• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ספר גורל כחול הים

בודאי שיש נ"מ, שהרי כל ההקדמה לספר וכל ההערות וכדומה שזורות במשנתו של אותו האיש המוציא
ובנידון זה אם אין יודעים מיהו ומה טיבו בודאי שאי אפשר להשתמש בו (איני יודע כלום לא לכאן ולא לכאן, אך זה הנוטה לשלילה ולא לחיוב....)

נוטה לשלילה ולא לחיוב
מן הסתם כי לא שמעת עליו עד עתה,
אך אם הוא למד בכולל של הרב מוצפי וכו' וחיבר ספרים גם בפשט (על אהע"ז ועוד), אז זה לא כ"כ מופקע.
ונראה שהוא כמו הרב יעקב עדס, שכתב דברים בפשט וגם בקבלה. וגם בקונטרס "מקפחת ספרים" כתב:
1706045582020.png

אך אם הוא למד אצל הרב מוצפי וכו' וחיבר ספרים גם בפשט (על אהע"ז ועוד), אז זה לא כ"כ מופקע.
מחילה, לא כתבתי שלמד אצל הרב מוצפי, אלא בכולל "בני ציון" של מו"ר הגרב"צ מוצפי. מו"ר הגרב"צ מוצפי כמדומה שלא מוסר שם שיעורים כלל בשעות הכולל, אלא רק פעם בשבוע בשעות הערב. מי שכן נמצא שם זה בנו ר' יחזקאל. ואיני יודע כלל אם הוא למד משהו ממו"ר הגרב"צ מוצפי ואם הגרב"צ מכירו.
זה שחיבר ספר בפשט לפני שנהיה נזיר לא אומר כלום על מה שהוא עכשיו.

מחילה, לא כתבתי שלמד אצל הרב מוצפי, אלא בכולל "בני ציון" של מו"ר הגרב"צ מוצפי. מו"ר הגרב"צ מוצפי כמדומה שלא מוסר שם שיעורים כלל בשעות הכולל, אלא רק פעם בשבוע בשעות הערב. מי שכן נמצא שם זה בנו ר' יחזקאל. ואיני יודע כלל אם הוא למד משהו ממו"ר הגרב"צ מוצפי ואם הגרב"צ מכירו.
זה שחיבר ספר בפשט לפני שנהיה נזיר לא אומר כלום על מה שהוא עכשיו.
אתה יודע דברים יותר ברורים עליו? לכאן או לכאן. (או שאתה רק מסתייג מצד אחד).

מה שכתבתי לעיל הוא מתוך הנסיון המר מאוד, מרבים המוסרים תורה ויראה לציבור, ואף מתעסקים בכל חלקי הפרד"ס, אומנם אין תוכם כברם
וביודעי ומכירי קאמינא לצערי הרב מאוד.....
ויש כמה וכמה הידועים ומוכרים ומפורסמים שאיבדו את הערך המופלא שהייתי רוחש להם בתחלה, וכל זה כאשר נחשפתי קצת לדברים כאלו
ואמנם גם לאחר דברים הדברים אינם כפושעים ח"ו אלא ככל אדם מן השורה ולא אדם שאפשר לסמוך עליו, ולכן כשרוצים ללמוד תורה מאדם מסויים שאין זה ברור שהוא מקובל על גדולי ישראל צריך לחקור אודותיו, ואפילו מנביא מצינו שמותר לבקש מופת, ק"ו לחקור בינינו לבין עצמנו, ורק אח"כ אם יתברר שהוא ראוי והגון לילך ולנשק כנפי מעילו וללמוד תורה מפיו
הדברים נכונים גם כלפי כמה אנשים מפורסמים מאוד, שמשווקים אותם הרבה מאוד בצבור, אבל הבודק וחוקר ודורש (כמו שאני משתדל לעשות לעצמי כפי טבעי שבראני הבוית"ש), יראה שאין בסיס על מה שיסמוכו, ויש בזה הרבה שיווק ויח"ץ, ואכמ"ל
ולא חסר גדולי ישראל אמיתיים, שבתורתם אנו הוגים ובכתביהם אנו משתמשים תדיר, הן זצוק"ל והן שליט"א.
אוסיף עוד שכלפי אדם זה אין לי אישית שום ידיעה

אתה יודע דברים יותר ברורים עליו? לכאן או לכאן. (או שאתה רק מסתייג מצד אחד).
לא יודע עליו.
כפי שכתבתי הכרתי אותו, הייתי עמו בקשר בענין מסויים לפני הרבה שנים, הקשר נותק, ואחרי כמה שנים ראיתיו נזיר.
דבר זה אומר דרשני, וכל עוד לא נתברר לי שלא נשתבש חזקה שזהו משיבוש.

חזור
חלק עליון