• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

סיום הש"ס לזכות כלל ישראל

סיום הש"ס לזכות כלל ישראל
כל אחד לוקח חלק קטן
נא להראות ולהעביר לכמה שיותר אנשים
תזכו למצוות!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IdlRfuZOTuiTyyKyaQzb5SLpC_dz0PXWEQvlkZTyWHc/edit?usp=sharing
וגם מי שכבר בכל מקרה לומד דף כגון לע''נ מישהו
יכול שאותו דף אם יכוון יהיה מצורף
כמו שכ' נר אחד נר למאה
שכ' בשיח אברכים שיכול לקבל כסף מב אנשים שילמד משניות לע''נ קרוביהם
למרות שבפועל לומד רק משנה אחת ולא 2 עבורם

הסתפקתי
אם מישהו קיבל על עצמו ללמוד דף גמ' למשל לע''נ פלוני
האם רשאי במקום לקרוא אותו לשמוע שיעור מהמחשב או מהטל'
שהרי א. יש לחוש שלא יהיה מרוכז בכמה מלים כמו שאומרים כן שלכן לא יצא בברכהת המזון מחברו כי קשה להתרכז
ב. אין אומרים שומע כעונה שהרי זה מחשב ולא אדם וזה הרהור ובד''כ שלומדים דף הכוונה שמוציאים בפה לכאו'

הסתפקתי
אם מישהו קיבל על עצמו ללמוד דף גמ' למשל לע''נ פלוני
האם רשאי במקום לקרוא אותו לשמוע שיעור מהמחשב או מהטל'
שהרי א. יש לחוש שלא יהיה מרוכז בכמה מלים כמו שאומרים כן שלכן לא יצא בברכהת המזון מחברו כי קשה להתרכז
ב. אין אומרים שומע כעונה שהרי זה מחשב ולא אדם וזה הרהור ובד''כ שלומדים דף הכוונה שמוציאים בפה לכאו'
למה שיוציא בפה? לכאו' העיקר זה ללמוד כדרך כל אדם. לא מבקשים ללמוד עם נערווין, פשוט ללמוד ולהבין מה כתוב בדף הזה. להשקיע כמה וכמה דקות ולדעת עוד דף גמ' למטרה המבוקשת.
נראה לי פשוט וברור שאין בדבר בעיה.
(גם בלאו הכי מה החשש?, שהוא לא 'יצא ידי חובה'?...)

וגם לא ענית על טענה א
ר' חיים קניבסקי כבר ענה שלא צריך לחשוש לזה. (ואין המקור לפניי, אך מסתבר שהוא פשוט. ומה שהגר"ח השיב הוא כמדומני לעניין להיפטר מתענית בכורות, שהוא חמור יותר, ולא מסתם לימוד שבוודאי לא נראה לחוש לזה).

ר' חיים קניבסקי כבר ענה שלא צריך לחשוש לזה. (ואין המקור לפניי, אך מסתבר שהוא פשוט. ומה שהגר"ח השיב הוא כמדומני לעניין להיפטר מתענית בכורות, שהוא חמור יותר, ולא מסתם לימוד שבוודאי לא נראה לחוש לזה).
רח'ק לא נשאל על מי ששומע שיעור תוך כדי שהוא מסדר את הבית
אלא על מי שנמצא בסיום ויכול להיות שיברח לו כמה מלים וכו' וזה לא קשור
כי שם זה גם שומע כעונה
מה שאכ במכונה

מהו שהרב @בנימין לוריא כתב
שפעמים לימוד בקול גורם נרוין? לא הבנתי מה הקשר לא כתבת כך נכון אך מה כן התכוונת
שלא צריך ללמוד בקול בדווקא ולחשוש שאולי מילה אחת אמרתי רק במחשב ולא יצאתי יד"ח של לימוד 'כל הדף'. פשוט ללמוד ולהבין... זה לא כ"כ מסובף וזה דברים שכל אדם אמור להבין לבד. אני לא כ"כ מבין מה בדיוק השאלה...

שלא צריך ללמוד בקול בדווקא ולחשוש שאולי מילה אחת אמרתי רק במחשב ולא יצאתי יד"ח של לימוד 'כל הדף'. פשוט ללמוד ולהבין... זה לא כ"כ מסובף וזה דברים שכל אדם אמור להבין לבד. אני לא כ"כ מבין מה בדיוק השאלה...
אתה הבנת שאני שאלתי אם אני לומד מול המחשב
או אם אני שומע שיעור מרב במחשב ותוך כדי עסוק ?

אתה הבנת שאני שאלתי אם אני לומד מול המחשב
או אם אני שומע שיעור מרב במחשב ותוך כדי עסוק ?
בהתחלה הבנתי ששאלת לגבי לימוד באמצעות שמיעה במחשב.
עכשיו אני מבין שאתה שואל על לימוד תוכ"ד עיסוק.
לענ"ד אה"נ, אם כאשר הוא מתעסק במשהו אחר הוא שומע למחצה לשליש ולרביע, אז באמת זה לא נקרא שהוא למד מה שצריך.

רוצה לסיים את הש"ס תלמוד בבלי בשלשה חודשים?
אנחנו קבוצה של כמאה וחמישים חברים שלומדים את השס המחולק,ומסיימים את השס כל שלושה חודשים.
כל חבר בקבוצה מקבל כארבעים חמישים דף לסיים בשלשה חודשים,שזה פחות מדף ליום.
מיום הקמת הקבוצה ועד היום, כארבע שנים, (התחלנו בחנוכה תש''פ), סיימנו את השס שש עשרה פעמים וכעת אנחנו במחזור השבע עשרה.
מי שמעוניין, אשלח לו רשימה של מסכתות פנויות ודפים פנויים נכון להיום, לבחירה.
רוצה להיות שותף?
התקשר למספר 0556681420 (או SMS או וואטסאפ)
או במייל: siumshas3@gmail.com

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון