• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

איסור פרסום קללות בציבור

נ ליסואר

Active member
איסור פרסום קללות בציבור הבנתי שכל פרסום של קללות על אישי ציבור גם נחשב לאלימות ופגיעה ברגשות אז אני חוזר צריך להתפלל שה' יעשה רק טוב
ולא לאחל לאף אחד שיכלה כיון שזה עלול להיות פגיעה ברגשותיהם ולכן אני חוזר בי מי מה שכתבתי על אורנה ברביאבי ולא מקלקל
גם אלימות מילולית אסורה על פי החוק סליחה על הקללות

אתה יכול להיות רגוע. השפה שאנחנו נדבר כחרדים, אפי' אם נרביץ את הקללות הכי חריפות, זה כאין וכאפס לעומת השיח החילוני הקלאסי. דהיינו מה שנחשב אצלינו לקללה אצלהם נחשב לאיזה אמירה בקטנה שאין לה משמעות כו''כ.

אתה יכול להיות רגוע. השפה שאנחנו נדבר כחרדים, אפי' אם נרביץ את הקללות הכי חריפות, זה כאין וכאפס לעומת השיח החילוני הקלאסי. דהיינו מה שנחשב אצלינו לקללה אצלהם נחשב לאיזה אמירה בקטנה שאין לה משמעות כו''כ.
הוא לא דיבר מצד הגסות, אלא מצד עצם הקללה.
לקלל אנשים שיכלו מן העולם, שימחה שמם וכד', שזה קללה.

חבר איך אתה נזכר בדברים שכתבתי לפני שנה אבל מה נעשה כל היום צריך להיזהר אדם יכול להיתפס בתביעות דיבה או הסתה הנה תראו מה קרה לסמוטריץ

לא נראה לי שיש בזה צדק, תראה איך ברקוביץ טינף את הפה שלו עלינו וזה התקבל בשמחה, אחרים שרק עשו אפצ'י אמרו שקיללו
אתה אבל אני היום נמצא במקום שאני מפחד אולי סתם אולי לא פשוט אני לא יודע את החוק

חזור
חלק עליון