• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מאחורי הקלעים של השיעור השבועי - וכל מה שקשור לשיעור של מרן שליט"א זה המקום.

גם אני רציתי לכתוב כזאת ולהעיר ולהאיר על אותם כותבים שבחרו לתקוף את הרב עמרמי. אך שחכתי מזה. ויפה שכתבת. יש בזה גם ענין של מחאה על כבוד התורה.
וגם אני רציתי לעורר ע"ז, שהתחלה הוא היה בגדר של חולק על גדול הדור, וקהילה שיש שם דברים מוזרים, ועוד הוצאות שם רע. ואח"כ הוא נהיה אהוב וקדוש, וצריך לבקש ממנו ברכות. האמת היא שלא ראיתי את הפורום לפי הסדר, אלא היום פתחתי אחרי כל ההוא אמינא והמסקנה, ופשוט נדהמתי איך מי שהיה לפני כמה דקות ה' ישמור, נהיה קודש קודשים. ובפרט ששמעתם שהוא הזכיר שהוא למד את זה מהרב דוב קוק מטבריה, והגאון הינוקא, והרב ארוש, והוא לא למד את זה מרפורמים, ואני לא מאמין שיש יהודי שיכול לפתוח פיו על הצדיקים שהוא הזכיר.
וגם מסר לעתיד, ש..
ויש כאן מסר ברור, שאם יש ת"ח שאין דעתו כהראש"ל שליט"א, אין עניין להיות 'חסיד שוטה', וללכת ולבזות אותו, בגלל שהוא לא סובר כמו הראשון לציון. ואני מציע לכל אחד שרוצה לדעת את האמת לראות בשו"ת ברכת יהודה, בחלק ח' בהתחלה, שהאריך והביא ראיות, כמו גרועים אותם ש'קנאים' למשנתו של מרן זצ"ל, ועד כדי שמבזים ת"ח שחולקים על דבריו, וזה היפך משנתו של מרן זצ"ל שאין לנביא לכבוש נבואותו.
ולסיכום: הראש"ל שליט"א הוא ת"ח גדול, אבל זה לא אומר שמי שלא חושב כמותו הוא ע"ה, וראיתי כמה פעמים בפורום שאם משהו העיר על דבריו או חשב אחרת, הוא זכה לגינויים ובזיונות, וכבר אמרו שהאמת תהיה נעדרת.
ובתחילה לא חשבתי להעיר על זה, כי ידעתי שיש אנשים שימשיכו לצפצף בקולם, אבל שראיתי ששניים כבר הגיבו, אמרתי 'שהחוט המשולש לא במהרה ינתק'.​

ופשוט נדהמתי איך מי שהיה לפני כמה דקות ה' ישמור, נהיה קודש קודשים.
אתה נדהמת, וכמה מצטרפים אליך לתדהמה. אבל אני כנראה פספסתי איזה נקודה כאן.
זה נכון שהנושא הזה הוא לא מחלוקת בהלכות תפלה או שבת, זה הידמות לרפורמים שמרן שליט"א מדבר עליה בתוקף גדול. וכאן הוא מצוטט ברמה.
אבל כתבת שכתבו שהרב עמרמי ה' ישמור. וביזו אותו. וכו' וכו'.
תוכל להפנות אותנו?
והסקת:
וראיתי כמה פעמים בפורום שאם משהו העיר על דבריו או חשב אחרת, הוא זכה לגינויים ובזיונות, וכבר אמרו שהאמת תהיה נעדרת.
תוכל להביא דוגמאות?

נמחק ב"ה וטוב שכך.
מן הראוי למוכיח היה לציין זאת לשבח המערכת ורוב יושבי המקום, תלמידי מרן האמיתיים.
ולא לכתוב בסתם לשון כזאת:
וראיתי כמה פעמים בפורום שאם משהו העיר על דבריו או חשב אחרת, הוא זכה לגינויים ובזיונות, וכבר אמרו שהאמת תהיה נעדרת.
שרק מוציאה שם רע על מקום מיוחד זה, שכאילו הפורום בעד דברים כאלה.
[ויוצאים מן הכלל אלה עוקרי תורת מרן במגמתיות, שמצוה לפקוח עיניים עיוורות ולעורר עליהם, וכל שכן אחר שהוזכרו כאן ע"י מי ומי, שלא לשתוק ולהמשיך הלאה]

בכל פורום יש כאלה שכותבים דברים לא ראויים, והמערכת עומדת על המשמר ומוחקת. למרות שפותחים כנגדם אשכולות שלמים למה מחקו לנו...

מן הראוי למוכיח היה לציין זאת לשבח המערכת ורוב יושבי המקום, תלמידי מרן האמיתיים.
ולא לכתוב בסתם לשון כזאת:

שרק מוציאה שם רע על מקום מיוחד זה, שכאילו הפורום בעד דברים כאלה.
[ויוצאים מן הכלל אלה עוקרי תורת מרן במגמתיות, שמצוה לפקוח עיניים עיוורות ולעורר עליהם, וכל שכן אחר שהוזכרו כאן ע"י מי ומי, שלא לשתוק ולהמשיך הלאה]

בכל פורום יש כאלה שכותבים דברים לא ראויים, והמערכת עומדת על המשמר ומוחקת. למרות שפותחים כנגדם אשכולות שלמים למה מחקו לנו...
בתגובתי התייחסתי לרישא של דבריך בלבד.

למי התכוון הרב שאמר רב ישיבש בתחילת השיעור ואמר אתם יודעים מי זה
אני שואל כי לפי ענ"ד נראה שדעת הראש"ל שליט"א שאנחנו יודעים מי זה ולא אכפת לו שידעו מי זה ורק שמפאת כבודו לא הזכירו בתוך כדי השיעור לכן שאלתי

בשנה האחרונה הוא לא הרגיש טוב והיה זמן רב בביה"ח, ה' ירפאהו רפו"ש, כמדומה ששמו לתפילה יצחק בן מרגלית

אפרופו מאחורי הקלעים של השיעור השבועי, מי שרוצה לדעת הרבה מהסודות והרמזים שנאמרים בשיעור שיבוא לשיעור של מו"ר שליט"א באור חביב לפני תפילת מנחה של שבת...
באיזה שעה?

אפרופו מאחורי הקלעים של השיעור השבועי, מי שרוצה לדעת הרבה מהסודות והרמזים שנאמרים בשיעור שיבוא לשיעור של מו"ר שליט"א באור חביב לפני תפילת מנחה של שבת.
לא ידעתי שבמגדל העמק גם יש בית הכנסת אור חביב.

למי התכוון הרב שאמר רב ישיבש בתחילת השיעור ואמר אתם יודעים מי זה
אני שואל כי לפי ענ"ד נראה שדעת הראש"ל שליט"א שאנחנו יודעים מי זה ולא אכפת לו שידעו מי זה ורק שמפאת כבודו לא הזכירו בתוך כדי השיעור לכן שאלתי
יש לך היתר ברור לשאלה?

חזור
חלק עליון