• מעוניין להיות מוקד מכירה של ספר הזכרון השנתי למרן ״קובץ בית יוסף תשפ״ג״ (בתגמול)? שלח כעת מייל לכתובת: office@moreshet-maran.com
  • כל עבודות הדפוס במחירים מוזלים לחברי הפורום! לקבלת הצעת מחיר שלחו מייל לכתובת: dfus@moreshet-maran.com

השבוע הבינו בני ביתו של גדול הדור מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן זצוק"ל מדוע סירב לומר על איזה אתרוג יברך השנה?!

ישיבישער של מרן

Active member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

21%

ימים לפני אשפוזו האחרון בבית החולים בחן מרן חכם שלום כהן זצ"ל אתרוגים מהדורים שבאו ממרוקו לקראת חג הסוכות הבעל"ט, אך סירב לומר על איזה מהם יעדיף לברך. השבוע הבינו בני הבית מדוע. 'בחדרי חרדים' עם הסיפור המלא​

1661385478196.png
מספר ימים לפני אשפוזו האחרון ממנו לא קם, עלו למעונו של מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן זצ"ל נשיא מועצת חכמי התורה, ראשי החברה שמייבאת אתרוגים ממרוקו, ובקישו את ברכתו לאתרוגים שעומדים תחת השגחת מותג הכשרות 'נוה ציון' שבנשיאותו, ואשר הוא אישית שלח את נאמן ביתו הרב דוד בן שמעון לפקח על תהליך הקטיף והמיון במטעים שבמרוקו.

האתרוגים שבאים ממרוקו פותרים שאלות הלכתיות רבות כמו מורכב, והשנה גם פותרים את שאלת השמיטה אשר קיימת באתרוגים שגדלו בארץ.

מרן חכם שלום כהן זצ"ל התבונן באתרוגים המהודרים שעה ארוכה ושיבח שוב ושוב את יופיים. לאחר מכן שאלו אותו בני הבית על איזה מהאתרוגים היה בוחר לברך בחג הסוכות הבעל"ט. מרן סירב להשיב, גם לאחר הפצרות חוזרות ונשנות. השבוע הבינו בני הבית את פשר הסירוב העיקש.
1661385493285.png
 
חלק עליון