• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

יש למישהו המלצה על פתילי ציצית שאינן נקרעות?

dvidcohen

Active member
בשנים האחרונות פתילי הציציות שלי מחזיקות זמן קצר. לפעמים אפילו בחיזוק קשר הציצית - אני נשאר עם חוט ביד...
מדובר בציציות העבות!
מישהו יכול להמליץ על חברה מסוימת שהפתילות שלהן עמידות יותר?

בשנים האחרונות פתילי הציציות שלי מחזיקות זמן קצר. לפעמים אפילו בחיזוק קשר הציצית - אני נשאר עם חוט ביד...
מדובר בציציות העבות!
מישהו יכול להמליץ על חברה מסוימת שהפתילות שלהן עמידות יותר?
פשוט תפסיק להשתמש במיבש ואל תכבס אותם מעל 30 מעלות ותקנה חדש מידי פעם, ז

פשוט תפסיק להשתמש במיבש ואל תכבס אותם מעל 30 מעלות ותקנה חדש מידי פעם, ז
א. איני משתמש במיבש.
ב. אני מכבס בכביסה של מים פושרים.
ג. אני קונה חדש בתדירות גבוהה.

אגב - הציציות שאני משתמש בהן -חוט הציצית משום מה לא נשאר מהודק כבעבר. כביכול החוט מתרופף מהליפוף שלו. [אני לא מדבר על הקשרים].
אני שוקל כעת לעבור לכביסה ביד.

אני שוקל כעת לעבור לכביסה ביד.
העיקר הוא לא להשתמש עם חומרים מלבינים שהם מפרקים את הצמר, כמו ביומט, אוקסיגן, וכיוצא. וכן לכבס בטמפרטורות יחסית נמוכות ולא על סחיטה מהירה.
אם הינך משרה בחומרים ייעודיים לטליתות כזיץ וחבריו, לא להשרות הרבה זמן, כי החומרים הללו ג"כ מפרקים את הצמר.
(יש חומר יותר טוב שנקרא שמפו טקסטיל)
בהצלחה.
ואשריך שאתה טורח בהתנאה לפניו במצוות.

כל זה בהמלצת רעייתי תחי'

העיקר הוא לא להשתמש עם חומרים מלבינים שהם מפרקים את הצמר, כמו ביומט, אוקסיגן, וכיוצא. וכן לכבס בטמפרטורות יחסית נמוכות ולא על סחיטה מהירה.
אם הינך משרה בחומרים ייעודיים לטליתות כזיץ וחבריו, לא להשרות הרבה זמן, כי החומרים הללו ג"כ מפרקים את הצמר.
בהצלחה.

כל זה בהמלצת רעייתי תחי'
כעת היא מוסיפה, שאם הפתילים נקיים ורק הבד צריך כביסה, רצוי לעטוף כל פתיל בשקית ניילון עבה (מה שנקרא להקפאה), ולסגור היטב בגומיית שיער של ילדים ולכבס בצורה זו, ואז הפתילים יאריכו ימים.
בהצלחה

בהצלחה.

כל זה בהמלצת רעייתי תחי'

יישר כח!
אם הזכרת את הרעיה בהקשר לציצית - אני נזכר שפעם מישהו אמר לי אם אתה רוצה לדעת איך נראה גבר שאשתו לא רואה מה הוא לבוש, תסתכל על הגברים והטליתות שלהם בביהכ"נ... לפעמים זה נראה מזוויע... טלית ששנים לא ראתה ניקוי יבש, וקשה לזהות שבמקור הייתה לבנה, ולפעמים אף זקוקה דחוף לתפירה וכולה קרעים קרעים...

כעת היא מוסיפה, שאם הפתילים נקיים ורק הבד צריך כביסה, רצוי לעטוף כל פתיל בשקית ניילון עבה (מה שנקרא להקפאה), ולסגור היטב בגומיית שיער של ילדים ולכבס בצורה זו, ואז הפתילים יאריכו ימים.
בהצלחה
את זה עשיתי בעבר, רק שזה גרם ששהיה של הפתילים בשקית [כשלא הוציאו אותם מהשקית מיד אחרי הכביסה] הביאה להשחרה שלהם [מעין עובש].

אגב, איזה חומר כביסה מומלץ אם רק אשרה במים ואשטוף?
הציצית שלי בד"כ די נקיה, ולא זקוקה לעירבול של שעה במכונה...

יישר כח!
אם הזכרת את הרעיה בהקשר לציצית - אני נזכר שפעם מישהו אמר לי אם אתה רוצה לדעת איך נראה גבר שאשתו לא רואה מה הוא לבוש, תסתכל על הגברים והטליתות שלהם בביהכ"נ... לפעמים זה נראה מזוויע... טלית ששנים לא ראתה ניקוי יבש, וקשה לזהות שבמקור הייתה לבנה, ולפעמים אף זקוקה דחוף לתפירה וכולה קרעים קרעים...
באותה שעה בכה רבי ישמעאל ואמר: בנות ישראל נאות הן, אלא שהעניות מנוולתן.
וכשמת רבי ישמעאל היו בנות ישראל נושאות קינה ואומרות: בנות ישראל אל רבי ישמעאל בכינה...

מה לעשות ואברכים הי"ו דחוקים טובא, ואין הפרוטה מצויה בכיסם.

באותה שעה בכה רבי ישמעאל ואמר: בנות ישראל נאות הן, אלא שהעניות מנוולתן.
וכשמת רבי ישמעאל היו בנות ישראל נושאות קינה ואומרות: בנות ישראל אל רבי ישמעאל בכינה...

מה לעשות ואברכים הי"ו דחוקים טובא, ואין הפרוטה מצויה בכיסם.
מכונת כביסה יש לכל אחד בבית... זה אלי ואנוהו - טלית נאה - בזה גם אברכים חייבים...
וכבר מטו משמיה דהקוצקר - את ה' אלוקיך תירא - לרבות ת"ח - שגם הם זקוקים ליר"ש...
[את זה אני אומר כאברך, ולא פוטר אף את עצמי מהדרישה הזו...]

חזור
חלק עליון