• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

כתבי מרן שליט"א

ב"ה
מישהו יודע אם יש למרן שליט"א כתבי יד של שיעורים שמסר בישיבת חזו"ע במרוצת השנים [אם היו בכלל....] בסדר נשים נזיקין, וכן אם יש הו"א להוציאם לאור עולם בעתיד, או כתבי תלמידים של שיעורים שנמסרו בשקלא וטריא ולומדי'ס ישיבתי ??

זהו פלא עצום שגם תמיד חשבתי עליו
היה ראש ישיבה שנים ע"ג שנים, ואיפה כל השיעורים שמסר בישיבה ?
אני יודע שחלק משיעוריו הודפסו בילקו"י שובע שמחות [ככל הנראה על מסכת קידושין]. וגם חלק מההקדמות שלו לילקו"י באגדה ומוסר אלו שיחות שמסר בישיבה...
אבל עדיין איפה כל השיעורים על המסכתות ???

כי גם אם יש למרן שיעורים על המסכתות הישיבתיות (ויש לו)
מי אמר שרואה לנכון צורך להוציאם.
זה גופא הפלא
למה לא יוציאם לאור ? כל העולם כבר שמע עליו ובטוח זה יביא תועלת עצומה, ואם מוציא ילקו"י אז למה לא להוציא גם על השנים הרבות שבהם מסר שיעורים בישיבה
[מש"כ 'ויש לו', מאיפה אתה יודע ?]

אני זוכר שראיתי בקבצים שהוציאה הישיבה שלו בזמנו שהובאו שיעוריו על מסכתות נשים נזיקין. לצערי עכשיו האוצה"ח שלי מושבת ואין לי אפשרות לבדוק. אבל אפשר לשאול את בוגרי הישיבה שנמצאים כאן בפורום.

זה גופא הפלא
למה לא יוציאם לאור ? כל העולם כבר שמע עליו ובטוח זה יביא תועלת עצומה, ואם מוציא ילקו"י אז למה לא להוציא גם על השנים הרבות שבהם מסר שיעורים בישיבה
אולי משום שלא יהיה על חשבון הילקוט יוסף ובודאי שבספרי הלכה התועלת יותר גדולה

רבות חשבתי ואולי האמת היא כמו שרבים וטובים העלו כאן, אף מרן הקדוש זיע"א וויתר רבות על כתיבת פלפולים אם כי ידוע ולמפו' א"צ ראיה כמה גדול היה כחו ע"ה בפלפולא דאורייתא, ואף בין השיטי'ן יראה הרואה ויאמר ברקאי, מלא וגדוש שו"ת חזו"ע ויבי"א ועוד ועוד, ונתן שימת הדגש על ספרי פסקים למען רבים יאותו לאורו לאסוקי שמעתתא, והעיקר ההוראה לדורות. ואידך זיל גמור.
ויפה כח הבן מכח האב...

חזור
חלק עליון