• ניתן לשלוח מאמרים בתורת מרן זיע"א עד לתאריך ו סיוון לפרסום בקובץ בית יוסף תשפ"א: office@moreshet-maran.com
  • לקראת יום השנה השביעי למרן, יצא לאור בס"ד קובץ בית יוסף תשפ"א (גליון מו) לרכישה באתר "מורשת מרן שופס": shops.moreshet-maran.com

הפעילות האחרונה של shriraviv1000

• shriraviv1000
    shriraviv1000 אהב פוסט של מרפסן איגרי בשרשור כתיבת הערות.
    ויש עוד להוסיף דמכל דברי רבותינו לעיל נלמד שיש שני אופנים שצריך ללמוד דברי הגדולים מאתנו. דבר ראשון לעמול להבין דבריהם עד קצה היכולת...
  • shriraviv1000
    shriraviv1000 השיב לנושא במבה.
    יישר כוח, תוקן. יהי רצון שנזכה להגדיל תורה ולהאדירה, ולהילחם כראוי על העמדת האמת על תילה, כפי אשר התווה לנו מרן מאור עינינו בפסקיו
  • shriraviv1000
    shriraviv1000 אהב פוסט של מורשת מרן בשרשור במבה.
    יישר כוחו וחילו. רק אם יורשה לי להעיר משהו קטן. לכאורה היה ראוי לסגנן את הנ"ל בתור "אם ראיתם מישהו שכתב לברך שהכל, אנא העלו דבריו לכאן...
  • shriraviv1000
    shriraviv1000 השיב לנושא כתיבת הערות.
    התכוונת לקונטרס דברי ריבות?
  • shriraviv1000
    הטענות שעלו על שלחנו, ואחר הבירור שעשה. אלו הן הטענות שכבר קדמו הגר"מ לוי זצ"ל בספרו ברכת ה'. לכן, נענה כאן על טענות הרב ברכת ה'...
  • shriraviv1000
    בשו"ת יביע אומר חלק יא בחלק יורה דעה, שם הוא כותב גם תשובה למתנגדים שדיברו עליו כשהוציא את יביע אומר וחזון עובדיה על פסח, וכתב שהגרצ"פ...
  • shriraviv1000
    כל כוונתי היתה לומר כפי שכתב כת"ר. רק שאספתי דברים אלו, להראות כי מרן זיע"א לעתים היה מעמיד הדברים על אשורם, על מנת שלא ילכו שולל אחר...
  • shriraviv1000
    דוגמאות למשל (כוונתי לשם שמים, אף שהלשון חריפה. וזו דרכו של מרן רבנו זיע"א): שו"ת יביע אומר חלק ז - אורח חיים סימן נג אות ז: וכבר הארכנו...
  • shriraviv1000
    כתבתי דוגמאות לכך בתגובה. ראו לקמן.
  • shriraviv1000
    בדיוק הרי זהו הטעם העיקרי של הפסיקה של הבמבה, כפי שכתב רבינו ירוחם כתבתי מאמר ארוך מאוד בזה, והוא ממש חומר של ספר שלם, ודחיתי אחת לאחת...
  • shriraviv1000
    יש לי אדם שיכול לעזור לך ובכלל הוא מוכר במחירים זולים והוא עובד עם כולם, עם משלוחים עד הבית - שלומי 0524696423
  • shriraviv1000
    בשו"ת אבא באהל ביתי הביא בזה את מה שאמר לו מרן זיע"א שניגש אליו, שאמר לו שהתכוון ל"דוריטוס וכדומה", ולא לבמבה... הרבה לא יודעים את זה...
  • shriraviv1000
    יש לי את המהדורה הקדומה. יש תוספות בחדש שיהיה צורך לקנות? או שאין חדש תחת השמש?
  • shriraviv1000
    יש את זה בפרויקט השו"ת
  • shriraviv1000
    האמת שבכל הנושא הזה מעניין אותי דבר אחד: למה אנחנו הספרדים יגעים ויודעים את ההלכות של האשכנזים גם כן ונוהגים בהם כבוד והאשכנזים בורים...

קישורים לאתר 'מורשת מרן'