• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

עזרה במציאת ישיבה לזמן הבא

אליהו חמוי

Active member
לחברי הפורום היקרים
יש לי אח בשיעור בישיבה גדולה שזקוק למצוא ישיבה לזמן הקרוב,[קיץ] ישיבה בינונית ברמה למודית, עם מסגרת של ישיבה [דהיינו סדרים ותפילות מסודרים] ושלא קשה מידי להתקבל אליה

מי שמכיר אופציה כזו זה ממש יעזור ויהיה בבחינת הצלה

נערך לאחרונה:
לחברי הפורום היקרים
יש לי אח בשיעור ב ישיבה גדולה שזקוק למצוא ישיבה לזמן הקרוב,[קיץ] ישיבה בינונית ברמה למודית עם מסגרת של ישיבה [דהיינו סדרים ותפילות מסודרים] ושלא קשה מידי להתקבל אליה
מי שמכיר אופציה כזו זה ממש יעזור ויהיה בבחינת הצלה
אני חושב שכדאי לשמוע חוות דעת בעניין לגבי סוג הישיבה ומה צריך לחפש במקרה כגון זה מאת הרב @יצחק משען שליט"א

לא מדבור בבחור מתקלקל ח''ו
אלא בבחור ספרדי רגיל ברמה בינונית שהישיבה שבו הוא נמצא מורידה אותו
ומי שמכיר ישיבה ספרדית בינונית עם מסגרת וצורה זה ממש יעזור

אני חושב שכדאי לשמוע חוות דעת בעניין לגבי סוג הישיבה ומה צריך לחפש במקרה כגון זה מאת הרב @יצחק משען שליט"א
אני לא עובד עם שמועות ודיבורים וכל שכן לא דרך אתרים, אני נוסע בעצמי לישיבות ובודק מה מתאים לכל בחור
זה מה שאתם צריכים לעשות וכמו שאמר הרב @ע"ה ס"ט הדברים האלה זה דיני נפשות, אין לי בעיה להגיד לך שמות של 5 ישיבות כאלה במרכז ובסוף ח"ו יתברר שהיה צריך בכלל טיפול אחר
אני חוזר לרמוז כאן מה שרמזתי כמה פעמים, אל תאמינו לאף אחד, לא לראשי ישיבות הקטנות והמשגיחים ולא לרשמים וגם לא לאנשים שנראים תמימים, רובם מדברים מתוך אינטרסים, תבדקו בעצמכם
לדוגמא קטנה ממש טריה ניגש אלי אברך מבוגר ציס"ע ואמר לי שאני חייב להכיר ישיבה מסויימת בירושלים ששם יש ירא"ש עצומה ועמקות בלימוד כמעט כמו ישיבה של מעלה...
בסוף התברר לי שהבן של אותו אברך הוא רשם באותה ישיבה ומחפש איך לעזור לו בפרנסה...

לא נראה לי שהפורום זה מקום לדון בו דיני נפשות אלו.
צריך לפנות לאיש חינוך שמכיר לנפשו ומכיר ישיבות, שיוכל להפנות.
אכן.
מומלץ לפנות לידידנו הדגול הרב דוד אוזן שליט"א, אשר ידיו רב לו בזה.
פלא: 0527176009

חזור
חלק עליון