• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

חידה: והוא רחום בשבת

פִּתָרוֹן
בזמן הגאונים אחרי קריאת התורה
בית יוסף קמב ב כתוב בא"ח מנהג ספרד אחר קריאת התורה בשבת לומר והוא רחום יכפר עון לכפר על שגגת הטעיות במקרא עכ"ל והיום אין זכר למנהג זה
בית יוסף קמב ב כתוב בא"ח מנהג ספרד אחר קריאת התורה בשבת לומר והוא רחום יכפר עון לכפר על שגגת הטעיות במקרא עכ"ל והיום אין זכר למנהג זה

נערך לאחרונה:
פִּתָרוֹן
יפה מאוד!
זו התשובה אליה התכוונתי.

היית שואל שהיו אומרים ולא שאומרים.
חשבתי לדייק ולכתוב כן, ואפי' באתי לשנות ללשון זו, אך העדפתי להשאיר כך מכיון שכתבתי "היכן מצינו" וזה כעין שהיה פעם דבר כזה.
אעפ"כ, הרב @לשמור ולעשות, אני בטוח שאם הייתי מדייק בשאלה שתהיה מובנת היית כותב תשובה נכונה. (ובפרט שזה שאלת ידע שכתובה במפורש).

אעפ"כ, הרב @לשמור ולעשות, אני בטוח שאם הייתי מדייק בשאלה שתהיה מובנת היית כותב תשובה נכונה. (ובפרט שזה שאלת ידע שכתובה במפורש).
הרגשתי לרגע כאיש אשר אמו תנחמנו...
אבל @גם זו לטובה...
כתבתי רק עניינית, שהחד חידה צריך לחדד את חודה היטב שיוכלו לענות במדויק ולא רק לנחש ולברך על המוגמר ברוך שכיוונתי...

חזור
חלק עליון