• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מזמור לתודה - להצלחת התנועה הקדושה

ע"ה ס"ט

Well-known member
שמעתי שכוחה של התנועה עלה בס"ד עצומה ל12 מנדטים.
אם מישהו יכול להעלות נתונים רשמיים, אודה מאוד.

היום בשיר של יום כל מילה התאימה למצב:
תהלים פרק צד, א-כג
(א) אֵל נְקָמוֹת ה' אֵל נְקָמוֹת הוֹפִיעַ: (ב) הִנָּשֵׂא שֹׁפֵט הָאָרֶץ הָשֵׁב גְּמוּל עַל גֵּאִים: (ג) עַד מָתַי רְשָׁעִים ה' עַד מָתַי רְשָׁעִים יַעֲלֹזוּ: (ד) יַבִּיעוּ יְדַבְּרוּ עָתָק יִתְאַמְּרוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן: (ה) עַמְּךָ ה' יְדַכְּאוּ וְנַחֲלָתְךָ יְעַנּוּ: (ו) אַלְמָנָה וְגֵר יַהֲרֹגוּ וִיתוֹמִים יְרַצֵּחוּ: (ז) וַיֹּאמְרוּ לֹא יִרְאֶה יָּהּ וְלֹא יָבִין אֱלֹהֵי יַעֲקֹב: (ח) בִּינוּ בֹּעֲרִים בָּעָם וּכְסִילִים מָתַי תַּשְׂכִּילוּ: (ט) הֲנֹטַע אֹזֶן הֲלֹא יִשְׁמָע אִם יֹצֵר עַיִן הֲלֹא יַבִּיט: (י) הֲיֹסֵר גּוֹיִם הֲלֹא יוֹכִיחַ הַמְלַמֵּד אָדָם דָּעַת: (יא) ה' יֹדֵעַ מַחְשְׁבוֹת אָדָם כִּי הֵמָּה הָבֶל: (יב) אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר תְּיַסְּרֶנּוּ יָּהּ וּמִתּוֹרָתְךָ תְלַמְּדֶנּוּ: (יג) לְהַשְׁקִיט לוֹ מִימֵי רָע עַד יִכָּרֶה לָרָשָׁע שָׁחַת: (יד) כִּי לֹא יִטֹּשׁ ה' עַמּוֹ וְנַחֲלָתוֹ לֹא יַעֲזֹב: (טו) כִּי עַד צֶדֶק יָשׁוּב מִשְׁפָּט וְאַחֲרָיו כָּל יִשְׁרֵי לֵב: (טז) מִי יָקוּם לִי עִם מְרֵעִים מִי יִתְיַצֵּב לִי עִם פֹּעֲלֵי אָוֶן: (יז) לוּלֵי ה' עֶזְרָתָה לִּי כִּמְעַט שָׁכְנָה דוּמָה נַפְשִׁי: (יח) אִם אָמַרְתִּי מָטָה רַגְלִי חַסְדְּךָ ה' יִסְעָדֵנִי: (יט) בְּרֹב שַׂרְעַפַּי בְּקִרְבִּי תַּנְחוּמֶיךָ יְשַׁעַשְׁעוּ נַפְשִׁי: (כ) הַיְחָבְרְךָ כִּסֵּא הַוּוֹת יֹצֵר עָמָל עֲלֵי חֹק: (כא) יָגוֹדּוּ עַל נֶפֶשׁ צַדִּיק וְדָם נָקִי יַרְשִׁיעוּ: (כב) וַיְהִי ה' לִי לְמִשְׂגָּב וֵאלֹהַי לְצוּר מַחְסִי: (כג) וַיָּשֶׁב עֲלֵיהֶם אֶת אוֹנָם וּבְרָעָתָם יַצְמִיתֵם יַצְמִיתֵם ה' אֱלֹהֵינוּ:

אני חושב שהפעם המעטפות הכפולות יהיו בהחלט הוספה לשס וג'.
החרדים למדו את עניין ההצבעה בעיר אחרת. והשתמשות בקלפי נגישה.
זה לא כמו פעם שרק חיילים או עובדי בתי חולים וכו'

אני חושב שהפעם המעטפות הכפולות יהיו בהחלט הוספה לשס וג'.
החרדים למדו את עניין ההצבעה בעיר אחרת. והשתמשות בקלפי נגישה.
זה לא כמו פעם שרק חיילים או עובדי בתי חולים וכו'
אתה צודק!
חוץ מזה שבקלפי שאני הייתי היו כ-50% חרדים מאלו שהצביעו במעטפות כפולות (שעבדו בקלפי), אבל אני גם יודע על עשרות(/מאות) בחורי ישיבה שלא יכלו להגיע לעירם והלכו להצביע בקלפי נגישה. מה שאומר שיתכן מאוד שש"ס תחזור ל-12 מנדטים אחרי ספירת המעטפות הכפולות. (רק לא נשכח שאצל החיילים מן הסתם יהיה הרבה הליכוד והציונות הדתית, ונקווה שלא יבוא על חשבון ש"ס).

אתה צודק!
חוץ מזה שבקלפי שאני הייתי היו כ-50% חרדים מאלו שהצביעו במעטפות כפולות (שעבדו בקלפי), אבל אני גם יודע על עשרות(/מאות) בחורי ישיבה שלא יכלו להגיע לעירם והלכו להצביע בקלפי נגישה. מה שאומר שיתכן מאוד שש"ס תחזור ל-12 מנדטים אחרי ספירת המעטפות הכפולות. (רק לא נשכח שאצל החיילים מן הסתם יהיה הרבה הליכוד והציונות הדתית, ונקווה שלא יבוא על חשבון ש"ס).
גם בעבר היו כמה מערכות בחירות שש"ס קיבלה מנדט נוסף מקולות החיילים והמעטפות הכפולות.
בעז"ה יקבלו עוד אחד.

אגב שאנחנו היינו בחורים (אי שם) זה כן היה ידוע קלפי נגישה אבל בפחד אימים. פחדו לשקר וגם אם מישהו עשה זאת ותירץ שיש לו בעיות בעיניים (והכוונה לשמירת העיניים) הוא פחד לשקר.
היום מצוי מאוד. לא יודע מה התירוצים, אבל נכנסים חופשי. בואו לא נשכח, בכל קלפי לפחות שניים זה חברים שלך, או שכנים של הישיבה שאתה לומד בה.

אולי תסבירו לי מה זה מעטפות כפולות?
לא שזה כזה מעניין אותי
אבל אצלנו מלמד שמקבל מעטפה כפולה נותן שירות VIP
אדם שלא יכול להגיע למקום שלו לבחור, כגון שהוא עובד בקלפי כמזכיר/חבר וועדה וכד', וכן שוטר שבוחר במקום אחר, וכן אדם מוגבל וכן חיילים, ובעצם כל אחד שבוחר לא במקום שבו הוא רשום וממילא הוא לא רשום בפנקס הבוחרים, הוא בוחר במעטפה כפולה, כלומר שאת המעטפה הכחולה שלו מכניסים לתוך מעטפה אדומה ועליה רושמים את הפרטים שלו.
אח"כ לוקחים את המעטפות האדומות ובודקים לפי הפרטים הרשומים עליהם אם הוא בחר גם במקום שבו הוא רשום. אם רואים שהוא לא בחר פעמיים, מוציאים את המעטפה הכחולה, ואח"כ סופרים את כל המעטפות הכחולות.
מקווה שהבנת...

אדם שלא יכול להגיע למקום שלו לבחור, כגון שהוא עובד בקלפי כמזכיר/חבר וועדה וכד', וכן שוטר שבוחר במקום אחר, וכן אדם מוגבל וכן חיילים, ובעצם כל אחד שבוחר לא במקום שבו הוא רשום וממילא הוא לא רשום בפנקס הבוחרים, הוא בוחר במעטפה כפולה, כלומר שאת המעטפה הכחולה שלו מכניסים לתוך מעטפה אדומה ועליה רושמים את הפרטים שלו.
אח"כ לוקחים את המעטפות האדומות ובודקים לפי הפרטים הרשומים עליהם אם הוא בחר גם במקום שבו הוא רשום. אם רואים שהוא לא בחר פעמיים, מוציאים את המעטפה הכחולה, ואח"כ סופרים את כל המעטפות הכחולות.
מקווה שהבנת...
מסובך
אפשר עוד הסבר?

מסובך
אפשר עוד הסבר?
קצת קשה...
העיקרון הוא, שאם אני לא רשום בפנקס הבוחרים, הם לא יכולים לדעת אם הצבעתי או לא.
ואם יש לי סיבה טובה להצביע שם אע"פ שאני לא רשום, כגון שאני מזכיר הקלפי שם ואני לא יכול ללכת למקום שלי להצביע, אז אני מצביע שם.
אבל מי מבטיח שלא הלכתי להצביע (או הלכו להצביע בשבילי) גם במקום שבו אני רשום?
לכן שמים מעטפה כפולה, ואז בעצם הקול שלי נמצא בצד עד שיבדקו אם כבר הצבעתי במקום שלי, ואם לא הצבעתי במקום שלי, אז יספרו את הקול שלי במעטפה הכפולה שנשמרה בצד.

קצת קשה...
העיקרון הוא, שאם אני לא רשום בפנקס הבוחרים, הם לא יכולים לדעת אם הצבעתי או לא.
ואם יש לי סיבה טובה להצביע שם אע"פ שאני לא רשום, כגון שאני מזכיר הקלפי שם ואני לא יכול ללכת למקום שלי להצביע, אז אני מצביע שם.
אבל מי מבטיח שלא הלכתי להצביע (או הלכו להצביע בשבילי) גם במקום שבו אני רשום?
לכן שמים מעטפה כפולה, ואז בעצם הקול שלי נמצא בצד עד שיבדקו אם כבר הצבעתי במקום שלי, ואם לא הצבעתי במקום שלי, אז יספרו את הקול שלי במעטפה הכפולה שנשמרה בצד.
עדיין לא הבנתי
מה זה פנקס הבחורים
כאילו יש לבחורים פנקס נפרד מהנשואים
ואיך זה נכנס בפנקס? צריך בשביל אלפי שמות כמה כרכים של ספרים
ואיפה נמצא הפנקס הזה
ומה הבעיה אם יצביע פעמיים
ועוד המון שאלות יש לי שתצטרך סבלנות של הלל הזקן...

עדיין לא הבנתי
מה זה פנקס הבחורים
כאילו יש לבחורים פנקס נפרד מהנשואים
ואיך זה נכנס בפנקס? צריך בשביל אלפי שמות כמה כרכים של ספרים
ואיפה נמצא הפנקס הזה
ומה הבעיה אם יצביע פעמיים
ועוד המון שאלות יש לי שתצטרך סבלנות של הלל הזקן...
פנקס הבוחרים לא הבחורים...
יש פנקס שבו רשום כל מי שבוחר.
כשהגעת לבחור ביקשו ממך תעודת זהות וסימנו בחוברת שהית מולם את השם שלך שכבר בחרת.
החוברת הזו נקראת "פנקס הבוחרים" שבו רשומים כל מי שאמור לבחור באותה קלפי. (בד"כ בין 400 ל-600)
בוודאי שא"א להצביע פעמיים. כל אחד במדינה יכול להצביע פעם אחת למפלגה שהוא רוצה. אם יצביעו פעמיים, אז כל הבחירות לא שוות...
(מהיכי תיתי שאין לי סבלנות של הלל הזקן...)

אה עכשיו אני מתחיל להבין קצת
רק יש שאלה אחרונה
הלל הזקן חשב שההוא שואל ברצינות, או שהבין שהוא מסתלבט עליו ובכל זאת ענה לו?

חזור
חלק עליון