• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

חליפה חדשה

יוסף דהן

Well-known member
קנה חליפה חדשה וטרם התפלל מנחה בע'ש אז צריך לברך שהחיינו והרי לא יכול לחכות שהרי יעבור הזמן וא''כ אינו מרויח ברכת שהחיינו למאה ברכות
לכאו'

קנה חליפה חדשה וטרם התפלל מנחה בע'ש אז צריך לברך שהחיינו והרי לא יכול לחכות שהרי יעבור הזמן וא''כ אינו מרויח ברכת שהחיינו למאה ברכות
לכאו'
לא כ"כ מובנת השאלה, בהתחלה חשבתי שכוונתך לשאול מה ששאלתי כאן, אבל פשוט שלא לכך כוונתך, אז אם תוכל לפרט יותר את השאלה.

נראה שכוונתו שרוצה להרויח השהחיינו בשבת למאה ברכות, אבל צריך ללבוש החליפה קודם וסמוך לשבת כדי להתפלל מנחה, ואם כן אינו יכול להמתין עם שהחיינו לשבת וצריך לברך קודם השבת, ולכן אין מצטרפת השהחיינו למאה ברכות דיום השבת.

נראה שכוונתו שרוצה להרויח השהחיינו בשבת למאה ברכות, אבל צריך ללבוש החליפה קודם וסמוך לשבת כדי להתפלל מנחה, ואם כן אינו יכול להמתין עם שהחיינו לשבת וצריך לברך קודם השבת, ולכן אין מצטרפת השהחיינו למאה ברכות דיום השבת.
ואז מה השאלה? האם יכול ללבוש החליפה לפני שבת ולברך שהחיינו בשבת?

אני רוצה להרויח עוד ברכה במאה ברכות לשבת
אז האם יש דרך שאברך על חליפה חדשה ?
הרי לובשים אותה לפני שבת
ואם כן לאחר שעובר זמן מה כבר אי אפשר לברך כי נתמעטה השמחה
האם שאני לובשה לפני שאני יוצא לתפלה ואח''כ מנחה ואח''כ בואי כלה אני יכול לברך שהחיינו או שעבר זמן רב ואברך רק ביום ששי שהחיינו

חזור
חלק עליון