• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

בס"ד יצא לאור קובץ "בית יוסף" ה'תשפ"ג

נא לעדכן כנ"ל לגבי מגדל העמק
מישהו שקיבל את הספר אמר שהוא אוצר עצום וגדול של מכתבים נפלאים ביותר ממרן רבינו זצ"ל שלא פורסמו מעולם ואינו יודע איך השיגה ידכם אותם, וכן שיכתבו את ההספדים והראיונות שנמסרו בציון שנה שעברה שיש שם דברים מסקרנים מאוד, ועל כולנה אמרו לי שיש שם תשובות ממרן חכם יצחק לנידונים רבים בחיי היום היום שמסתפקים בהם.
ולכן אני לא מתכונן להתאפק שהספר יגיע לכאן, וכבר מחר בלי נדר יהיה הספר בידי בעזר ה'
אתה מוזמן להיות מוקד מכירה במגדל העמק. מה שידוע לי, אין שם מוקד מכירה...

מעמוד רס' עד עמוד רפה' חסרים דפים!

אמש חזרתי מעיקו''ת ירושת''ו וממש אין מה לומר לא בא כבושם הזה ספר מלא וגדוש מקו לקו, בל''נ אולי אם יסכים הזמן והמנהל צריך לפתוח מדור חדש להביא כמה דוגמאות מעניינות מהספר
בנתיים דוגמא אחת מעניינת מאוד שקשורה למגדל העמק, מכתב מכובד ותקיף לאביו של מרא דאתרא הרב גרוסמן שאין לו זכות להתערב ולאסור על בנו להגיש מועמדות לרבנות... זכורני ששמעתי מהרב מדוע בסוף משך מועמדותו, אך כעת איני זוכר הפרטים
עוד מערכה גדולה בענין כל המשא ומתן שהיה לפני העלאת האתיופים, עם מכתבים מעניינים ומרתקים, וביניהם מחצוף אחד שחושב להכתיב לרבינו מה לעשות, ומאשים את יו''ר האתיופים שהוא קבליסט ובעל הזיות...
יש עוד הרבה מה להביא ממכתביו של חכם יצחק עטרת ראשנו, שכל מכתב צולף בול בנקודה למעשה בלי שום ספק ובלבול
גם ראיתי שם שמספר נכדו שפעם מרן רבינו עובדיה ביקש מנכדו שילמד אותו לשחק במירוץ מכוניות... ופעם אחרת מצא נכדו קלפים של ג'וקר בבית מרן ואמרה לו הרבנית בשם מרן מה דעתו על משחק זה. והחפץ לראות הסיפורים יקנה נא הקובץ.

אמש חזרתי מעיקו''ת ירושת''ו וממש אין מה לומר לא בא כבושם הזה ספר מלא וגדוש מקו לקו, בל''נ אולי אם יסכים הזמן והמנהל צריך לפתוח מדור חדש להביא כמה דוגמאות מעניינות מהספר
בנתיים דוגמא אחת מעניינת מאוד שקשורה למגדל העמק, מכתב מכובד ותקיף לאביו של מרא דאתרא הרב גרוסמן שאין לו זכות להתערב ולאסור על בנו להגיש מועמדות לרבנות... זכורני ששמעתי מהרב מדוע בסוף משך מועמדותו, אך כעת איני זוכר הפרטים
עוד מערכה גדולה בענין כל המשא ומתן שהיה לפני העלאת האתיופים, עם מכתבים מעניינים ומרתקים, וביניהם מחצוף אחד שחושב להכתיב לרבינו מה לעשות, ומאשים את יו''ר האתיופים שהוא קבליסט ובעל הזיות...
יש עוד הרבה מה להביא ממכתביו של חכם יצחק עטרת ראשנו, שכל מכתב צולף בול בנקודה למעשה בלי שום ספק ובלבול
גם ראיתי שם שמספר נכדו שפעם מרן רבינו עובדיה ביקש מנכדו שילמד אותו לשחק במירוץ מכוניות... ופעם אחרת מצא נכדו קלפים של ג'וקר בבית מרן ואמרה לו הרבנית בשם מרן מה דעתו על משחק זה. והחפץ לראות הסיפורים יקנה נא הקובץ.
אמן נכון הדבר

עוד מכתב מאוד מעניין ומפליא [שנוגע למקורות שלי בס"ד] ראיתי שם שנוגע לדיון שכתב בו @הרב שמעון ללוש שליט"א באחד הגליונות האחרונים שמוציא הרב @נתנאל קנתן , בענין ישיבה רגל על רגל בביהכ"נ, ששם כותב מרן רבינו עובדיה ששאל על כך את הגה"צ הישיש המופלג ר' אברהם הררי רפול זצ"ל שאמר שבסוריה הקפידו לא לשבת רגל על רגל, והביא רמז נחמד על כך מהילקוט, וסייע רבינו זצ"ל את דבריו שבאמת אין זה כבוד לגברים וכ"ש לנשים ומוסיף וכך שמעתי גם מידידי המנוח הגאון ר' יצחק אבוחצירא זצ"ל רב העיר רמלה משם זקנו הגאון רבי יעקב אבוחצירא זצ"ל. ונהניתי מאוד למצוא כן איך שמרן היה חוקר ומברר דברים גם אצל ידידיו הרבנים ומביא משמם שמועות שזה דבר שלא הרבה יצא לנו לשמוע ממנו בשיעוריו [היות ואת סידנא בבא סאלי היה מזכיר כמעט רק בסיפור של ר' יצחק אבוחצירא שבא אליו בחלום שלא יבכה עליו, וכן בענין של הפאה שהיא חומר בעירה בגהינום בעזה"י, וכן בבריכה הנפרדת, ויותר מזה כמעט שאיני זוכר]

עוד מכתב מאוד מעניין ומפליא [שנוגע למקורות שלי בס"ד] ראיתי שם שנוגע לדיון שכתב בו @הרב שמעון ללוש שליט"א באחד הגליונות האחרונים שמוציא הרב @נתנאל קנתן , בענין ישיבה רגל על רגל בביהכ"נ,

וכ"כ עוד מרן שליט"א בשו"ת הראש"ל.
וחבל באמת שהרבה לצערנו לא מקפידים בזה, ויש לעורר על כך בדרכי נעם.

חזור
חלק עליון