• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

כשרות בארצות הברית!

אשמח למידע בנושא!
האם יש הכשר במדינת פלורידה בעיר מיאמי, ברמת מהדרין שאדם חרדי יכל לסמוך עליה, או כמה כשרויות?
שאלתי בהכל, מפרווה חלבי ועד בשרי.
נחוץ לי מאוד
אשמח לפירוט
יישר כח!!!

תודה רבה.
שתי הכשרויות הראשונות אדם חרדי סומך עליהם שם במיאמי, אני שואל למעשה, זה אומר כל סוגי האוכל, וגם מסעדות, ואוכל מוכן?
לגבי OU, כבודו יודע שזה לכתחילה, הבנתי שלא מקפידים על חדש, וסומכים על ביטולים, ועוד כל מיני הסתמכויות של שעת הדחק ודיעבד, אשמח למקור לטיב כשרות זו, אני שואל כי אני רואה שכבודו, הביא מידע במהירות מהנעשה שם, אשמח מאוד, לא הצלחתי בכוחות עצמי לברר, ואתה יודע הרבה סטיגמות ולשון הרע שומעים, יותר מאשר נתונים אמיתים, פוליטקא יש בכל מקום
תודה רבה.

זה גם באוכל מוכן. מי ששאלתי אמר שלא סומכים על שום כשרות אחרת.
בארגנטינה החרדים סומכים בעיקר על הרב לוין, אולי הבשר מגיע גם למיאמי, תבדוק. לא הייתי שם ולא רוצה להיות.

כמעט כל הכשרויות בארה"ב כולל מה שהזכרת למעלה, אם לא כתוב במפורש אז הם אינם קמח ישן, חלב ישראל, בישול ישראל לספרדים, ובית יוסף.
לעניין נאמנותם אם הם מעידים על מוצר או מסעדה שהיא אכן מקפידה על הנ"ל, הכשרויות שהזכרת אכן נאמנות והחרדים אוכלים מכשרותם.
לגבי בשר הכל מיובא לפלורידה עם הכשרים מניו-יורק וכדומה, וכל אחד יש לו את מנהגו על איזה הכשר סומך.

בניו יורק, יש בעיה עם הבשר חלק, יש מקומות שכן מצהירים על זה. לגבי העופות אפשר לאכול שם את הOU ללא חשש. ואם הם כותבים על בשר שהוא חלק, גם אפשר לסמוך על זה. כמדומני שיש עוד איזה הכשר חסידי שיש להם בשר חלק, חייב להיות מופיע על האריזה.
יש חנות אחת בפלטבוש, ברחוב קינגס הווי על 7 או 8 , בשם ירושלים, שמוכרים בשר חלק למהדרין.

אני הייתי במיאמי והיה שם בחנויות הכשרות את אותו אוסם ומיה ועוד חברות גדולות בכשרות בד"ץ העדה החרדית [דרך אגב הם שולחים קודם כל לשם]. הבנתי שגם בבשר יש את השחיטות של הארץ, בכל אופן יש שחיטות כשרות למהדרין כגון ORB.
בכללי יש גם בשאר מוצרים כשרויות של סטמר וואלווע סקוואר ועוד יש כשרות סטאר קי.
כל זה ראיתי וביררתי על אזור מיאמי
יתכן ויש נתונים דומים במקומות שהזכרתה.

חזור
חלק עליון