• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

לא להיות פתי

נ ליסואר

Active member
יש נם סמינרים אשכנזים שלפעמים רוצים כאילו לרצות את הספרדים םותחים להם כיתה ספרדית מי שיש לו קצת מוח בקודקוד לא ישלח את ביתו למקום כזה מי שרוצה שמות שיכתוב לי בפרטי לדוגמא במחנות סמינר מבירור שעשיתי נאמר לי שאת
הכיתה הספרדית נותנים להם את החדרים הפחות טובים ועוד דברים
בקיצור מלכתחילה יוצרים לך תדמיט של מפגר שיהייה לך בתת מודע שאין לך הזדמנות
צריך גם להבין הרי כל מנהל סמינר אשכנזי ברגע שמקבל איזה תקציב כל שהוא הוא חייב קודם לתת לבנות של חברים שלו (אנ"ש) כך שממילא אתה תקבל את העצמות
לכן ספרדי שלא מתקבל באשכנזי שילך לסמינר ספרדי טוב כמו אלקיים תהילה הכתר ועוד
מי שרוצה דוגמאות ממש שיכתוב לי בפרטי
דברתי עם אנשים בפנים

איני מבין
אם לשיטתך כל מי ששולח לסמינר אשכנזי הוא בתדמית של מפגר
למה אתה מסיים "לכן ספרדי שלא מתקבל באשכנזי", הרי גם מי שמתקבל לכתחלה באשכנזי אינו צריך ללכת לשם?
חלילה אין לי בעייה עם מי ששולח לסמינרים אשכנזים יש הרבה עשקנים של ש"ס ששולחים דווקא מלכתחילה לסמינרים כאלו כל אחד יבחר את הטוב בעניו
רק הביקורת שלי היא כזאת והשאלה שלך מציונת רק ישנם סמינרים שלא רוצים לקבל מלכתחילה ספרדיותרק מה זה נותן להם תוספת תקציב אז הם פותחים עוד כיתה מכניסים בה רק ספרדיות תשאל אז מה הבעייה אם יהיו שם בנות טובות הכל יכול להיות טוב כמו שלדוגמא יש ישיבות שנפתחו כסניף ספרדי שמחכה ישיבות אשכנזיות וישנן כאלו ישיבות טובות כמו נחלת דן בבני ברק ועוד שבעצם ההנהלה היא ספרדית רק משתמשים השם ובחסות ישיבה אשכנזית למשוך בחורים
הסיפור כאן שמוכנסות לאותה כיתה בנות שלא תמיד הכי טובות שהורסות לפעמים סתם לאחרות שכן באות מבית טוב
דבר שני היחס של ההנהלה לאותה כיתה שונה ומופלה לרעה אם אתה רוצה אגיב לך לפרוטרות בפרטי

חלילה אין לי בעייה עם מי ששולח לסמינרים אשכנזים יש הרבה עשקנים של ש"ס ששולחים דווקא מלכתחילה לסמינרים כאלו כל אחד יבחר את הטוב בעניו
רק הביקורת שלי היא כזאת והשאלה שלך מציונת רק ישנם סמינרים שלא רוצים לקבל מלכתחילה ספרדיותרק מה זה נותן להם תוספת תקציב אז הם פותחים עוד כיתה מכניסים בה רק ספרדיות תשאל אז מה הבעייה אם יהיו שם בנות טובות הכל יכול להיות טוב כמו שלדוגמא יש ישיבות שנפתחו כסניף ספרדי שמחכה ישיבות אשכנזיות וישנן כאלו ישיבות טובות כמו נחלת דן בבני ברק ועוד שבעצם ההנהלה היא ספרדית רק משתמשים השם ובחסות ישיבה אשכנזית למשוך בחורים
הסיפור כאן שמוכנסות לאותה כיתה בנות שלא תמיד הכי טובות שהורסות לפעמים סתם לאחרות שכן באות מבית טוב
דבר שני היחס של ההנהלה לאותה כיתה שונה ומופלה לרעה אם אתה רוצה אגיב לך לפרוטרות בפרטי
מה שאני אומר שאם ניסתה להתקבל לסמינר לכיתה שרציתה להתקבל בה ולא קיבלו אותך במקום זה אומרים לך לספרדית אל תהייה פתי ולך לסמינר ספרדי טוב תגיד תודה רבה ושלום ולא להתראות

חזור
חלק עליון