• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בשר בכשרות קהילות

שלום רב.
האם נכונה השמועה שמרן שליט"א התיר לאכול בשר בכשרות קהילות?
ואם לא נכונה השמועה הנ"ל, לנו סני ספרד יש איזה היתר לאכול את הכשרות הנ"ל, כפי שאמרו לי הם מקפידים בהכל...

כמה נציגים [רבנים] מכמה חסידויות.
הרב אליהו חיים פנחסי טוען שהם שוחטים כדעת הבית יוסף. [בדרך אגב הוא גם טוען כך כלפי העדה החרדית, ואומר שבהכשרים ספרדים יש 60 אחוז ובעדה יש 30 אחוז חלק] יש את השיעור שלו על הספרדים בכשרויות אשכנזים בקול הלשון ושם דיבר על קהילות והעדה החרדית.

הם שוחטים כדעת הבית יוסף
מה זה אומר יש מחלוקת איך לשחוט ?

למה דוקא בבשר יש כל כך הרבה שמועות, זה אומר
כי הבית יוסף מחמיר בסירכות ולכן יש ספרדים שאמרו לא לאכול מהכשרים אשכנזים שמקלים בזה. דא עקא שמה שקורים בחלק מההכשרים הספרדים חלק כדי שיהיה כשר גם לבית יוסף האשכנזים קוראים לזה כשר - לא חלק. ובסוף כולם מכשירים את זה כל אחש בשפה שלו.

זה בערך.....

כי הבית יוסף מחמיר בסירכות ולכן יש ספרדים שאמרו לא לאכול מהכשרים אשכנזים שמקלים בזה. דא עקא שמה שקורים בחלק מההכשרים הספרדים חלק כדי שיהיה כשר גם לבית יוסף האשכנזים קוראים לזה כשר - לא חלק. ובסוף כולם מכשירים את זה כל אחש בשפה שלו.
לא התכוונתי לזה
אלא לכל הפולמוס שכל הזמן מתעורר איזה הכשר יותר טוב זה בכה וזה בכה

באמת אני רוצה להבין, למה דוקא בבשר יש כל כך הרבה שמועות, זה אומר ב"י מהודר ביותר וזה אומר כמעט טרף. וכן על שאר הכשרים

מה נשתנה בשר זה מכל המאכלות?
לדעתי מסחרא כסף [גדול מאוד] ותחרות.
דעתי בעניין שאם יש אדם שנמצא במשחטות או אדם מבפנים מעיד לי, אין לי סיבה לא לסמוך עד כמה שאני סומך על הגוף כשרות.

בפשטות עד אחד נאמן וכ"ש כשעומד על גבם רב ת"ח מובהק ומוכר בציבור ומעיד שההכשר שלו טוב
אם חושבים על זה בלי רגש, זה קצת מצחיק ללכת לשאול רב אחר על הכשר מסויים, שלפעמים לא מגיע לגדלות של נותן ההכשר

בפשטות עד אחד נאמן וכ"ש כשעומד על גבם רב ת"ח מובהק ומוכר בציבור ומעיד שההכשר שלו טוב
אם חושבים על זה בלי רגש, זה קצת מצחיק ללכת לשאול רב אחר על הכשר מסויים, שלפעמים לא מגיע לגדלות של נותן ההכשר
אין כאן שום עד, כי הרב לא נמצא במשחטה, ולא יכול להעיד לך שהבשר כשר, כשלא בדק אותו ולא ראה את הבהמה בכלל.

א"כ אל תאכל שום דבר כי הרבנים לא היו במפעלים בעת שיצרו את המוצר שאתה אוכל. וכי הרב השני ששואלים אותו על טיב הכשרות היה בזמן ששחטו את הבשר שקנית?

הרב מעיד שיודע שיש שם שוחטים ומשגיחים מטעמו והוא סומך עליהם שעושים עבודה טובה
וחוץ מזה עד אחד נאמן הוא לא רק לרבנים אלא לכל עד כשר ה"ה המשגיח

א"כ אל תאכל שום דבר כי הרבנים לא היו במפעלים בעת שיצרו את המוצר שאתה אוכל. וכי הרב השני ששואלים אותו על טיב הכשרות היה בזמן ששחטו את הבשר שקנית?

הרב מעיד שיודע שיש שם שוחטים ומשגיחים מטעמו והוא סומך עליהם שעושים עבודה טובה
וחוץ מזה עד אחד נאמן הוא לא רק לרבנים אלא לכל עד כשר ה"ה המשגיח
מי אמר לך שאני אוכל?! (אינך יודע שאני מלאך?!).

כעת לפניך אין שום משגיח שמעיד ל זה.
יש חותמת שהודפסה ע"י המכונות ואינך יודע כלל מי ארז/שם הולגרמה. אולי זה איזה ערבי וכו'.

חזור
חלק עליון