת גברים ועזרת נשים.

מה הכוונה אסור להתפלל? התכוונתם להקבץ כמניין לערבית וכו׳?
כי אם לא כן איזה איסור יש להתפלל ליד טפח באשה ערוה, אם מפנים פנים לכיוון אחר או עוצמים עיניים?
ואם תפילת ערבית ממילא אסור להתפלל על קבר, וכ״ש כמו של מרן זצ״ל שבתוך בית קברות ולא כציון נפרד, אז צריך לתפוס פינה בצד ואז אין שום בעיה.

אחר אלף המחילות, צריך לדון לזכות, כנראה חסרים פרטים בסיפור, אבל גם אם לא הסדירו מקום מיועד לנשים, זו לא סיבה להגדיר אישה כפרוצה מעצם אי היותה עם כיסוי ראש, אינך יודע מי היא ומה היא.
אכן, ולכן כתבתי להוסיף על הרבנים הכותבים כאן, ש...
כמובן מסתבר שהם עושים זאת כנראה ללא ידיעת ההלכה.
צריך לדון לכף זכות.
ופשוט שכוונת המעוררים כאן רק לעצם הנדון ולא באו לקטרג ח"ו.

כמובן מסתבר שהם עושים זאת כנראה ללא ידיעת ההלכה. וראוי להוועץ בבניו הגאונים של מרן, ואולי לכתוב שם שילוט שהנשים יהיו למעלה, או שיעשו הפרדה ע"י מחיצה או משהו כזה ויחלקו זאת לעזרת גברים ועזרת נשים.
ישנו מכתב בכניסה לבית העלמין ממרן פוסק הדור שליט"א בקריאה לנשים להשאר למעלה ולא לרדת לציון.

חזור
חלק עליון