• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

חידה: חזון עובדיה

אבל אני איני עונה מתוכנות וחיפושים למינם, אלא מהזכרון, אז זה כן מאתגר.
עדיין, אני חושב שהמדור של החידות נועד לתת מענה למגוון של חידות.
אין בעיה שיהיה גם סגנון כזה, אבל לא שיהיה יום של 10 חידות כאלה. אפשר שיהיה חידות של ידע, בקיאות, עיון, חשיבה, זיכרון, וגם מדי פעם חידות כאלה.
באופן כללי, המדור של החידות נועד לתת מדי פעם קצת שעשוע, ולא באופן תמידי ויום יומי, כלומר, מי שנכנס לפורום ורואה חידה ועוד חידה ועוד חידה וכו', פחות מבין את המטרה העיקרית של הפורום.

עדיין, אני חושב שהמדור של החידות נועד לתת מענה למגוון של חידות.
אין בעיה שיהיה גם סגנון כזה, אבל לא שיהיה יום של 10 חידות כאלה. אפשר שיהיה חידות של ידע, בקיאות, עיון, חשיבה, זיכרון, וגם מדי פעם חידות כאלה.
באופן כללי, המדור של החידות נועד לתת מדי פעם קצת שעשוע, ולא באופן תמידי ויום יומי, כלומר, מי שנכנס לפורום ורואה חידה ועוד חידה ועוד חידה וכו', פחות מבין את המטרה העיקרית של הפורום.
מה שכבודו יגיד

על ר"ע מברטנורא
הלוי
וארשאנו
יחיאל מצליח
מרן זצ"ל והמסתעף
טרופר
וכמובן חזון עובדיה הנביא

אבל מה הענין בחידות אוצה"ח מעין אלה
הענין הוא שתענה מהזיכרון והידע האישי שלך ולא מתוכנות

ר' @עובדיה ס היקר!
אל לך להיפגע מהדברים שנאמרו.
פשוט, עיקר המטרה של מדור החידות שיש בפורום הוא בכדי לאתגר ולחדד את הרבנים התלמידי חכמים החברים בפורום.
ישנם כל מיני סוגי חידות, וכפי שהזכרתי לעיל.
החברים בפורום (ואני ביניהם) מרגישים שפחות מאתגר אותם ומחדד אותם דברים פשוטים שידועים לכל ו/או שאפשר לבדוק אותם בנקל.
חלק מהכיף בחידה זה שצריך לחשוב, לעיין, לחפש בספרים וכד', ולא לכתוב פשוטה שברורה וידועה לכל או שבודקים אותו בתוך רגע.
וק"ו, כשהדברים באים בכמות גדולה. אם פעם בחודש היתה עולה חידה כזו היו 'מבליגים' אבל כשמקבלים כמה וכמה חידות בתוך כמה ימים הם מרגישים שזה פחות נצרך...
נשמח שתכתוב לנו חידות מאתגרות ומעניינות. (תוכל לראות את כל החידות ששאלו בחודשים האחרונים ולהבין את הכיוון), וגם נשמח (ואת זה אני כותב לכלל חברי הפורום) שתדירות החידות לא תהיה גבוהה מדי.
יישר כח! חילך לאורייתא!

תפסיקו לעשות ענין .אין בעיה אשאל חידות יותר מאתגרות אין שום ענין לפתוח על זה שיח
ובקשר לכמות החידות לא מבין מה הבעיה המדור הזה הוקם השביל חידות ומי שלא מענין אותו שלא יכנס אליו לא ידעתי שגם לחידות בפורום יש "שיעור" מענין אם זה לפי נפח או משקל ?........ (זה גם חידה...) בקיצור תעדכנו אותי מה נקבע

תפסיקו לעשות ענין .אין בעיה אשאל חידות יותר מאתגרות אין שום ענין לפתוח על זה שיח
ובקשר לכמות החידות לא מבין מה הבעיה המדור הזה הוקם השביל חידות ומי שלא מענין אותו שלא יכנס אליו לא ידעתי שגם לחידות בפורום יש "שיעור" מענין אם זה לפי נפח או משקל ?........ (זה גם חידה...) בקיצור תעדכנו אותי מה נקבע
יישר כח על כל מה שאתה מעלה לפורום.
לגבי הנושא של החידות, שים לב שהמבנה של המדור חידות בנוי בצורה שמעלה החידה יכול לסמן את התשובה לחידה ששאל, והוא יכול לסמן רק תשובה אחת כפיתרון.
במקרה של החידות הנ"ל כל אחד כותב תשובה, וכמעט כל אחת נכונה, כי זה סגנון השאלות, כגון כמה ספרי חזון עובדיה יש, וכל אחד מעלה מה שהוא יודע / מה שמצא. לכאורה אין זה מתאים למדור חידות אלא למדורים הכלליים בפורום.

חזק ואמץ!

זה ממש חשוב. באמת זה המקום לקרוא לחברי הפורום להעלות תכנים בנושא, אם יהיה ביקוש נפתח בלי נדר מדור ייעודי לעניין.
תודה רבה הייתי ממליץ אם יש לכם סרטונים מהיזדים של מרן זצ"ל ויבדל לחיים ארוכים מרן הראשל"צ בהם הם מסבירים על הפוסקים מתי חיו אפה כיהנו וכו זה ממש יכול להוסיף ידע חשוב

חזור
חלק עליון