• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

דעת מרן שליט"א בעניין גיוס

אם בעניין הגיוס עסקינן בדרך כלל אותם ששואלים למה החרדים לא מתגייסים זה בעיקר מהכיוון של השמאל שאלו אותי שבוע שעבר שני חילונים למה אני לא הולך לצבא אמרתי להם :
''כל עוד וביבי ראש ממשלה אני לא הולך לצבא''
הורידו את הראש והלכו
תחשבו על זה 🤔

ביטלתי את המנוי לעיתון עקב ההתעלמות המוחלטת.
התקשרתי והודעתי חגיגית על הביטול.
נקווה שהרב פעלים לתורה ולתעודה רבי @מורשת מרן שליט"א יפתח בטאון של האיגוד של מורנו מנהיג הדור הראש"ל שליט"א. ואם הוא לא יתעלם ממרן שליט"א נשקול לעשות מנוי :)

עקיבא וייס: דרמטי - עיתון ׳הדרך׳ בכותרת ראשית: ״מועצת חכמי התורה של ש״ס בהוראה: אין להתייצב בלשכת הגיוס ואין להיענות לצו הגיוס״

כל מה שנכתב כאן על הדרך נכתב כבר בכותרת האם איבדו את הדרך!!!
חבל לחזור על תמונות ודעות שוב

לכולם זה כואב, כל אחד יפעל ויעשה מה שיכול
אבל לכפול בפורום לא יביא שום תועלת

זה לא היה אירוע אלא אזכרת השבעה לפטירת הרבנית שרה גזית ז"ל
שם שוחחו הגר"י עדס והראש"ל דקות ארוכות כשמרן הראש"ל היה מבודח מדברי הגר"י עדס שאמר לו כי הראש"ל צריך לברך 'שהחיינו' עם סיום כהונתו כראש"ל

ו(גם)שם אמר הראש"ל את הדברים על הצו גיוס כי יש לקורעו מיד....
חידוש בעיני שיש קשר בין הרב עדס להראשל''צ

מורינו ורבנו פוסק הדור אמר היום באירוע השקת ספרי הרב הרצוג בבית הנשיא. גם את הדברים שהוזכרו פה בעניין החטופים וגם שיבח את החיילים. ואלו דברי גדול דורנו: "אנחנו תמיד מדברים על התורה ועל זה שהיא מגנה", אך המשיך מרן: "מה היינו עושים אם לא היו כל החיילים? אסור לשכוח שהם השליחים שלנו. הם מוסרים את הנפש בשבילנו".

סיפר לי נכד של הרב בצלאל שליט"א
שכאשר ביקשו מזקנו להיכנס למועצת חכמי התורה, הובטח לו (ומן הסתם גם לרב סלים) שלא ימונה נשיא למועצת וכל הרבנים יהיו שווים.
זה מסביר כמה דברים.
השאלה היא, אם מי שמכניס למועצת יכול לקבוע מי ואם יהיה נשיא.....

מבזקן 12: עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון, פנתה בתלונה על ביצוע עבירות פליליות נגד הרב יצחק יוסף בעקבות התבטאותו כי "מי שיקבל צו גיוס - שיקרע אותו".​

הם סתם מקשקשים, אין שום עבירה פלילית בלקרוע צו גיוס.

ה'עבירה' הפלילית היא בלא להתייצב.

גילוי נאות, אני בעד זה שיזמינו את הרב לחקירה פלילית.

לדעתי, צריך להוביל את כל העניין הזה לקצה, רק אח"כ יהיה אפשר להכנס למשא ומתן.

מכתב התלונה נשלח לשר הביטחון, יואב גלנט, ניצב יגאל בן שלום, ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל ועו"ד גלי בהרב-מיארה, היועמ"שית​

אוח. שכחו להגיש תלונה לבית הדין הבינלאומי בהאג...

כבר מס' ימים שרחובות בני ברק מלאים במודעות ענק עם תמונתו של מרן שליט"א
תחת הכותרת 'מלחמת אש דת',
ודבריו הברורים של מרן בנושא הגיוס.
אשרי המפיצים תורתו

חזור
חלק עליון