• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מכתב גלוי לכלל חברי פורום מורשת מרן - חובה קריאה!!!

לא כ"כ הבנתי על מה המהומה.
ננסה לענות על ראשון ראשון ואחרון אחרון.
בענין מה שכתבת שיש איזה מודעה אנונימית [אני לא זכיתי לראות אותה, וכמוני עוד רבים וטובים] שכתבו את שמותם של הגרא"ס והגרשי"ז קודם מרן הגר"מ צדקה, א' מה שניסח כותב המודעה לא אמור לעניין אותנו כלל ועיקר, ברור לנו מי הם הגדולים, ומה אותו אחד עשה על דעת עצמו לא מטריד אותי כלל ועיקר, ולחינם חרה לך. ב' יתכן מאוד, אינני יודע והקב"ה חוקר כליות ולב, שהגר"מ צדקה גדול מהגר"א סאלים, ויתכן להיפך [שוב - הקב"ה לבדו יודע], אך למעשה הציבור בכללותו מונהג יותר על ידי הגר"א סאלים והרב זעפרני, יותר מאשר ע"י מרן הגר"מ צדקה, ללא קשר לגדלות בתורה, זהו עניין עובדתי שהרב סאלים הסכים להנהיג את ש"ס, והוא פעיל שותף מאוד בקבלת ההכרעות וכידוע, ואילו מרן הרב צדקה כלל וכלל אינו מעורב. ולכך כאשר הודיעו על כינוס ציבורי הודיעו על הרב סאלים קודם הרב צדקה כיון שלמעשה הוא מנהיג את הציבור.
ב. מש"כ כבודו שלפי משמעות א' מהכותבים שכתב שהרב סאלים מנהיג את ש"ס בהנהגה ישיבתית ומעניין איך זה יהיה, וכבודו כתב שמשמע מדבריו שהנהגת מרנן חכם שלום וחכם שמעון זיע"א כאילו לא היתה ישיבתית עפ"ל, א. לא נראה לי שצריך לדקדק בדבריו כמו שנהוג לדקדק בדברי הראשונים, ואין לעשות עסק מכל טקסט שכתב איזה מאן דאמר. ב. צ"ל שכוונתו שהרב סאלים הוא המנהיג הראשון בש"ס בעל השקפת עולם ישיבתית - ליטאית, ובעל כרחך היא השקפה שונה כידוע, ואין מה לדון בזה, זה פשוט אחר לחלוטין כמו שיודע כל בר דעת שחי בדורינו אנו.
ליתר דבריך אינני עונה כיון שהם רגשות בעלמא ללא טענות ענייניות, מחילה.

יש כאן ריח של זלזול בכמה רבנים הרי אני מוחה!

עם כאלה חפירות השתכנזנו לגמרי...
גם לי כואב הרבה דברים כל מי שקצת מכיר את העבר הלא רחוק וק''ו הרחוק ורואה את כל השינויים שנעשו זה פשוט בבחינת הגם לכבוש את המלכה עמי בבית,, ורבנים שלאורך כל הדרך היו נאמנים למרן כולל בשנות התשנ.. והתשס... נדחקים לפינה.
אבל מצד שני כולנו יודעים שאם מרן היה חי עמנו הוא היה מקבל את כולם בכבוד רב ואני יודע על אחד מראשי הישיבות שלפני הרבה שנים (20 שנה בערך) שנכנס למרן והסביר לו את עמדתו בכמה ענייינים שהיו על הפרק ומרן קבל אותו בסבר פנים יפות.
חיייבים להבין שהכובד של הציבור הספרדי כיום נמצא בעולם התורה ולא רק בציבור של ה'עמך' ולכן נצרך שתהיה הנהגה משולבת, זאת ועוד הרי כל השנים טענו על אותם ראשי ישיבות שהם משוכנזים ואילו כיום שהם באים לש''ס נראה להם כתף קרה???אתמהה???
תחשבו על עצמכם כמה קשה לשנות הרגלים והנה הם באים ועוזבים את מה שהורגלו בו עשרות שנים וחוזרים האם זה לא ראוי להערכה מצדנו.
ומשכך ראוי שנבין שמה שהיה הוא לא מה שיהיה ולקבל את זה שיהיו בשס רבנים בסגנון שונה
אחרת יעבור עלינו מחלוקת חמורה וגדולה וראינו כמה חורבן זה הביא אצל אחינו האשכנזים.
ודי בזה
אף אחד לא התכוון לתת כתף קרה לרבותינו ראשי הישיבות שהצטרפו לתנועה,
הכוונה היא לייחצנים המנסים להשליט סדר יום חדש והנהגה חדשה בתנועה אשר לא ידע את יוסף (לפי ב' הפי'),
ועל כך אנו מרימים קול זעקה!

האנשים הנ''ל לא מנסים לעשות סדר אלא הם כבר עשו סדר.....
מישהו מוכן להסביר לי איך נוצר מצב שיש "חילוקי דעות בין זקן המועצת לבין התנועה"
ואיך אחד הנציגים מחזיק בעמדות שונות מהמועצת

האנשים הנ''ל לא מנסים לעשות סדר אלא הם כבר עשו סדר.....
מישהו מוכן להסביר לי איך נוצר מצב שיש "חילוקי דעות בין זקן המועצת לבין התנועה"
ואיך אחד הנציגים מחזיק בעמדות שונות מהמועצת
אני הכי אוהב שהמצטרפים החדשים רק שטויות מדברים

או שזה רק אחד עם אלפי שמות כמו בקהילות
ויד לי הרבה הוכחות שאיפה שהם שמו יד יצא מהר הבהרות כמו שראיתי היום מודעה הקהילת היכלי התורה מטעם ישיבת פורת יוסף על הכינוס שעשו אותם האיגוד הידוע ל... קבלת פני רבו בסוכות האחרון שם כדי להגדיל את..... וכו'
את ההמשך בהמשך.

יש כאן ריח של זלזול בכמה רבנים הרי אני מוחה!
אין כאן ריח זלזול כלל ועיקר, מי שמחפש לראות זלזול מוצא אותו בכל מקום.
אני מאז ומעולם כיבדתי ואכבד כל רב גדול בישראל.
זה נראה שקשה לך לראות את הדברים שכתבתי, אך זו האמת, אלו הם עובדות פשוטות.

אין כאן ריח זלזול כלל ועיקר, מי שמחפש לראות זלזול מוצא אותו בכל מקום.
אני מאז ומעולם כיבדתי ואכבד כל רב גדול בישראל.
זה נראה שקשה לך לראות את הדברים שכתבתי, אך זו האמת, אלו הם עובדות פשוטות.

במילה אחת יש לכם כאן עשרות שמות וכולם מכובסים על שם אחד. (המחנה המושתף ביניהם שלכולם אין יותר מ- 20 הודעות!)

ברכת מזל"ט למרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה שקודמו בעיתון 'הדרך' לתואר מ"ור הגאון הגדול רבי שלמה בן שמעון שליט"א, והגאון הגדול רבי שמואל בצלאל שליט"א.
למיטב ידיעתי הכנה לקראת הקמת נשיאות מועצת חכמי התורה באופן רשמי שתרכז את ההנהגה של הציבור בה יהיו חברים:
זקן מועצחה"ת מרן הגר"ש בן שמעון שליט"א, מנהיג עולם הישיבות מרן הגר"א סלים שליט"א, מנהיג מועצחה"ת בפועל מרן הגר"מ מאיה שליט"א, מרן ראש הישיבה הגר"ש בצלאל שליט"א, וכשיוכל להצטרף יהיה חבר בנשיאות אף מנהיג עולם הרבנות וההלכה מרן הגר"י יוסף שליט"א,
תחתיה יהיו שאר חברי מועצחה"ת כמו מרנן הגאונים הגדולים רבי שלום מחפוד שליט"א, רבי יהודה כהן שליט"א, רבי ראובן אלבז שליט"א, רבי דוד יוסף שליט"א, עם עוד כמה שיצורפו בהמשך

למיטב ידיעתי הכנה לקראת הקמת נשיאות מועצת חכמי התורה באופן רשמי שתרכז את ההנהגה של הציבור בה יהיו חברים:
זקן מועצחה"ת מרן הגר"ש בן שמעון שליט"א, מנהיג עולם הישיבות מרן הגר"א סלים שליט"א, מנהיג מועצחה"ת בפועל מרן הגר"מ מאיה שליט"א, מרן ראש הישיבה הגר"ש בצלאל שליט"א, וכשיוכל להצטרף יהיה חבר בנשיאות אף מנהיג עולם הרבנות וההלכה מרן הגר"י יוסף שליט"א,
תחתיה יהיו שאר חברי מועצחה"ת כמו מרנן הגאונים הגדולים רבי שלום מחפוד שליט"א, רבי יהודה כהן שליט"א, רבי ראובן אלבז שליט"א, רבי דוד יוסף שליט"א, עם עוד כמה שיצורפו בהמשך
לא כתבתי את זה בשביל שתתחיל לכתוב פה עוד פעם הודעות ייחצנות.

נשמע נפלא!
מידיעה או השערה?

נשמע נפלא!
מידיעה או השערה?
דווקא לי נראה בדיוק הפוך,
שמוסיפים עוד מרבותינו לתואר מו"ר בכדי להעלות את מרן רבינו הראשון לציון פוסק הדור רבינו יצחק יוסף שליט"א,
אבל כבר אמרנו שאין אין מביאים ראיה משם...

ברכת מזל"ט למרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה שקודמו בעיתון 'הדרך' לתואר מ"ור הגאון הגדול רבי שלמה בן שמעון שליט"א, והגאון הגדול רבי שמואל בצלאל שליט"א.
אני נגד כל הדבר הזה שעיתון כלשהו יכתיב מי הוא מו"ר ומי לא! כל אחד יודע מי הוא רבותינו, ואחרי מי אנו הולכים בכל ההלכות - מרן שליט"א
ויש הרבה מה לומר בענין, למה הם לא כותבים על מרן פוסק הדור רבינו יצחק יוסף, תואר 'מרן'. ברור לכולם שמרן ר' יצחק הוא מרן שאנו הולכים אחרי פסיקותיו! אע"פ שעיתון הדרך לא השכיל להבין זאת. וחבל.

מידיעה או השערה
מידיעה, דרך אגב השערה שלי מי יצטרפו למועצת בעתיד הם הגאון הגדול רבי בן ציון מוצפי שליט"א, הגאון הגדול רבי מסעוד בן שמעון שליט"א, הגאון הגדול רבי שלמה משה עמאר שליט"א-סיכויים קלושים, הגאון הגדול רבי יצחק כהן שליט"א, והגאון הגדול רבי שלמה זעפרני שליט"א
לא יהיה נשיא?
בהתחלה לא יהיה נשיא

מידיעה, דרך אגב השערה שלי מי יצטרפו למועצת בעתיד הם הגאון הגדול רבי בן ציון מוצפי שליט"א, הגאון הגדול רבי מסעוד בן שמעון שליט"א, הגאון הגדול רבי שלמה משה עמאר שליט"א-סיכויים קלושים, הגאון הגדול רבי יצחק כהן שליט"א, והגאון הגדול רבי שלמה זעפרני שליט"א

אולי די

חזור
חלק עליון