• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

סיפורי ענווה וחביבות על הראשל"צ רבינו יצחק יוסף שליט"א

כל פעם שאני פוגש את רבינו יצחק יוסף שליט"א אני משתומם מהחביבות שהוא מקרין על כל יהודי. ומענוותנותו העצומה.
שמעתי ממנו עשרות שיעורים. וזכור לי פעם אחת כשהייתי בחור הוא מסר שיעור בבין הזמנים של הרב סימן טוב לרפו"ש, ולאחר השיעור קרא לי, וביקש להביא לי חוברת שהוציא אז, בגלל איזו קושיא שנהנה. כמובן שזה עודד אותי רבות בתור בחור צעיר.
אשרינו שזכינו לענק כזה שממשיך את אביו מרן זצ"ל.

אגב נזכרתי לפני שנתיים רבינו יצחק יוסף התבטא שרב שאין לו סבלנות ואורך רוח זה מלמד על היראת שמים. ובאמת כשבדקתי מצאתי שדבריו אחת לאחת. ועל פי זה אני קובע אם מי להתייעץ וכיו"ב.

מזומנים לכתוב באשכול סיפורים מכלי ראשון שני (אפילו שלישי, אם כי לחומרא חיישינן...) על רבינו שליט"א.

מזומנים לכתוב באשכול סיפורים מכלי ראשון שני (אפילו שלישי, אם כי לחומרא חיישינן...) על רבינו שליט"א.
ייש"כ על היוזמה.
סיפורים כאלה לא נגמרים. כל יום יכולים להתווסף עוד ועוד.

אני יכתוב משהו קטן, ואם נראה למנהלים שעדיף לא לפרסם דבר כזה אז תמחקו
ישבתי פעמים רבות אצל מורנו שליט"א עוד לפני עשרות שנים, וכמעט בכל פעם שבאתי הוא קם והביא לי כיבוד מהמטבח ועמד לראות שאני אוכל ושותה, אחרי שהוא נהיה ראש"ל הוא אמר לי שההנהגה קצת משתנית, אבל אני מעיד שהאישיות נשארה כמו שהיה

אני יכתוב משהו קטן, ואם נראה למנהלים שעדיף לא לפרסם דבר כזה אז תמחקו
ישבתי פעמים רבות אצל מורנו שליט"א עוד לפני עשרות שנים, וכמעט בכל פעם שבאתי הוא קם והביא לי כיבוד מהמטבח ועמד לראות שאני אוכל ושותה, אחרי שהוא נהיה ראש"ל הוא אמר לי שההנהגה קצת משתנית, אבל אני מעיד שהאישיות נשארה כמו שהיה
יש לכם מכתבים שהרב השיב לכם תשובות (כמובן, בלי שמכם המפורש)?

כל פעם שאני פוגש את רבינו יצחק יוסף שליט"א אני משתומם מהחביבות שהוא מקרין על כל יהודי. ומענוותנותו העצומה.
שמעתי ממנו עשרות שיעורים. וזכור לי פעם אחת כשהייתי בחור הוא מסר שיעור בבין הזמנים של הרב סימן טוב לרפו"ש, ולאחר השיעור קרא לי, וביקש להביא לי חוברת שהוציא אז, בגלל איזו קושיא שנהנה. כמובן שזה עודד אותי רבות בתור בחור צעיר.
אשרינו שזכינו לענק כזה שממשיך את אביו מרן זצ"ל.

אגב נזכרתי לפני שנתיים רבינו יצחק יוסף התבטא שרב שאין לו סבלנות ואורך רוח זה מלמד על היראת שמים. ובאמת כשבדקתי מצאתי שדבריו אחת לאחת. ועל פי זה אני קובע אם מי להתייעץ וכיו"ב.

כמדומני שנפתח על זה כבר דיון. בטח @בנימין לוריא כבר יעשה כאן שילוב ביניהם.

ייש"כ על היוזמה.
סיפורים כאלה לא נגמרים. כל יום יכולים להתווסף עוד ועוד.
אכן כל יום שנמצאים איתו רואים במוחש מנהיג בעל ענוה עצומה!
יש לי כמה סיפורים, אבל כל מי שנמצא איתו כבר רואה ענוה עצומה על מרן שליט"א.
אגב, פגשתי לפני כמה זמן מישהו מחוץ לביתו של מרן, ובינתיים סיפר לי האיש שמרן שליט"א תמיד מרבה לספר על גדלותו של אביו מרן זיע"א, גדלות עצומה מאין כמותה. חד בדרא. ואמר לי אותו יהודי שאם מרן שליט"א אומר זאת ומעיד על זה, זה סימן שגם הוא כך. והדברים פשוטים.

כמדומני שנפתח על זה כבר דיון. בטח @בנימין לוריא כבר יעשה כאן שילוב ביניהם.
כוונתך ככה"נ לזה (ולעוד קישורים שהבאתי שם).
הבנתי שכאן הוא רוצה להדגיש נושא ספציפי של ענווה והתייחסות, ולא סתם סיפורים, לכן השארתי כך עד עתה.

לא הבנתי את דבריך הפשוטים, ומסתמא החיסרון בי.
התכוונתי שאותו יהודי אמר לי שאם מרן מעיד שאביו מרן זיע"א תורתו עצומה, ולא כמו בדורות הקודמים והאלו אדם גדול כמוהו. אם מרן מעיד על זה סימן שהוא בדרגה הזו, ולכן הוא יכול להעיד. ועל זה חתמתי שהדברים פשוטים.

התכוונתי שאותו יהודי אמר לי שאם מרן מעיד שאביו מרן זיע"א תורתו עצומה, ולא כמו בדורות הקודמים והאלו אדם גדול כמוהו. אם מרן מעיד על זה סימן שהוא בדרגה הזו, ולכן הוא יכול להעיד. ועל זה חתמתי שהדברים פשוטים.
אני מכיר הרבה אנשים שמעידים זאת על מרן זיע''א ואני ביניהם, ואני והם לא בדרגה ותל''מ.

חזור
חלק עליון