• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בהמשך לנושא פאה

האם תשכנעו שכדאי לצאת ללא פאה, או שבעצם אין לו בעיה עם זה אז אענה לו שאיני מצדד לשום כיוון.

• אשכנעו שאומנם קצת לא נעים אבל מרויח מזה בזה ובבא.

• לא אשכנעו מחשש לשלום ביתו, שאומנם הוא יצליח בשכנועו אותה אבל אח"כ באי נעימות שלה הוא יחטוף, ולמה לו.

• מה הרווח והרי אין לו בזה שום איסור ועושה את זה לכתחילה.

תוצאות ניתנות לצפייה רק לאחר ההצבעה.

דודצ'ע

Active member
כפי שהתחייבתי אמשיך לסקר הבא: ניגש אליך אברך בר אוריין שאשתו יוצאת עם פאה כפי שרבותיו מתירים לו, וכמובן פאה הכלולה בגדרי הצניעות, ולא מושכת או שאינה צנועה בעליל, ורוצה להתייעץ איתך, הוא יכול לשכנע אותה ואולי או רוב הסיכויים לדעתו שהיא תסכים לוותר על פאה, אך כמובן שהוא ישלם על כך מחיר קהילתי [אימו, אמה, אחיותיו, אחיותיה, גיסותיו וגיסותיה] מה תענה לו.

כפי שהתחייבתי אמשיך
מותרים לך מותרים לך מותרים לך!
שרוים לך שרוים לך שרוים לך!
מחולים לך מחולים לך מחולים לך!
אין כאן נדרים אין כאן קבלות אין כאן התחייבויות אין כאן עין הרע דאנשים אין כאן עין הרע דנשים.

ומה אני יעשה שיזדמן אלי כזה אחד והייתי חסר (ע)אונים, מצד אחד רציתי לשכנעו מצד שני פיחדתי שאני יגרול לבלאגן, חשבתי שתוכלו לעזור לי.
מתנצל על כל אחד שהכאבתי לו בנושא.

ומה אני יעשה שיזדמן אלי כזה אחד והייתי חסר (ע)אונים, מצד אחד רציתי לשכנעו מצד שני פיחדתי שאני יגרול לבלאגן, חשבתי שתוכלו לעזור לי.
פעם הבאה שאל במדור שאל את הרב מה להורות לו

כבודו יועץ זוגי?
על השאלות האלה קשה מאוד לענות בלי להכיר את הזוג ומכלול עניינם

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון