• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

לשנות מפני הממון

כידוע יש בקופות החולים סל הריון שהקופ"ח מסבסדת ימי הבראה וכדומה
והם נותנים [לדוגמא בכללית] ארבעה ימי הבראה אך נותנים מקסימום ליום 400 ש"ח
השאלה אם אפשר להצהיר שהייתי יותר ימים וכך לכסות את כל יום ההבראה
והצד להתיר מפני שזה נהנה וזה לא חסר דהא הם חייבים להוציא הכסף אם אהיה בבית הבראה ארבעה ימים
אשמח לשמוע תשובה בדבר

הרב חותה עשה הרבה בירורים עם המומחים בנושאים האלו כולל מה ששאלת
כדאי ורצוי מאד לשמוע שיעורים שלו בנושאים אלו [קופות חולים, רשתות חברתיות, תחבורה ציבורית, ביטוח לאומי, אולמות שמחה, מכונות ממתקים, בתי מלון, ועוד ועוד]. ובספריו שו"ת אליבא דהלכתא ד' חלקים [לע"ע] ג"כ הביא הרבה מאד נידונים בדיני ממונות בעניינים אלו

והצד להתיר מפני שזה נהנה וזה לא חסר דהא הם חייבים להוציא הכסף אם אהיה בבית הבראה ארבעה ימים
אשמח לשמוע תשובה בדבר
לא הבנתי למה זה לא חסר, הרי למעשה לא הייתי ארבעה ימים בבית הבראה, הא למה זה דומה, לבעל רכב שנתן את רכבו לאחר וניזוק ומצהיר שהוא נהג ברכב, אטו נימא שזה לא חסר משום שאם הוא היה עושה את הנזק היו חייבים לשלם לו?!

יש לחלק דשם אדם אחר מכל סוג שאינו בביטוח הוא אינו מבוטח ועל כל אדם ישנה סבירות שהרכב ינזק ועל זה הם בצדק לא מסכימים לבטח
משא"כ כאן זה שאיני רוצה לשהות עוד ימים בבית הבראה זה ענין שלי ולא שלהם
זה קצת דוחק
אשמח לשמוע תגובה אם יש הערות

יש לחלק דשם אדם אחר מכל סוג שאינו בביטוח הוא אינו מבוטח ועל כל אדם ישנה סבירות שהרכב ינזק ועל זה הם בצדק לא מסכימים לבטח
משא"כ כאן זה שאיני רוצה לשהות עוד ימים בבית הבראה זה ענין שלי ולא שלהם
זה קצת דוחק
אשמח לשמוע תגובה אם יש הערות
שומע, אך עדיין דומה לאדם שנותן לך כסף בתנאי שתקנה איתו משהו מסויים, וזכותו להתנות ככל העולה על רוחו. אך עדיין יש קצת לחלק וצ''ע.

חזור
חלק עליון