• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הופיע השולחן ערוך ''אבני השלחן'' - תערובות וכללי ס''ס

בספר הנוכחי יש את כל פסקי הגר''ע יוסף המפוזרים באלפי תשובותיו, ובנוסף גם כל פסקי הבא''ח, הכה''ח, האור לציון והגר''ש משאש, ולאשכנזים יש גם כל פסקי המשנה ברורה, החכמת אדם, הערוך השלחן ועוד.

בברכה

אנחנו כולל אברכים שאמורים להתחיל בעז''ה באלול הלכות תערובות או בשר בחלב, האם אפשר לקבל איזה שהוא המלצה על ספרים מומלצים [מנסיון אישי], יש לציין שהכולל הוא ספרדי אבל מורכב מכל סוגי אברכים [של מרן וגם של האור לציון]. מאד אשמח לקבל עזרה בנושא

אפי' שאני נוגע בדבר לענות על זה, לא אמנע מלתאר את מעלת ספרינו הקטן, והקורא יראה ויחליט לבד:
ספר הנוכחי הוא מורכב ממהדורת שולחן ערוך הבהיר החדש, ובמקביל לכל עמוד הובאו ביאורים ופסקים לפי סדר השו''ע, הט''ז, הש''ך והפתחי תשובה, מתורת רבותינו הראשונים והאחרונים ועד הכרעת כל גדולי פוסקי זמנינו הספרדים ואשכנזים [ממש! ובלי פוליטיקה].
בנוסף, סיכמנו כל השכי''ם והטזי''ם הארוכים בלשון קל ובהיר. ועוד הבאנו כהקדמה לכמעט כל הסעיפים, ובפרט בסוגיות החמורות, את סיכום הסוגיה מהגמרא והראשונים.

בברכה

אנחנו כולל אברכים שאמורים להתחיל בעז''ה באלול הלכות תערובות או בשר בחלב, האם אפשר לקבל איזה שהוא המלצה על ספרים מומלצים [מנסיון אישי], יש לציין שהכולל הוא ספרדי אבל מורכב מכל סוגי אברכים [של מרן וגם של האור לציון]. מאד אשמח לקבל עזרה בנושא
ראשית כל יש להבין דברי הב"י והט"ז והש"ך על בוריים. ולעזר רב יהיה הספרים הנפלאים פאר הבית, יש לו על בשר וחלב ותערובות (כל אחד כרך אחד). [על תערובות לפי מה שהבנתי נשאר לו במלאי, אבל על בשר וחלב לא, לפני כל סימן אני מדפיס לי ולחברותא שלי מהפאר הבית על אותו סימן של בשר וחלב (מאוצר החכמה)]. על מליחה המחבר אמר לי שהוא עובד על זה כעת, ואמור לצאת בחצי שנה הקרובה. ספרים מומלצים ביותר! מבאר את דברי הבית יוסף דבר דבור על אופניו, וכן את דברי הט"ז. וזה דבר נצרך בפרט בהלכות איסור והיתר שהמושגים שם חדשים יחסית מאשר בחלק או"ח.

נערך לאחרונה:
ראשית כל יש להבין דברי הב"י והט"ז והש"ך על בוריים. ולעזר רב יהיה הספרים הנפלאים פאר הבית, יש לו על בשר וחלב ותערובות (כל אחד כרך אחד). [על תערובות לפי מה שהבנתי נשאר לו במלאי, אבל על בשר וחלב לא, לפני כל סימן אני מדפיס לי ולחברותא שלי מהפאר הבית על אותו סימן של בשר וחלב]. על מליחה המחבר אמר לי שהוא עובד על זה כעת, ואמור לצאת בחצי שנה הקרובה. ספרים מומלצים ביותר! מבאר את דברי הבית יוסף דבר דבור על אופניו, וכן את דברי הט"ז. וזה דבר נצרך בפרט בהלכות איסור והיתר שהמושגים שם חדשים יחסית מאשר בחלק או"ח.
אכן ספר ממולץ מאד, בכולל שלמדנו הלכות אלו קנו את הספר מיד, וכל הזמן האברכים היו מסביבו, שהוא לא ליקט בעלמא, אלא הבין וביאר את הדברים משורשם.

אני לא בא להמעיט בכבוד של שאר הספרים שאני לא מכיר ח''ו, אבל רק אני מדגיש שבשו''ע ''אבני השלחן'' חוץ ממה שסוכמו ונתבארו כל השכי''ם והטזי''ם הארוכים, גם התבארו רוב ככל המקומות הטעונים ביאור שבש''ך, בט''ז ובפתחי תשובה, חוץ מההכרעות של כל פוסקי זמנינו שהובאו בנושא המדובר

אני צריך להדפיס מחדש על בשר בחלב [מהדורה שנייה עם הוספות ושיפורים], מי שהוא מכיר אירגון - פרטי וכו' שיכול לעזור להדפסת הספר? אין המכירות מכסות כלל את עלות ההדפסה [כשנימכר בחנות ספר אחד ב 50 ש''ח, אני מקבל רק חמישים אחוז דהיינו 25 ש''ח, כשכל ספר עולה לי בסביבות ה 42 ש''ח !] תודה על העזרה

חזור
חלק עליון