• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הִרְהוּרִים בְּעִקְבוֹת הָאֶשְׁכּוֹלוֹת הָאַחֲרוֹנִים.. עַל שִׂגְשׂוּגוֹ שֶׁל הַ'פוֹרוּם'.

אמנם, "פורום מורשת מרן"..
אבל אי אשר להתעלם ש'פורום' הוא פורום. זוהי רשת חברתית במידה מסוימת,

ולרשת חברתית, מערכת כללים שונה מכללי בית המדרש.

ועלינו לדעת שהמחפש רק אחר מורשת מרן, יכנס לספריו הרבים ויחכים מהם.
אך הנכנסים ל'פורום' מחפשים גם קבלת תגובות, פידבקים, ובעצם קהילה [אנונימית] ברשת.

ואם כל אחד רק יאמר את דעתו/השמצותיו/הגיגיו/רעיוניו/והרגשותיו, ללא התייחסות למה שכתבו לפניך.. לעולם הפורום לא ימלא את ייעדו.

למשל:
ביקשת בקשה,
שאלת שאלה,
הבעת משאלה,

וענו לך,
תן לו לייק. [לא, זה ממש לא מספיק בתגובה הבאה אמרת תודה]

גם החלטת שאתה לגמרי לא מסכים עם הנכתב, לפני שאתה כותב את דעתך צטט את המשפט עליו אתה לא מסכים. [אחרת, הכותב לא יידע עולם שהגבת לו]

וכן על זה הדרך...

עריכה: אחרי שסיימתי לכתוב, ראיתי שהרב @מה חובתו בעולמו הקדימני בכמה דקות,

במחילה מכבודך אני בד"כ נמנע ממה שכתבת, וגם לא מפריע לי אם קראו, התייחסו, דחו את דברי, מפריע שמוחקים בלי הודעה מוקדמת, וגם על זה מתגברים
הסיבה שא"א להגיב לאחרים כי יש כאלה שנפגעים וגם הזמן קצר והמלאכה מרובה
לחדר קפה נכנסים להכין קפה לדבר תוך כדי ערבוב ולחזור למקום

לחדר קפה נכנסים להכין קפה לדבר תוך כדי ערבוב ולחזור למקום
האשכול הנוכחי לא מיועד לך.. אלא לאלו שכן מעוניינים שהפורום יצמח..
[אם בחדר קפה תגיע תאמר את אשר בליבך ותלך.. אחרי פעם או פעמיים, כשתרצה להגיג את הגיגך לא תמצא לך שומעים]
במחילה מכבודך אני בד"כ נמנע ממה שכתבת
נס שיש יוצא מן הכלל

מפריע שמוחקים בלי הודעה מוקדמת
אני גם בטענה הזאת מסכים בהחלט !
הרי יש ''תקנון לפורום'' היקר הזה אז למה אחד (מתוך מי שאחראי למחוק) שלא מוצא חן בעניו מה שנכתב צריך למחוק את הודעה הרי כל עוד שזה נשמר על תקנון הפורום מה הבעיה גם אם אתם לא חושבים ולא מסכימים
לדוגמא במוצאי שבת שעברה בהקבלת פני רבו למרן שליט''א במסגרת השיעור השבועי פתחתי כאן אשכול על כך שיש מסביב מרן הראש''ל כל מיני אנשים ולא הזכרתי כלל שמות של אף אחד שהתנהגו בצורה שרירותי כלפי ציבור העולים לקבל את פני מרן שליט''א והזדעקתי על כך ''עד מתי לאנשי החצר שמסביב מרן שליט''א'' ולפתוח דיון על העצם הדבר הזה שבשנים האחרונות יש יותר מידי ומיום ליום זה הולך ומחמיר שיש סביב מרן שליט''א עסקונה כזאת ואני לא מדבר על כאלו שמרן שליט''א מסמיך אותם . חלילה הם עושים עבודת קודש כמובן . אך יש כאלו שבשנים האחרונות מפעילים קשרים בכל מיני מקום ומתנשאים על הציבור לא זו הדרך ולא זו העיר מה שייך למחוק זאת למה כי אחד מפריע לו כי הוא חושב שמדברים עליו
דיון על גפו של עניין אפשר אך לא על גפו של אדם אז למה זה נמחק ???
וגם למה הודעה הזאת גם נמחקה (שאני כותב עכשיו אני מאמין שהיא תמחק) הרי ג''כ לא דיברתי כאן על אף אחד בפרטי

נערך לאחרונה:
מפריע שמוחקים בלי הודעה מוקדמת,
צרת רבים...
מי אחראי על מחיקות
למה אחד (מתוך מי שאחראי למחוק) שלא מוצא חן בעניו

אני רק מציע...
תפתחו אשכול ייעודי..

"למה מוחקים הודעות"

מחיקה, מראה על פחד
אנחנו אפסים שכל דבר "קצת רגיש" צריך למחוק?
אנחנו נמושות?
מחיקה לא מראה על פחד ולא כלום.
מחיקה מראה על כך שרוצים שיח ברמה גבוהה, שיח מכובד ומכבד.
לא כל קשקוש צריך לתת לו במה.

הרי יש ''תקנון לפורום'' היקר הזה אז למה אחד (מתוך מי שאחראי למחוק) שלא מוצא חן בעניו מה שנכתב צריך למחוק את הודעה הרי כל עוד שזה נשמר על תקנון הפורום מה הבעיה גם אם אתם לא חושבים ולא מסכימים
לדוגמא במוצאי שבת שעברה בהקבלת פני רבו למרן שליט''א במסגרת השיעור השבועי פתחתי כאן אשכול על כך שיש מסביב מרן הראש''ל כל מיני אנשים ולא הזכרתי כלל שמות של אף אחד שהתנהגו בצורה שרירותי כלפי ציבור העולים לקבל את פני מרן שליט''א והזדעקתי על כך ''עד מתי לאנשי החצר שמסביב מרן שליט''א'' ולפתוח דיון על העצם הדבר הזה שבשנים האחרונות יש יותר מידי ומיום ליום זה הולך ומחמיר שיש סביב מרן שליט''א עסקונה כזאת ואני לא מדבר על כאלו שמרן שליט''א מסמיך אותם . חלילה הם עושים עבודת קודש כמובן . אך יש כאלו שבשנים האחרונות מפעילים קשרים בכל מיני מקום ומתנשאים על הציבור לא זו הדרך ולא זו העיר מה שייך למחוק זאת למה כי אחד מפריע לו כי הוא חושב שמדברים עליו
וגם למה הודעה הזאת גם נמחקה (שאני כותב עכשיו אני מאמין שהיא תמחק) הרי ג''כ לא דיברתי כאן על אף אחד בפרטי
זה טוב?

מהתקנון:

ט. הודעות שהמערכת רואה לנכון שאינם ראויות לפרסום בפורום, ימחקו או יעברו עריכה, כראות עיני המערכת.

----
וודאי שכוונתו היתה למה ישנו סעיף זה.

מהתקנון:

ט. הודעות שהמערכת רואה לנכון שאינם ראויות לפרסום בפורום, ימחקו או יעברו עריכה, כראות עיני המערכת.
אמת. אבל הוא שואל למה...

לא נכון שזה לגופו של ענין, זה לגופו של אדם, והרבה כאן יודעים מי הם.
ולכתוב כזאת "זעקה", בלשון עד מתי לאנשי החצר... זה לא מכובד ולא מכבד. מקסימום תכתוב שאתה ממורמר מזה שלא נותנים לך להגיע למרן, אבל לא להאשים אחרים בכותרות ולבזות אותם שמתנהגים בצורה בריונית וכו'.
ומי אמר שהתוכן נכון, מנין לכותב את מי מרן מינה ואת מי לא, וממי השמשים ביקשו עזרה וממי לא.
אף פעם לא ראית איך מרן כמעט נופל מהציבור שכל אחד רוצה רק לגעת בשולי גלימתו, גם לפעמים כמעט אין לו אויר. וכבוד התורה להיכן הלך?
צריך ללמוד מהחסידים, שכשהאדמו"ר עובר עושים לו קריעת ים סוף.
וכל מי שיכול למנוע את הציבור מהתנפלות על הרב. אדרבה ואדרבה.
כשהרב עובר זה לא זמן של קבלת קהל.
ולהפוך את המצב כאילו יש סביבו איזה כנופיה, לגופם של אנשים בודדים, רק בלי שמם הפרטי, זה לא מכובד ולא מכבד.

ואתה עוד תרצה שעל כל מחיקה יכתבו לך כזאת מגילה. מוחקים וזהו. וגם אם לפעמים טעו בשיקול דעת, לא על כל מחיקה צריכים לפתוח סקר. תמיד מספק עדיף למחוק ולא לפרסם. ויישר כוחם על המלאכה!

חזור
חלק עליון