• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

השקפה נכונה מאוצרתיו הרבים פוסק הדור מרן הראש"ל שליט"א

למשל מה שפורסם היום:

מרן הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף שליט"א, שיגר מכתב לרב הראשי לצה"ל הרב אייל קרים, בעניין השאלה איך על חיילי צה"ל לנהוג בכניסה למקומות למסגדים ולבתים של פלסטינים.

"יש מהם מיעוט קטן מאוד בשולי המחנה הנוהגים מנהג ביזיון בבתי תפילה שלהם או מתגרים בתושבי המקום באמצעות מערכות ההגברה אשר נמצאים במסגדים. או שנוהגים מנהג ביזה והשחתה שלא לצורך, בבתים או ברכוש של תושבים", נכתב בשאלה שהופנתה לראשון לציון.

מרן הראש״ל השיב תשובה ברורה: "הנה, הדבר ברור כי כל שאין מדובר בצורך לחימה אין להתגרות בהם, לבזוז או להשחית שלא לצורך לחימה ובפרט שמדובר בענייני דת. ויש להסביר לאותם חיילים כי אין לפגוע ברגשותיהם הדתיים של בני דתות אחרות מכמה וכמה טעמים שאכמ״ל בהם". הרב הראשי הוסיף: "עם ישראל הוא עם סגולה ואינו נוהג כמעשיהם של אותם מרצחים אשר טבחו לא חמלו, בזזו, השחיתו וחיללו את כל הקדוש והיקר לנו. לכן, שומה עלינו לנהוג משנה זהירות ולהימנע ממעשים שאין בהם תועלת ללחימה וגורמים נזק לעם ישראל ולתדמיתו בעולם".
בסיום מכתבו מברך הרב את חיילי צה"ל שיצליחו במשימתם: "והנני בזה לחזק ולברך את כל חיילי צה"ל בכל מקום שהם שיתן ה' אלוקינו את אויבנו הקמים עלינו נגפים לפניהם, ויצילם מכל צרה וצוקה ויחזרו לבתיהם ולמשפחותיהם לשלום ויעטרם בכתר ישועה ובעטרת נצחון ויקוים בהם הכתוב (דברים כ, ד) כי ה' אלוקיכם ההלך עמכם להלחם לכם עם אויבכם להושיע אתכם אכי"ר. והמזהיר והנזהר ירבה שלומם כמי נהר".

קבצים מצורפים

• 1702574648193.png
    1702574648193.png
    559.1 KB · צפיות: 19
וכגון זה:
הרב יצחק יוסף מספר על מרן האם כדאי ללמד ספרדים פוליטיקה בישיבה השקפה חסרה או שזה ביטול תורה מדהים!!!

קבצים מצורפים

• האם כדאי ללמד השקפה חסרה.zip
    8 MB · צפיות: 41
יישר כח גדול.
כמדומה שיש הרבה אשכולות על כל מיני דברי השקפה שמרן שליט"א דיבר וכתב, אולי כדאי פשוט להעלות כאן קישורים לכולם, או שהרב @מורשת מרן והרב @בנימין לוריא יעשו בתפריט ענייני השקפה, ויאחדו לשם את כל האשכולות בענייני השקפה.

עיני ראו ואזני שמעו ולא זר איך שבוע שעבר שאל פתאום רבינו את אחד מחברי הפורום [שכולם כאן מכירים] אם הוא כתב את דבריו באיזה שיעור, היות וצריך להפיץ את הדברים שדיבר. לכן בוודאי שמי שיעשה זאת יקיים בכך את רצון רבינו בעצמו.

עיני ראו ואזני שמעו ולא זר איך שבוע שעבר שאל פתאום רבינו את אחד מחברי הפורום [שכולם כאן מכירים] אם הוא כתב את דבריו באיזה שיעור, היות וצריך להפיץ את הדברים שדיבר. לכן בוודאי שמי שיעשה זאת יקיים בכך את רצון רבינו בעצמו.
כת"ר הגיע לי-ם ממגדל העמק הרחוקה ולא עידכן?!

לא יאומן כי יסופר, מענין לקרוא את ה"מעגל טוב" שלך...
ומענין האם גם שם שמך יהיה @יצחק משען ...
יש הרבה דברים מעניינים במעגלים הטובים שעשיתי, אבל כדי לא לסטות מהנושא שאנחנו בו אני מביא תמונה אחת שצילמתי במירון, היה שם יהודי חרדי מבוגר עם מכשיר טמא שכמעט במשך השעה שהייתי שם הוא לא הוציא את המכשיר מידו, גם בתפילה ובחזרת הש"ץ וגם כאשר מישהו גער בו שיעזוב כבר את המכשיר מידו הוא התווכח וצעק עליו בחזרה שיסתום, התמונה הזו היא כאשר הוא היה באמצע חזרת הש''ץ, ואני לכשעצמי לקחתי הרבה מוסר מהמציאות הזאת שגם אדם כזה מבוגר יכול להתנהג כמו תינוק קטן בשביל צעצוע מסכן כמו המכשיר הזהמירון.png

יש תמונה הפוכה שצילמתי בטבריא בבית מדרשו של הגה"ק הרב קוק שליט"א שפתאום אני קולט מישהו יושב מתחת השולחן שלו עם ספר וציציות ומעסה לו את הרגלים, אני לא מוצא עכשיו את התמונה, אבל לקחתי מזה מוסר לא קטן

יש הרבה דברים מעניינים במעגלים הטובים שעשיתי, אבל כדי לא לסטות מהנושא שאנחנו בו אני מביא תמונה אחת שצילמתי במירון, היה שם יהודי חרדי מבוגר עם מכשיר טמא שכמעט במשך השעה שהייתי שם הוא לא הוציא את המכשיר מידו, גם בתפילה ובחזרת הש"ץ וגם כאשר מישהו גער בו שיעזוב כבר את המכשיר מידו הוא התווכח וצעק עליו בחזרה שיסתום, התמונה הזו היא כאשר הוא היה באמצע חזרת הש''ץ, ואני לכשעצמי לקחתי הרבה מוסר מהמציאות הזאת שגם אדם כזה מבוגר יכול להתנהג כמו תינוק קטן בשביל צעצוע מסכן כמו המכשיר הזההצג קובץ מצורף 15237

השם ירחם!

מאוד מעניין אותי וחשוב לי לדעת מה עשו בבית מדרשו של מורנו חכם יצחק שליט"א באזעקה שהיה באמצע התפילה של כניסת שבת​
אני יודה למי שיוכל לכתוב דבר ברור אם הקהל יצאו ולהיכן ומה עשה מרן שליט"א​
כאב לי מאוד לראות במקום אחר בירושלים שכל הצעירים ברחו לכל הרוחות, והמבוגרים נשארו יושבים על מקומותיהם מצפים מאין יבוא עזרם​

מאוד מעניין אותי וחשוב לי לדעת מה עשו בבית מדרשו של מורנו חכם יצחק שליט"א באזעקה שהיה באמצע התפילה של כניסת שבת​
אני יודה למי שיוכל לכתוב דבר ברור אם הקהל יצאו ולהיכן ומה עשה מרן שליט"א​
כאב לי מאוד לראות במקום אחר בירושלים שכל הצעירים ברחו לכל הרוחות, והמבוגרים נשארו יושבים על מקומותיהם מצפים מאין יבוא עזרם​
יצאו כולם למקלטים בבניינים הסמוכים. כולל מרן שליט"א.
זה היה באמצע הדרשה של אחד האברכים.
לאחר שחזרו אמר מרן שליט"א לחזן להתפלל ערבית מהר, ועשה בלי מנגינות וכו'.
אחר התפלה שאל אותו בחור ישיבה אחד, אם יש אזעקה באמצע העמידה, גם ללכת למקום מוגן? אמר לו מרן שליט"א: כן, עושים השתדלות.

אחר התפלה שאל אותו בחור ישיבה אחד, אם יש אזעקה באמצע העמידה, גם ללכת למקום מוגן? אמר לו מרן שליט"א: כן, עושים השתדלות.
תודה רבה חזק וברוך, זה חשוב מאוד לפרסם את זה, כי כמו שאתם יודעים יש כאלה שמזלזלים וחושבים שזה משחק ילדים

תודה רבה חזק וברוך, זה חשוב מאוד לפרסם את זה, כי כמו שאתם יודעים יש כאלה שמזלזלים וחושבים שזה משחק ילדים
עד היום לא הבנתי למה צריך לצאת באזעקה, וכל הפוסקים קוראים לזה ספק פיקוח נפש,
מ"ש מנסיעה ברכב שמותר לנסוע אפי' שיש ב"מ הרבה מאות פצועים והרוגים ביום! ה"י.
[כבר כתבו במקו"א בענין זה ואכתי לא נתבאר ענין זה דיו]

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון