• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

למה לא עושים אשכול מיוחד לתפילות ופיוטים עפ"י המסורת דידן??

מוישי ס"ט

Well-known member
נשמח מאוד שמנהלי הפורום שליט"א, יפתחו אשכול אחד של תפילות ופיוטים עפ"י המסורת, בו ימצאו חזנים השקט ובטחו'ן. ע"י רשימות המקאמים ל השבת והעלאת פיוטים מיוחדים לאותה שבת עפ"י המקאמים... וממילא רווחא שמעתתא.
מרגלא בפומיה דראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א, שהמקאמים זה "הלומדע'ס" של המוזיקה, ומי שמבין בנבכי המקאמים יודע עד כמה זה נכון...
חזקו ואמצו בראש אשכולות, כי הם חיינו לבוא בקולות, קול ה' בהדר, הדר הוא לכל חסידיו הללויה...

משוכתבים כאן את דברי מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א [שאם אני מבין נכון הפורום כאן הוא חלק ממורשתו]

במסיבה משפחתית בביתו לרגל הולדת נינתו של הרב בת לבנו של מרן הראש"ל שליט"א הרב שמואל שליט"א.

בשמחה נכחו הפייטנים משה חבושה וכפיר פרטוש. הם נגנו שם איזה שיר במקאם נגריז ומרן נהנה מזה מאוד והוא אמר להם אין עוד כאלה שירים במקאם נגריז, זה שיר יחיד.

מרן הראש"ל שליט"א: את השיר הזה היה שר לפני חמישים שנה יעקב כהן מקטמון.

מרן זיע"א: אברהם אחיך {מר ניהו רבה הגאון רבי אברהם יוסף שליט"א} היה שר את השיר הזה כשהיה קטן.

מרן זיע"א: תאריכו ימים תלמדו תלמידים תלמדו אותם שירות מזרחיות חבל שישכחו שירים כאלו, איזה שמחה. במקום לי לי לי....

במקום נכח שם איזה חכם ששאל מה זה "נגריז"? ומרן נתן לה כמה צ'פחות ואמר לו אתה אוהב אשכנזים...

נשמח מאוד שמנהלי הפורום שליט"א, יפתחו אשכול אחד של תפילות ופיוטים עפ"י המסורת, בו ימצאו חזנים השקט ובטחו'ן. ע"י רשימות המקאמים ל השבת והעלאת פיוטים מיוחדים לאותה שבת עפ"י המקאמים... וממילא רווחא שמעתתא.
אם יש לזה ביקוש, נפתח בשמחה בלנ"ד.
מי שהדבר אמור להועיל לו, נשמח שיכתוב כאן.

דבר זה מועיל לכולם, כי כל אחד יכול להתקע שאין חזן [כגון שבתות אירוח וכד'...] ולכל הפחות שיהיה מנגינות בסיסיות לתפילה. מלבד החפצים להוסיף למעלה בקודש בצלצלי שמע וכד'.

משוכתבים כאן את דברי מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א [שאם אני מבין נכון הפורום כאן הוא חלק ממורשתו]

במסיבה משפחתית בביתו לרגל הולדת נינתו של הרב בת לבנו של מרן הראש"ל שליט"א הרב שמואל שליט"א.

בשמחה נכחו הפייטנים משה חבושה וכפיר פרטוש. הם נגנו שם איזה שיר במקאם נגריז ומרן נהנה מזה מאוד והוא אמר להם אין עוד כאלה שירים במקאם נגריז, זה שיר יחיד.

מרן הראש"ל שליט"א: את השיר הזה היה שר לפני חמישים שנה יעקב כהן מקטמון.

מרן זיע"א: אברהם אחיך {מר ניהו רבה הגאון רבי אברהם יוסף שליט"א} היה שר את השיר הזה כשהיה קטן.

מרן זיע"א: תאריכו ימים תלמדו תלמידים תלמדו אותם שירות מזרחיות חבל שישכחו שירים כאלו, איזה שמחה. במקום לי לי לי....

במקום נכח שם איזה חכם ששאל מה זה "נגריז"? ומרן נתן לה כמה צ'פחות ואמר לו אתה אוהב אשכנזים...

כב' מזכיר לנו נשכחות מאותו אירוע עם החכם סויסה ומוה"ר חכם יצחק שליט"א, וכמה הלכות למדתי בזמנו כשהראוני לאותה ההסרטה המשמחת, ואכן באותו מעמד שרו המזמרים את השיר אל אבי בך אתאזר, שהוא פיוט חשוב ולא קל, ומלבדו גם הפיוט הנודע לברית מילה אהלל לך אהלל באותו המקאם
ולגופה של הבקשה אכן תהיה תועלת אם תוכלו לפחות לציין מהו מקאם השבוע ואיזה שירים יש בו, בהיות שפעמים רבות בליל שבת כשכבר אין דרך לבדוק מה המקאם מבקשים שנעבור לפני התיבה ודין גרמ'א שנעשה כאשר יעלה המזלג פתח בכד וסיים בחבית לא ראי זה כראי זה, והיא כבורח'ת עלתה ניצה לא הבשילו אשכלותיה

חזור
חלק עליון