• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אישור/הפרכה שמועה על סדרת הספרים "הלכה ברורה"

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

במאמר פיו

Active member
יש הטוענים, שהרב דוד יוסף שליט"א לא כתב בעצמו במו ידו את הכל, אלא תלמידיו כתבו והוא עבר ונתן אישור שיכתב על שמו. (לא כמו ילקוט יוסף שנכתב על ידי הרב יצחק שליט"א בעצמו)
האם משהו יכול לאשר/ להפריך שמועה זו?
איני מעוניין בדעות!
אני מעוניין במקורות, ציטוטים משמו בנושא או מרבנים אחרים בנושא.
דעתי האישית בנושא לא רלוונטית.

(כמו כן נא לא לטעון- "מה זה משנה...?" להרבה אנשים זה מאוד משנה)

יש הטוענים, שהרב דוד יוסף שליט"א לא כתב בעצמו במו ידו את הכל, אלא תלמידיו כתבו והוא עבר ונתן אישור שיכתב על שמו. (לא כמו ילקוט יוסף שנכתב על ידי הרב יצחק שליט"א בעצמו)
איני מעוניין בדעות!

פתח את עמוד השער של החלקים הראשונים, ואחר כך את החלקים הבאים, ותבין לבד...
כנ"ל בכרך זה השתתפו...

(לא כמו ילקוט יוסף שנכתב על ידי הרב יצחק שליט"א בעצמו)
אני יודע בירור שיש כמה שעוזרים למרן הראש"ל בכתיבת ועריכת והגהת הספרים ילקוט יוסף
וזה לא בושה
וכבר היה מעולם אצל מרן האבא הגרע"י ע"ה
ועוד אצל מאורי הדורות

פתח את עמוד השער של החלקים הראשונים, ואחר כך את החלקים הבאים, ותבין לבד...
כנ"ל בכרך זה השתתפו...
אבדוק בל"נ, תודה.
אני יודע בירור שיש כמה שעוזרים למרן הראש"ל בכתיבת ועריכת והגהת הספרים ילקוט יוסף
וזה לא בושה
וכבר היה מעולם אצל מרן האבא הגרע"י ע"ה
ועוד אצל מאורי הדורות
אבל יש הבדל עצום בין עזרה בכתיבת הדברים עצמם, לבין עריכה והגהה, לא חושב כך?

הרב דוד כותב
ויש קבוצת אברכים שלומדים ההלכות שהרב כותב ודנים עימו על אלו ותראו שלפעמים מזכיר שחזר בו מפני האברכים (כן סיפר לי אברך שלומד שם)

בעבר הרב דוד התראיין לעיתון משפחה או בקהילה ונשאל על זה, והשיב: שהכל יצא מתחת ידו והוא בלבד כותב !
מסתמא אתה לא מתכוון לכתבה הזו:

קבצים מצורפים

• יט סיון-ראיון הרב דוד יוסף-עיתון משפחה.pdf
    2.8 MB · צפיות: 42
יש הטוענים, שהרב דוד יוסף שליט"א לא כתב בעצמו במו ידו את הכל, אלא תלמידיו כתבו והוא עבר ונתן אישור שיכתב על שמו.
אגב, יש הטוענים כן גם על הרב עובדיה זצ"ל בעצמו. ואז מה? וכי נתייחס לכל טענה שטוענים??
ולדעתי האשכול מיותר.
ובא לזלזל בתלמידי חכמים.
שכידוע אין רפואה למכת מי שמזלזל בתלמידי חכמים!
היזהר והישמר על נפשך מאוד מאוד!
חבל שכשתרצה להתחרט יהיה מאוחר!
אני מבין שישנם כאלו שאינם שמחים בעליית הרב דוד ומועמדותו לתפקיד החשוב, ולו משפט הבכורה, ובכל כך עיניהם צרות בו.
אבל מכאן ועד לקשקש בכל מיני זוטות. זה זלזול אמיתי בתלמידי חכמים.
ואני מוחה בך בכל תוקף!!

מסתמא אתה לא מתכוון לכתבה הזו:
אכן ברפרוף קל לא נראה שיש התייחסות בכתבה זו לא נושא הנ"ל.
ייש"כ בכל מקרה
אגב, יש הטוענים כן גם על הרב עובדיה זצ"ל בעצמו. ואז מה? וכי נתייחס לכל טענה שטוענים??
ולדעתי האשכול מיותר.
ובא לזלזל בתלמידי חכמים.
שכידוע אין רפואה למכת מי שמזלזל בתלמידי חכמים!
היזהר והישמר על נפשך מאוד מאוד!
חבל שכשתרצה להתחרט יהיה מאוחר!
אני מבין שישנם כאלו שאינם שמחים בעליית הרב דוד ומועמדותו לתפקיד החשוב, ולו משפט הבכורה, ובכל כך עיניהם צרות בו.
אבל מכאן ועד לקשקש בכל מיני זוטות. זה זלזול אמיתי בתלמידי חכמים.
ואני מוחה בך בכל תוקף!!
פשוט לא הבנתי מה אתה רוצה
אין זלזול כלל, אתה פשוט לא ברור
שיהיה לך יום טוב

• לייק
תגובות: nati
איני מעוניין בדעות!

לא מסובך!
תלך בעצמך לכולל יחוה דעת ותראה.
הגר"ד שליט"א אומר לתלמידים את הכל בציטוט בעל פה, הן את ההלכות, ואת המקורות, והשיעורים, ויש לו תלמידים שמוזכרים בספר שהם אחראים לכתוב את הספר כל אחד לפי התפקיד שלו, אחרי זה נותנים לעורך שיערוך את הכל ויסדר לפי קבוצות, והגר"ד שליט"א עובר על הספר ומגיה מה שצריך ומתקדמים הלאה...
יש ספרים בודדים שהגר"ד שליט"א כתב בעצמו כמו את הביאור על ספר שו"ת פאר הדור להרמב"ם, כי בא השמש, וכדו'. כל הספרים האחרים כולל אורחות מרן נכתבו על ידי התלמידים שלו ששמעו מפיו בעצמו והרב אח"כ הגיה את זה. הסיבה שהגר"ד שליט"א בחר בדרך הזאת, הוא משום שאינו בקי בהקלדה כמו אחיו מרן שליט"א.

ואילו הראשל"צ שליט"א עובד בשיטה הפוכה, הוא כותב הכל בעצמו במחשב שיש לו בבית, והוא כבר התרגל לכך שנים רבות, הוא כותב במהירות עצומה, ואח"כ נותן לתלמידים שלו להגיה ולעבור על החומר, ואם יש טעיות הוא אח"כ מוחק ומגיה.

ואלו ואלו דברי אלוקים חיים.

תלך בעצמך לכולל יחוה דעת ותראה.
אתה הלכת?
זה לא נכון רבי דוד שעתיד לכהן כ
הראשל"צ שליט"א עובד בשיטה הפוכה, הוא כותב הכל בעצמו במחשב שיש לו בבית, והוא כבר התרגל לכך שנים רבות, הוא כותב במהירות עצומה, ואח"כ נותן לתלמידים שלו להגיה ולעבור על החומר, ואם יש טעיות הוא אח"כ מוחק ומגיה.

הוא עושה ג"כ לא יודע אם מקליד אבל כותב ודאי

אתה הלכת?
זה לא נכון רבי דוד שעתיד לכהן כ
כן. תלך לשם.
מה הקשר, כל הספר נולד ממנו... הוא אומר להם את כל הספר כולל הכל, והוא לא כותב את הספר הוא בעצמו, וזה דבר פשוט, חלק מהספרים הוא כתב בכתב ידו כמו כי בא השמש וכו'.
הוא עושה ג"כ לא יודע אם מקליד אבל כותב ודאי
מה זה עושה?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון