• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

חצי עוגה חצי ענבים

abc123

Well-known member
דבר שלא מצאתי בכל הילקוט יוסף, זה:
חצי כזית בדבר שברכתו מעין שלוש ועוד חצי כזית בדבר שברכתו מעין שלוש. אבל הם סוגים שונים:
עוגה וענבים. למשל.
תמרים ובייגלה...

תשובה לשאלתך מופיעה בהלכה ברורה סימן רח הלכה מט.
יצא לי ללמוד קצת משנה ברורה הלכה ברורה וילקוט יוסף על הסדר, וראיתי שיש הרבה הלכות שהה.ב נוגע בהם ואין אליהם התיחסות בי.י, או יש התיחסות קצרה, ולפעמים יש סעיפים או סימנים שלמים [לדוג' סימן רכא שמדבר על עצירת גשמים] שאין אליהם התיחסות בי.י.

יצא לי ללמוד קצת משנה ברורה הלכה ברורה וילקוט יוסף על הסדר, וראיתי שיש הרבה הלכות שהה.ב נוגע בהם ואין אליהם התיחסות בי.י, או יש התיחסות קצרה, ולפעמים יש סעיפים או סימנים שלמים [לדוג' סימן רכא שמדבר על עצירת גשמים] שאין אליהם התיחסות בי.י.
אפשר לצטט משם?..

נא להקפיד שרק רבנים מורשים עונים בשאל את הרב

דרך אגב מה שהבאתם מהלכה ברורה זה מדבר על מקרה אחר.
המקרה שאני מדבר כעת מצאתי בה"ב רי סעיף יא.

אין לך הרשאות מספיקות להגיב כאן.
חזור
חלק עליון