• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

ירחון האוצר- מי עומד מאחריו? והאם הם בשיטת מרן זיע"א?

כעת יצא כבר גליון צד!
ניסתי להעלות ולא הצלחתי,
משהו משונה, נדפס רק במהדורה דיגטלית, מישהו יודע מי עומד מאחריו?
מה מטרתו?
האם הוא ניטרלי?
האם הוא בעד מרן כי לא מביאים חידושים ופסקים ממרן שליט"א?

כעת יצא כבר גליון צד!
ניסתי להעלות ולא הצלחתי,
משהו משונה, נדפס רק במהדורה דיגטלית, מישהו יודע מי עומד מאחריו?
מה מטרתו?
האם הוא ניטרלי?
האם הוא בעד מרן כי לא מביאים חידושים ופסקים ממרן שליט"א?
בזמנו שמעתי שהוא מבית פורום אוצר החכמה.
ואיני מכיר כמעט הירחון הנ''ל.
ואולי רבי @אהרן כהן הי"ו יוכל להוסיף.

אין נייטרלים
כולם צריכים להיות רק רק רק בעד מרן הקדוש והטהור שאין לנו מלבד תורתו והוא השקפת האמת והלכת אמת
ואין ניטרליות בזה וכמו שייסד מרן אביר הרועים זצוקללל
אל תבלבל את המח.
כולנו בדרכו של מרן,
אבל זה לא אומר שאין עוד רבנים אחרים,
ול אחד יכול ללכת אחרי רבותיו.

הגליונות זמינים להורדה באתר "בינינו":
וכמובן - באוצר החכמה.
יש גם רשימת תפוצה במייל (נדמה לי) שאפשר לקבל ישר לתיבה בכל חודש.

כמו שכבר ענו לך, הם אינם משויכים לזרם מסוים, ואינם בעד/נגד, וכל כותב (וזה פתוח לכל העולם התורני עד כמה שידוע לי) נוקט את הגישה שלו. לכן תמצא שם ספרדים בכמה גוונים, חזון-אישניקים, מרכז-ניקים, ובלתי-מזוהים, וכולם מפארים ומקדישים ומעריצים וממליכים את שם המלך הקב"ה...

למשל, לאחרונה פרסם שם חכם מסוים שליט"א מאמר של פסקי הרב עובדיה זי"ע (ובית מדרשו) על סדר דרכי טהרה, ועוד ועוד.

יתרון בולט של הירחון הוא, ע"פ מעשה שידוע לי במאמר אחד שהתארך והתארך עד כי הכותב ניסה את מזלו בכמה קבצים וכתבי-עת וכולם דחו אותו על הסף כי אין להם מקום לכזה אורך (וההדפסה עולה כסף כידוע), עד שהוא שלח אותו לירחון האוצר, וכיוון שזה ירחון שאינו-נדפס אין להם מגבלות מקום...

כמה פרטים להשיב לשאלות כאן:
העורך הראשי הוא חסיד של מרן. הרב מ"מ אייכנשטיין גם שם מוכר, בנו של ר"י יד אהרן (היה רב מקדים לפני כמה שבועות) ראש כולל בב"ב. ג' עורכים הם ת"ח חשובים מהציבור החרדי שבחרד"ל. ויש עוד עורך מכולל פוניבז'.
קבוצת העורכים הנ"ל [ואחרים] הקימו את הירחון בפורום אוצה"ח (לפני חסימתו בנטפרי).
הירחון מופץ באופן אלקטרוני בלבד, והוא מהקבצים הנפוצים והפעילים ביותר כיום, הדוא"ל להרשמה: HaOtzar5777@gmail.com
קישור לתיקיית כל הגיליונות, בתיכנון לקראת גיליון המאה מפתחות מחברים ומפתחות על סדר השו"ע.
לקריאה נוספת - https://he.wikipedia.org/wiki/האוצר_(כתב_עת)

לגבי ההתייחסות למרן, בכל גיליון יש כמה מאמרים שעוסקם בתורתו, גם הרבה חברים מהפורום כאן כותבים שם בירחון האוצר, לדוגמא הרב עוז דוד כפיר, הרב שלמה בר כוכבא, הרב אהרן אופיר, הרב אהרן כהן @הרב דורון רונן - כונת הלב אם תחפשו בפורום יש גם הרבה דיונים על מאמרים שהתפרסמו בו, נראה לי גם הפולמוס של עוגיות הפפושדו נערך בפורום כאן עם הרב ללוש
בעבר התפרסמו בירחון כמה תשובות ודרשות מכת"י מרן זצ"ל, וכן הרבה תשובות ומאמרים ממרן שליט"א וגם היה מאמר מהגר"ד יוסף

מי שבכל זאת מעוניין לראות עותק מודפס, יכול ללכת לבית הוראה של הגר"ג בן משה שליט"א, יש לו מדף שלם של ירחוני האוצר שהדפיס באופן פרטי.

אין נייטרלים
כולם צריכים להיות רק רק רק בעד מרן הקדוש והטהור שאין לנו מלבד תורתו והוא השקפת האמת והלכת אמת
ואין ניטרליות בזה וכמו שייסד מרן אביר הרועים זצוק"ל
כל חייו מרן נלחם נגד תופעות מסוג הדברים שכתבת.

חזור
חלק עליון