• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

המלחמה בין רוסיה ואוקריינה - גוג ומגוג חייבים לקרוא

חזק וברוך כפול ומכופל
גם על ההיכרות עם האתר של החכם המופלג שהכרנוהו עד עתה מספריו כמוהר"א בחבוט
וגם על ההיקף בדבריו כדרכו בקודש
רק שאני אומר לבחורים שלנו שכל הדברים האלה דמיונות והשערות בעלמא ולא צריך להתרגש מזה בכלל
והסיבה שאני אומר כך לפי שאם נעשה יותר מדאי רעש מגוג ומגוג וכו' ובסוף לא יקרה כלום יהיו עלולים לחשוב שגם הבטחות אחרות הם שטויות ח"ו
וזכורני שכך קרה בשנת תשמט שהיה חכם אחד ברדיו [שמו היה יחזקאל ומאז נעלמו עקבותיו] שכל הזמן היה צועק שבשנת תש"נ יבוא משיח והיה מלחיץ ומפחיד, עד שמרן הגרב"צ גער מאוד בענין הזה וביקש להפסיק מדיבורים אלו, שכן אם לא יבוא המשיח מה נענה? וכפי שאכן אירע
וגם החכם בחבוט רוב דבריו הוא השערות אולי כך ואולי כך ולא צריך להיתפס יותר מדאי לדברים אלו
והנלע"ד כתבתי

חזק וברוך כפול ומכופל
גם על ההיכרות עם האתר של החכם המופלג שהכרנוהו עד עתה מספריו כמוהר"א בחבוט
וגם על ההיקף בדבריו כדרכו בקודש
רק שאני אומר לבחורים שלנו שכל הדברים האלה דמיונות והשערות בעלמא ולא צריך להתרגש מזה בכלל
והסיבה שאני אומר כך לפי שאם נעשה יותר מדאי רעש מגוג ומגוג וכו' ובסוף לא יקרה כלום יהיו עלולים לחשוב שגם הבטחות אחרות הם שטויות ח"ו
וזכורני שכך קרה בשנת תשמט שהיה חכם אחד ברדיו [שמו היה יחזקאל ומאז נעלמו עקבותיו] שכל הזמן היה צועק שבשנת תש"נ יבוא משיח והיה מלחיץ ומפחיד, עד שמרן הגרב"צ גער מאוד בענין הזה וביקש להפסיק מדיבורים אלו, שכן אם לא יבוא המשיח מה נענה? וכפי שאכן אירע
וגם החכם בחבוט רוב דבריו הוא השערות אולי כך ואולי כך ולא צריך להיתפס יותר מדאי לדברים אלו
והנלע"ד כתבתי
וכבר ביאר עניין זה רבינו הר"ם במז"ל בלשונו הזהב בהלכות מלכים פרק יב:
וכל אלו הדברים וכיוצא בהן לא ידע אדם איך יהיו עד שיהיו שדברים סתומין הן אצל הנביאים גם החכמים אין להם קבלה בדברים אלו אלא לפי הכרע הפסוקים ולפיכך יש להם מחלוקת בדברים אלו ועל כל פנים אין סדור הויית דברים אלו ולא דקדוקיהן עיקר בדת ולעולם לא יתעסק אדם בדברי ההגדות ולא יאריך במדרשות האמורים בענינים אלו וכיוצא בהן ולא ישימם עיקר שאין מביאין לא לידי יראה ולא לידי אהבה וכן לא יחשב הקצין אמרו חכמים תפח רוחם של מחשבי הקצים אלא יחכה ויאמין בכלל הדבר כמו שבארנו.

ישתבח שמו לעד ששתל בכל דור ודור את חכמיו סופריו ומנהיגיו והיאך ידעו והתנבאו ברוח קדשם דברים כהוויתם ממש כמו שאנו עדים בימים אלו ובכלל בתקופה האחרונה.... ממש דברי נבואה!!!!!!!!!! אשרינו שאנו יהודים בניו של מלך מלכי המלכים ובמיוחד אנו לגיון של מלך!!!!! רק שניתן דעתנו שלא נקלקל חלילה.

אגב, מיהו הגר"א בוחבוט

וכבר ביאר עניין זה רבינו הר"ם במז"ל בלשונו הזהב בהלכות מלכים פרק יב:
וכל אלו הדברים וכיוצא בהן לא ידע אדם איך יהיו עד שיהיו שדברים סתומין הן אצל הנביאים גם החכמים אין להם קבלה בדברים אלו אלא לפי הכרע הפסוקים ולפיכך יש להם מחלוקת בדברים אלו ועל כל פנים אין סדור הויית דברים אלו ולא דקדוקיהן עיקר בדת ולעולם לא יתעסק אדם בדברי ההגדות ולא יאריך במדרשות האמורים בענינים אלו וכיוצא בהן ולא ישימם עיקר שאין מביאין לא לידי יראה ולא לידי אהבה וכן לא יחשב הקצין אמרו חכמים תפח רוחם של מחשבי הקצים אלא יחכה ויאמין בכלל הדבר כמו שבארנו.
חזק וברוך, דברים חשובים מאוד
וכנ"ל לגבי הדברים שאמר מרא דאתרא דמגדל העמק בשם אחד מגדולי האדמורו"ת שיריבו תרנגולים שהם סין ואמריקא ורוסיא וכו', שכל זה סיפורים נחמדים, שלא נוגעים אלינו מהסיבה שכתבתי לעיל
אגב, מיהו הגר"א בוחבוט
מר ניהו מחבר כמה וכמה חלקי שו"ת שפתי שושנים וכיו"ב וראש רשת כוללים ברכת אברהם
ויתר מפעליו ומעשי ידיו לך נא ראה בקישור הזה ותעלוזנה כליותיך

אגב, מיהו הגר"א בוחבוט
יודעי דבר יודעים שמרן שליט"א אוחז ממנו גדולות ונצורות. וכמה פעמים התבטא בפני שקוראהו "הגאון הצעיר".
סיפר לי מישהו שהיה נוכח: שפ"א בנו של הגר"א בחבוט היה אצל מרן שליט"א, ומרן אמר לו תדע לך שאבא שלך הוא מגדולי הדור שלנו. עכ"ל.
וזאת אף שאינו מבוגר כלל. וגם מידותיו ידועים לכל, אשרי הדור שלו ככה.
ויש גם סיפורים עם מרן זיע"א עליו. בהזדמנות...

יכול להיות שזה כבר נסגר
כבודו מוזמן לבוא לרמות ולראות עשרות אברכים למעלה מ 70 במספר יושבים והוגים בתורה וכו'.
עלה והצלח.

חזור
חלק עליון