• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

סידור ברכת יוסף

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

ניר כהן

Active member
לאחרונה נכנס לבתי כנסת סידור נחמד בשם ברכת יוסף זה נראה שילוב של עבודת השם+כונת הלב
הסידור יצא בשנת תשע'ז כמדומני ויש הסכמה ממרן זצ'ל אך שמו של המהדיר הושמט מההסכמה.
מישהו יודע פשר דבר?

אכן זה סידור של הרב ציון רבי שהוציא לאור את עבודת השם.
אולם בגלל שהפסיד בדין תורה את הזכויות על עבודת השם לכן הוא הוציא סידור חדש משלו, שהוא עבודת השם משופר בכמה בחינות.
הוא ביקש ממני רשות להכניס חלק מהפירושים מהסידור שלי והסכמתי, כי סוף כל סוף רוב הפירוש שלי מלוקט מספרי ראשונים ואחרונים ואין לי בעלות על כך. לכן זה נראה שילוב עם כוונת הלב. אולם אין זה באמת כך.

נערך לאחרונה:
אכן זה סידור של הרב חיים רבי שהוציא לאור את עבודת השם.
אולם בגלל שהפסיד בדין תורה את הזכויות על עבודת השם לכן הוא הוציא סידור חדש משלו, שהוא עבודת השם משופר בכמה בחינות.
הוא ביקש ממני רשות להכניס חלק מהפירושים מהסידור שלי והסכמתי, כי סוף כל סוף רוב הפירוש שלי מלוקט מספרי ראשונים ואחרונים ואין לי בעלות על כך. לכן זה נראה שילוב עם כוונת הלב. אולם אין זה באמת כך.
ציון לא חיים

אולם בגלל שהפסיד בדין תורה את הזכויות על עבודת השם לכן הוא הוציא סידור חדש משלו,
סליחה שאני חופר אבל אם הוא כתב זאת זה שלו, לא???
הוא ביקש ממני רשות להכניס חלק מהפירושים מהסידור שלי והסכמתי, כי סוף כל סוף רוב הפירוש שלי מלוקט מספרי ראשונים ואחרונים ואין לי בעלות על כך.
אשריך...

סליחה שאני חופר אבל אם הוא כתב זאת זה שלו, לא???
הוא מכר את זכות ההדפסה לסוחר אחד. אך בחוזה הוא לא רשם שהוא גם יוכל להדפיס בעצמו. ועל זה היה הדין תורה.
ובכל מקרה הסידור כעת טוב יותר מעבודת השם, כיון שהוא תיקן חלק מהשיבושים שיש בעבודת השם.

אכן זה סידור של הרב ציון רבי שהוציא לאור את עבודת השם.
הוא מכר את זכות ההדפסה לסוחר אחד. אך בחוזה הוא לא רשם שהוא גם יוכל להדפיס בעצמו. ועל זה היה הדין תורה.
ובכל מקרה הסידור כעת טוב יותר מעבודת השם, כיון שהוא תיקן חלק מהשיבושים שיש בעבודת השם.
במחילה מכת"ר אך נראה לי כי השיח מיותר לחלוטין, איש אינו אמור לדעת מהדין תורה ומי הפסיד...

במחילה מכת"ר אך נראה לי כי השיח מיותר לחלוטין, איש אינו אמור לדעת מהדין תורה ומי הפסיד...
איך בדיוק אפשר להינצל מלשמוע על מישהו שהפסיד בדין תורה??
סתם פטפוט וריכול בעלמא
אין לי ספק שאם היה רואה זאת היה נפגע מכך.
מה נעשה שבית הדין פירסם את פסק הדין בחוצות קריה?!
ועכ"פ אחר שהדבר ידוע לרבים הוי מילתא דמיתאמרא באפי תלתא.

מה נעשה שבית הדין פירסם את פסק הדין בחוצות קריה?!
ועכ"פ אחר שהדבר ידוע לרבים הוי מילתא דמיתאמרא באפי תלתא.
ועדיין לבוא ולדון פה בדברים הנוגעים לגופו של אדם אין זה ראוי כלל ועיקר
ובכלל שזה אחד מכללי הפורום

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון