• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

דחוף מקור לדבריו של מרן - מדרש מה הלשון שלו

אושרי רביב

Well-known member
מרן אמר בשיעור: "במדרש שאלו ישראל את משה רבינו מה שכרנו יהיה בעולם הבא אמר להם באמת אני לא יכול לומר אין בפי מילים את השכר הגדול שלכם אשריך ישראל מי כמוך עם נושע בה' אומר שם המדרש משל בן מלך אחד היה הולך עם ... [לא מובן מה אמר מרן, ולכן אני צריך את המדרש כדי להשלים את מילה זו] שלו ושואל אותו אני אתה מטריח אותי אני לומד וחוזר ומשנן מה השכר שלי יהיה אמר בוא אראה לך מה השכר עבר על יד כרם אחת של תמרים פרדס אחד של תמרים אתה רואה את זה כל זה שלך הלך עוד תבוא עמי עוד היה עוד פרדס אחת של רימונים אתה רואה את כל זה כל זה שלך הלך עוד הראה לו פרדס של ענבים זה כל זה בשבילך ההוא התייגע אמר עייף אני כבר לא יודע מה אומר לך כבר אשריך מה שצפון לך כך אומר הקב"ה ישראל משה רבינו משבח את עם ישראל שכרם של צדיקים אי אפשר לתאר אתה פה עולם החומר שם רוחניות מי יכול לתאר שם כמו שאמרו רבותינו יפה שעה אחת של קורת רוח בעולם הבא מכל חיי העולם הזה".

חזור
חלק עליון