• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מכתב גלוי לכלל חברי פורום מורשת מרן - חובה קריאה!!!

יצחק כהן הי"ו

Well-known member
לכבוד כל חברי וידידי אוהבי בית השם, שאתם הם המחזיקים את העולם כל כלי יוצר עליך לא יוצלח. (כמו שאמר מרן הרב יצחק יוסף אמש בשיעור הגדול בתבל: "אלף טילים זרקו על המדינה, איזה ניסים, בזכות מה זה? בזכות הרמטכ"ל? בזכות בני התורה בני הישיבות")

בראשם זך השכל והרעיון אהוב למעלה ונחמד למטה הרב מורשת מרן הלא הוא הרב אליהו אוזן הממשיך את מורשתו של מרן, שבטוחני שמרן זיע"א למעלה בעולם האמת בעולם שכולו טוב שמח שמחה גדולה על כל הפעילות הענפה כאן בעולם הזה (השקר) ובעזרת השם עוד יגדיל תורה ויאדיר בתוך בריאות ולב שמח.

לצערי הרב אני כותב לכם זאת בשעה כה מאוחרת בלילה כי זה מציק לי נורא.

ולמה יצא הקצף הזה שמגיעים אנשים (אני ישתדל כמה שפחות לכתוב שמות, וכמה שפחות לכתוב השמצות – כדי שלא ימחקו לי את ההודעה) שלא נמנים מהקהילה שלנו, שלא ממשיכים את דרכו של מרן האמיתית, שפשוט מתחילים לומר לנו ש: "החיים השתנו" "מרן של היום לא היה מנהג ככה" "היה מקבל את כל האנשים שפעם היו יוצאים נגדו" "הדרך של מרן השתנתה" " הרבנים שלנו לא השתנו"

וכל זה החרשתי כי אין הצר שווה בנזק עד שראיתי את ההודעה הבאה: ואני מצטט (אשתדל מילה במילה): "הקבלת פני רבו וכו' הגאון הגדול הגר"א סלים שליט"א (סליחה שאני פותח סוגריים – אף אחד לא חולק, ואין כאן אחד שרוצה להפחית טיפה, ואילו קצת מהכבוד האדיר שיש היום לציבור הספרי על כל חלקיו לגאון האדיר ר"א סלים) ואחריו הגרש"י זעפרני ורק בסוף נזכרו לכתוב את הגאון הגדול רבינו משה צדקה שליט"א

וכאן חרה לי מאוד, מה עובר עליכם, מרן הרב משה צדקה אחרון. (יהיו כמה שיגידו נו... זה קטנות המוחין אז... אני הקטן אומר שזה לא.) מרן הרב משה צדקה, כן, כן. מרן הרב משה צדקה כל רז לא ניס לה, שקדן למדן, נושא בהנהגת הדור. סליחה שאני אומר משהו קצת עבר עליכם, וסליחה שאני אומר ואם מרן הרב צדקה הוא בדיוק הפוך ממכם, גם בהשקפה, וגם בהנהגה.

באגב אחד מאנ"ש כתב: "וכמו כן הוא עם השקפת עולם ישיבתית וזה דבר חדש בש"ס וימים יגידו אם זה יצליח" שזה אומר שמרן חכם שלום ומרן הרב בעדני לא היה להם השקפה של עולם הישיבות, עפרא לפימיהו.

לא רוצה לכתוב זאת הרגש לא נותן אבל חייב... לפני קצת יותר משנה כתב כאן בפורום מורשת מרן (כן, כן אנחנו נמצאים בפורום מורשת מרן, לא בפורום מורשת עמלי תורה או באחד הקהילות שלכם) ואני מצטט מילה במילה: "רק יש בעיה שאם ניתן לכולם להצטרף אולי יתחברו לפה אינשי דלא מעלי דאינם הולכים בדרכם של מרן זצוק"ל ומרן הראש"ל שליט"א ויהיה פה בלאגן וירד הרמה של הפורום" ואותו יהודי כבר צפה למרחוק.

תראו אני חס ושלום, ושלא יעלה עד הדעת שאני בא עכשיו בערב שביעי של פסח להתנגח בפלוני או באלמוני, פשוט כואב לי, מציק ומעיק לי, שמגיעים בו ציבור חדש שלא מכיר את 'יוסף' (תרתי משמע...) או אולי שלא רוצה להכיר את יוסף... נו שויין אני כבר מתבלבל..... בקיצור.... שמתחיל ליצור שייח מפלג ושייח שמוחקים הודעות זו אחר זו (ובצדק).... ואני אומר לעצמי: "יצחק מה קורה כאן – אני לא כזה תלמיד חכם, אני לא כזה שכל הודעה שמפלפלים בהלכה... אתה הראש, אתה המוביל" אבל הגם לכבוש את המלכה עימי בבית.

מה קרה לכם, סליחה שאני כותב אתם יודעים איפה אתם נמצאים?, בטוח לא באיזה ג'ונג'ל???

ומה אני הכי אוהב... שהם מגיעים עם טלית שכולה תכלת... תמונה של מרן. כותבים על הרבנים שלנו את התוארים הידועים וכו' וכו'

ועוד ובזה אני מסיים... נו כמה אפשר לכתוב בכל אופן חול המועד... הגדיל אחד וכתב אתמול ש....... טוב אני מעדיף לא לכתוב זאת, בטח הוא חלם על זה בלילה, ואין ראיה מחלומות.......

כן צריך חדר קפה, כן צריך השקפה נכונה אבל לא (באות א' רבתי) צריך להשתגע עד הסוף, לא צריך לשגע לנו את השכל, אנחנו ברוך השם לא מרובעים, אנחנו יודעים ברוך השם הכל, כל הערבובים למיניהם, וכל הלומדס' הכל, מכל, כל. גדלנו בישיבות המצויינים שלנו, חונכו בחיידרים (תלמודי תורה) המובחרים של הציבור שלנו.. וכו'

וכמובן אני מבקש סליחה עם הפרעתי לכם באמצע היום (בכל אופן עכשיו כבר יום ראשון – אבל זה בעצם כמו יום השישי)
בברכת: תורה הקדושה התחנני בבקשה
לכבוד ה' יתברך ולמען כבוד מרן אביר הרועים
הזעיר מבני החבורה.

ולסיום (באמת לסיום) כמה מילים מהשיר של בעל המנגן ר' שלמה כהן אוי רבנו של עולם בניך מצפים לישועה, רבנו של עולם רחם נא על עמך מהרה.

וכמובן אני מבקש מהמנהלים אם יש משהו לא טוב, ולהגיד אני ימחוק או ישנה.

כמו אין להגיב עם שמות של רבנים וכדומה שלא יצא הפסד וכו.

נערך לאחרונה:
רבי יצחק האהוב
לא כ"כ הבנתי מה מציק לך
כתבת כמה נקודות , למה כתבו בסוף את מרן רה"י [שזה לא כזה נורא, סה"כ כאן זה אינטרטנ ולא איזה ספר שכתב גדול הדור], ועל הבלבול בהשקפה שיש כאן, שבגדול גם זה די בשליטה ויש בודדים שיש להם קו אחר ומה לעשות, כך שלעת עתה אין לך שום סיבה מוצדקת לעזוב את הפורום כאן

לכבוד כל חברי וידידי אוהבי בית השם, שאתם הם המחזיקים את העולם כל כלי יוצר עליך לא יוצלח. (כמו שאמר מרן הרב יצחק יוסף אמש בשיעור הגדול בתבל: "אלף טילים זרקו על המדינה, איזה ניסים, בזכות מה זה? בזכות הרמטכ"ל? בזכות בני התורה בני הישיבות")

בראשם זך השכל והרעיון אהוב למעלה ונחמד למטה הרב מורשת מרן הלא הוא הרב אליהו אוזן הממשיך את מורשתו של מרן, שבטוחני שמרן זיע"א למעלה בעולם האמת בעולם שכולו טוב שמח שמחה גדולה על כל הפעילות הענפה כאן בעולם הזה (השקר) ובעזרת השם עוד יגדיל תורה ויאדיר בתוך בריאות ולב שמח.

לצערי הרב אני כותב לכם זאת בשעה כה מאוחרת בלילה כי זה מציק לי נורא.

ולמה יצא הקצף הזה שמגיעים אנשים (אני ישתדל כמה שפחות לכתוב שמות, וכמה שפחות לכתוב השמצות – כדי שלא ימחקו לי את ההודעה) שלא נמנים מהקהילה שלנו, שלא ממשיכים את דרכו של מרן האמיתית, שפשוט מתחילים לומר לנו ש: "החיים השתנו" "מרן של היום לא היה מנהג ככה" "היה מקבל את כל האנשים שפעם היו יוצאים נגדו" "הדרך של מרן השתנתה" " הרבנים שלנו לא השתנו"

וכל זה החרשתי כי אין הצר שווה בנזק עד שראיתי את ההודעה הבאה: ואני מצטט (אשתדל מילה במילה): "הקבלת פני רבו וכו' הגאון הגדול הגר"א סלים שליט"א (סליחה שאני פותח סוגריים – אף אחד לא חולק, ואין כאן אחד שרוצה להפחית טיפה, ואילו קצת מהכבוד האדיר שיש היום לציבור הספרי על כל חלקיו לגאון האדיר ר"א סלים) ואחריו הגרש"י זעפרני ורק בסוף נזכרו לכתוב את הגאון הגדול רבינו משה צדקה שליט"א

וכאן חרה לי מאוד, מה עובר עליכם, מרן הרב משה צדקה אחרון. (יהיו כמה שיגידו נו... זה קטנות המוחין אז... אני הקטן אומר שזה לא.) מרן הרב משה צדקה, כן, כן. מרן הרב משה צדקה כל רז לא ניס לה, שקדן למדן, נושא בהנהגת הדור. סליחה שאני אומר משהו קצת עבר עליכם, וסליחה שאני אומר ואם מרן הרב צדקה הוא בדיוק הפוך ממכם, גם בהשקפה, וגם בהנהגה.

באגב אחד מאנ"ש כתב: "וכמו כן הוא עם השקפת עולם ישיבתית וזה דבר חדש בש"ס וימים יגידו אם זה יצליח
" שזה אומר שמרן חכם שלום ומרן הרב בעדני לא היה להם השקפה של עולם הישיבות, עפרא לפימיהו.

לא רוצה לכתוב זאת הרגש לא נותן אבל חייב... לפני קצת יותר משנה כתב כאן בפורום מורשת מרן (כן, כן אנחנו נמצאים בפורום מורשת מרן, לא בפורום מורשת עמלי תורה או באחד הקהילות שלכם) ואני מצטט מילה במילה: "רק יש בעיה שאם ניתן לכולם להצטרף אולי יתחברו לפה אינשי דלא מעלי דאינם הולכים בדרכם של מרן זצוק"ל ומרן הראש"ל שליט"א ויהיה פה בלאגן וירד הרמה של הפורום" ואותו יהודי כבר צפה למרחוק.

תראו אני חס ושלום, ושלא יעלה עד הדעת שאני בא עכשיו בערב שביעי של פסח להתנגח בפלוני או באלמוני, פשוט כואב לי, מציק ומעיק לי, שמגיעים בו ציבור חדש שלא מכיר את 'יוסף' (תרתי משמע...) או אולי שלא רוצה להכיר את יוסף... נו שויין אני כבר מתבלבל..... בקיצור.... שמתחיל ליצור שייח מפלג ושייח שמוחקים הודעות זו אחר זו (ובצדק).... ואני אומר לעצמי: "יצחק מה קורה כאן – אני לא כזה תלמיד חכם, אני לא כזה שכל הודעה שמפלפלים בהלכה... אתה הראש, אתה המוביל" אבל הגם לכבוש את המלכה עימי בבית.

מה קרה לכם, סליחה שאני כותב אתם יודעים איפה אתם נמצאים?, בטוח לא באיזה ג'ונג'ל???

ומה אני הכי אוהב... שהם מגיעים עם טלית שכולה תכלת... תמונה של מרן. כותבים על הרבנים שלנו את התוארים הידועים וכו' וכו'

ועוד ובזה אני מסיים... נו כמה אפשר לכתוב בכל אופן חול המועד... הגדיל אחד וכתב אתמול ש....... טוב אני מעדיף לא לכתוב זאת, בטח הוא חלם על זה בלילה, ואין ראיה מחלומות.......

כן צריך חדר קפה, כן צריך השקפה נכונה אבל לא (באות א' רבתי) צריך להשתגע עד הסוף, לא צריך לשגע לנו את השכל, אנחנו ברוך השם לא מרובעים, אנחנו יודעים ברוך השם הכל, כל הערבובים למיניהם, וכל הלומדס' הכל, מכל, כל. גדלנו בישיבות המצויינים שלנו, חונכו בחיידרים (תלמודי תורה) המובחרים של הציבור שלנו.. וכו'

וכמובן אני מבקש סליחה עם הפרעתי לכם באמצע היום (בכל אופן עכשיו כבר יום ראשון – אבל זה בעצם כמו יום השישי)
בברכת: תורה הקדושה התחנני בבקשה
לכבוד ה' יתברך ולמען כבוד מרן אביר הרועים
הזעיר מבני החבורה.

נ.ב. לא רוצים לעזוב את הפורום היקר והחשוב זה. אבל אם נצטרך נעשה זאת ולא רק אני, רבים וטובים כמוני, אא"כ הציבור הקטן ההם יעזבו מרצונם.

ולסיום (באמת לסיום) כמה מילים מהשיר של בעל המנגן ר' שלמה כהן אוי רבנו של עולם בניך מצפים לישועה, רבנו של עולם רחם נא על עמך מהרה.

וכמובן אני מבקש מהמנהלים אם יש משהו לא טוב, ולהגיד אני ימחוק או ישנה.

כמו אין להגיב עם שמות של רבנים וכדומה שלא יצא הפסד וכו.
חזק ואמץ ר' יצחק!
כבר א"א לשתוק!
שמח אני מאוד שזקני ובכירי הפורום התחילו להגיב ולהשיב מלחמה השערה לכל המנסים למחוק את מורשת רבותינו זיע"א ובראשם מרן רבינו הגדול זיע"א, אני יודע שזה קשה, אנו רגילים לדבר בעדינות ובנכבדות, אבל במקום של כבוד התורה ועיקום ההשקפה א"א לשתוק.

הוספה חשובה על הדברים של אתמול שלא רציתי לכתוב אבל... בסוף הלב אמר לכתוב:

שתשימו לב חברים יקרים אהובים למעלה ונחמדים למטה, שכל הודעה שלהם מכל צד ואופן שיהיה מתחיל להיות קצת ואפילו הרבה בלאגן כאן בפורום, אולי הגיע הזמן שהם לא יכתבו כאן הודעות כי הרמה של הפורום רק יורדת..... ויורדת.

לא מציק לי התוארים מצידי שהם יעשו עצרת יבואו את כל הרבנים הזוטרים שיש בעולם, ובסוף יכתבו את מרן חכם משה או רב כלשהוא אחר בסגנון, אותי מכעיס (ולא רק אותי את רוב חברי הפורום, ואת רוב האנשים שלנו בעולם החרדי...) שפתאום הגיעו קבוצה כל כך קטנה של אנשים, עם תקציבים כאלה ואחרים, מאיזה מקום במודיעין עילית, שמוציאים חוברות עם יח"צ אדיר... (באגב גם ישיבת כסא רחמים התחילו לעשות זאת.... איגוד כתר מלוכה... לפחות להם יש שכל עם פחות יחצנות וכדו'...) שרוב הציבור האמיתי של הבני תורה שלנו לא שמע אליהם, והם אומרים שהם מצטרפים להנהגה של הציבור הספרדי, ולעולם התורה (כידוע אין 2 עולם התורה יש עולם התורה אחד ונכלל בו גם הספרדי וגם הלטאים לאפוקי מ....).

בקיצור אנחנו מבקשים בכל בקשה של לשון מהמנהלים היקרים בבמה מכובדת זו באו נחזור ליום לפני שהם נכנסו למערכת זו (בלשון העם: באו נחזור לשיח של הששה באוקטובר, יום לפני המלחמה...) לפני שהם יגידו לרב אוזן שיחיה ויאריך ימים: בא ונעשה הנהגה משותף, וד"ל.

וכמובן כולנו יודעים טוב, טוב, כל כסיל יבין זאת, וכל טיפש ככל שיהיה, יבין זאת, וכל תינוק שיש לו עדיין חלב בין שפתיו יודע מה הכוונה שלהם, אבל די נמאס.

שמיתי לב: כל הודעה שלהם, מיד חבר אחר מוסיף הודעה, ואז הוא מוסיף מה עוד הודעה ואז... שישו ושמחו בשמחת התורה.

בברכת ולמזהיר ולנזהר שלום יתן כמי נהר....

וכמובן מה אני הכי אוהב כל האלה שנראים שהם מרניסטים (כמובן יש להם תמונה של מרן בניק האישי שלהם וכדו') הם.... וכו' ודו"ק.

אולי חושבני שאם אחד מבני החבורה שרוצה להוסיף דבר כל שהוא הרי הם יוכתבו על הספר לדברי הימים....

נערך לאחרונה:
מצטרף להערה על הפגיעה בכבודו של מרן חכם משה צדקה שליט"א, אבל לגופם של דברים כבר כתבתי במקו"א שלדעתי צריך שבאותם עניינים יתערבו מנהלי הפורום היקרים שיחי', וישנו הסדרים והתוארים לפי ראות עיניהם, במקום שכ"א יצטרך לכתוב הערותיו והגיגי ליבו ונמצינו דנים בקטנות ומבזים ת"ח באשר הם, ותן לחכם וכו'.

לא כ"כ הבנתי על מה המהומה.
ננסה לענות על ראשון ראשון ואחרון אחרון.
בענין מה שכתבת שיש איזה מודעה אנונימית [אני לא זכיתי לראות אותה, וכמוני עוד רבים וטובים] שכתבו את שמותם של הגרא"ס והגרשי"ז קודם מרן הגר"מ צדקה, א' מה שניסח כותב המודעה לא אמור לעניין אותנו כלל ועיקר, ברור לנו מי הם הגדולים, ומה אותו אחד עשה על דעת עצמו לא מטריד אותי כלל ועיקר, ולחינם חרה לך. ב' יתכן מאוד, אינני יודע והקב"ה חוקר כליות ולב, שהגר"מ צדקה גדול מהגר"א סאלים, ויתכן להיפך [שוב - הקב"ה לבדו יודע], אך למעשה הציבור בכללותו מונהג יותר על ידי הגר"א סאלים והרב זעפרני, יותר מאשר ע"י מרן הגר"מ צדקה, ללא קשר לגדלות בתורה, זהו עניין עובדתי שהרב סאלים הסכים להנהיג את ש"ס, והוא פעיל שותף מאוד בקבלת ההכרעות וכידוע, ואילו מרן הרב צדקה כלל וכלל אינו מעורב. ולכך כאשר הודיעו על כינוס ציבורי הודיעו על הרב סאלים קודם הרב צדקה כיון שלמעשה הוא מנהיג את הציבור.
ב. מש"כ כבודו שלפי משמעות א' מהכותבים שכתב שהרב סאלים מנהיג את ש"ס בהנהגה ישיבתית ומעניין איך זה יהיה, וכבודו כתב שמשמע מדבריו שהנהגת מרנן חכם שלום וחכם שמעון זיע"א כאילו לא היתה ישיבתית עפ"ל, א. לא נראה לי שצריך לדקדק בדבריו כמו שנהוג לדקדק בדברי הראשונים, ואין לעשות עסק מכל טקסט שכתב איזה מאן דאמר. ב. צ"ל שכוונתו שהרב סאלים הוא המנהיג הראשון בש"ס בעל השקפת עולם ישיבתית - ליטאית, ובעל כרחך היא השקפה שונה כידוע, ואין מה לדון בזה, זה פשוט אחר לחלוטין כמו שיודע כל בר דעת שחי בדורינו אנו.
ליתר דבריך אינני עונה כיון שהם רגשות בעלמא ללא טענות ענייניות, מחילה.

רבותי כל העסק סביב זה הוא גוזמא ממש!!
שהנהלת הפורום ועורכיה יעשו כפי ראות עיניהם בעניין התארים וכו' וכו' ושאר חברי הפורום יכתבו כפי שעולה על רוחם כל עוד אין ביזוי ת"ח, ועם כל הכבוד הפורום הזה הוא פתוח לציבור הרחב ולכל אחד זכות ביטוי (במסגרת התקנון) ואף אחד לא יכפה כאן את דעתו על אחרים, ומי שלא נח לו מוזמן לעזוב עם כל הכאב! ותדעו לכם שהשיח הזה רק מרחיק אנשים מהפורום ומההולכים לאורו של מרן זיע"א ויבדל"ח.
ולסיום-את כל זה אני כותב כאחד מתלמידיו וחסידיו הגדולים של מרן זצ"ל ויבדל"ח, ועל כן אפשר לקבל את הדברים בלא נטיות ומענות...
והאמת והשלום אהבו ובפרט בעת הזאת!!!

עם כאלה חפירות השתכנזנו לגמרי...
גם לי כואב הרבה דברים כל מי שקצת מכיר את העבר הלא רחוק וק''ו הרחוק ורואה את כל השינויים שנעשו זה פשוט בבחינת הגם לכבוש את המלכה עמי בבית,, ורבנים שלאורך כל הדרך היו נאמנים למרן כולל בשנות התשנ.. והתשס... נדחקים לפינה.
אבל מצד שני כולנו יודעים שאם מרן היה חי עמנו הוא היה מקבל את כולם בכבוד רב ואני יודע על אחד מראשי הישיבות שלפני הרבה שנים (20 שנה בערך) שנכנס למרן והסביר לו את עמדתו בכמה ענייינים שהיו על הפרק ומרן קבל אותו בסבר פנים יפות.
חיייבים להבין שהכובד של הציבור הספרדי כיום נמצא בעולם התורה ולא רק בציבור של ה'עמך' ולכן נצרך שתהיה הנהגה משולבת, זאת ועוד הרי כל השנים טענו על אותם ראשי ישיבות שהם משוכנזים ואילו כיום שהם באים לש''ס נראה להם כתף קרה???אתמהה???
תחשבו על עצמכם כמה קשה לשנות הרגלים והנה הם באים ועוזבים את מה שהורגלו בו עשרות שנים וחוזרים האם זה לא ראוי להערכה מצדנו.
ומשכך ראוי שנבין שמה שהיה הוא לא מה שיהיה ולקבל את זה שיהיו בשס רבנים בסגנון שונה
אחרת יעבור עלינו מחלוקת חמורה וגדולה וראינו כמה חורבן זה הביא אצל אחינו האשכנזים.
ודי בזה

בענין חכם משה- אני לא חושב שזה קשור לחלק של ההשתכנזות הלא הרב צדקה אינו חלק טבעי מש''ס שהלא הוא קנאי ויותר שיך השקפתית לבריסק גם כמדומה למד אצל הרב טורצין כך שאם יש חצופים הממדרים אותו זה בגלל השקפתו ולא בגלל שהוא לא ישיביש אלא להיפך.
כמובן שאני סבור שחכם משה גדול מרבן שמו ובדורינו הוא גדול הדור.

חושבני שאחרי המכתב הארוך שנכתב כאן לעיל אותם אנשים יעזבו את הפורום וילכו לרעות אצלהם, אבל הם משיכים עם השטויות שלהם.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
חזור
חלק עליון