• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

עלון דברי פי חכם חן

אם מוציא העלון יוכל להאריך עוד את העלון בפעמים הבאות בעוד קצת זה יהיה נפלא עוד יותר. חידושים נעימים ונפלאים.
אני מצטער. בשבוע האחרון כלל לא היה באפשרותי להוציא את העלון, אך מחמת שביקשו והפצירו, הסכמתי להוציא עלון קטן, בלי כ"כ הרבה ווארטים, ובלי מספיק מקורות, ואף לא מספיק מוגה מבחינה לשונית ומבחינת כתיב.
אני בעיקרון מעדיף להוציא עלון מושלם (עד היכן שידי מגעת), ומעדיף לא להוציא עלון כלל מאשר להוציא עלון שמבחינתי הוא חצי מושלם. (וגם אם אני מוציא עלון חצי מושלם אני ע"פ רוב לא מפרסם אותו כ"כ לרבים, אלא רק בתפוצה מצומצמת...). אך כאן העדפתי לפרסם מה שיש, ועדיף מעט מכלום.
עכ"פ, יש למעלה את העלונים שכבר הוצאתי בסייעתא דשמיא, והם כבר פחות או יותר עברו כמה הגהות והשלמות. אינני יודע אם יהיה באפשרותי להוציא עלון כרגע על כל פרשה, מחמת שכל עלון לוקח לי שעות רבות לשבת עליו. אני צריך לעבור על עשרות ספרי ליקוטים בכדי לבחור את הווארטים שהכי מוצאים חן בעיניי ומתאימים לרוח העלון. זה המון המון טירחה ומחוייבות.
בכל אופן, אני לא כותב על שום עלון מספר עלון או שנה, מסיבה פשוטה, אותו עלון שהיה שנה שעברה - מתאים גם לשנה הבאה! זאת התורה לא תהא מוחלפת והווארטים המובאים הם בד"כ מרבותינו זצ"ל, כך שהדברים יכולים לשמש בכל שנה.
(אני אגלה לכם סוד... העלונים הקודמים כבר יצאו שנה או שנתיים, והשנה השתדלתי להגיה, להוסיף ווארטים ולהוסיף נופך, ע"מ שיהיה דבר כמה שיותר מושלם).
יישר כל לכל המגיבים בכל הדרכים. תודה רבה!
[אני חייב לומר, שב"ה בכל שבוע כשאני מוציא עלון אני מקבל עשרות תגובות מכל מקום שהעלון הופץ, וכשאני עובד על העלון הבא, הגם שזה המון טירחה ואין לי כ"כ זמן וכח, אני חושב על כל התגובות, וחושב על כל האנשים שנהנו ונהנים מזה, וזה נותן לי כח להוציא עוד עלון ועוד עלון...]
אם כבר הגענו עד הלום, אגלה עוד טפח קטן. הוצאת העלון באה מכך ששמתי לב שבכל שנה אני שומע וקורא כל מיני ווארטים נחמדים ומעניינים, ובשנה הבאה אני צריך להיזכר בהם מחדש, ולפעמים אני נזכר בווארט רק אחרי שכבר עברה הפרשה. לכן החלטתי לרשום כל ווארט שאני עצמי מרגיש חיבור אליו מכל מיני כיוונים, צחות, חשבון, חידוד וכד'. כך שכל מה שאני צריך קודם הפרשה זה בסה"כ לפתוח את העלון של השנה הקודמת, וכל הווארטים שמצאו חן בעיניי בשנה הקודמת, פרושים לנגד עיניי גם השנה. רק בכדי לא למנוע טוב מכלל ישראל, אמרתי בליבי שאולי אזכה גם אחרים בווארטים שמצאו חן בעיניי ואולי הדבר ימצא חן גם בעיניהם, ומי שמתחבר לסגנון של הוורארטים ב"ה נהנה מהעלון, ובעצם הכל התחיל בפרשת נח תש"פ, היו לי במשך השבוע כמה ווארטים בראש, ובכדי לזכור אותם בשבת, החלטתי להקליד אותם לעצמי (עמ' 1 בסה"כ). אם אני כבר מקליד אז גם עימדתי אותם קצת ואפי' קראתי להם בשם והדפסתי לעצמי. אם כבר הדפסתי לעצמי, אז החלטתי להדפיס עוד כמה עותקים לחלק לחברים. מפה לשם, אחרי 3 שבועות כבר החלטתי להוציא בכל שבוע את העלון עם 2 או 4 עמודים, וב"ה עכשיו כבר יצא לפעמים 8 עמודים. (כל העלונים שמובאים לעיל הם תוצאה של העלונים הראשונים שיצאו בתוספת תיקונים והגהות, וכן ווארטים נוספים שנוספו אח"כ.]

נערך לאחרונה:
אני מצטער. בשבוע האחרון כלל לא היה באפשרותי להוציא את העלון, אך מחמת שביקשו והפצירו, הסכמתי להוציא עלון קטן, בלי כ"כ הרבה ווארטים, ובלי מספיק מקורות, ואף לא מספיק מוגה מבחינה לשונית ומבחינת כתיב.
אני בעיקרון מעדיף להוציא עלון מושלם (עד היכן שידי מגעת), ומעדיף לא להוציא עלון כלל מאשר להוציא עלון שמבחינתי הוא חצי מושלם. (וגם אם אני מוציא עלון חצי מושלם אני ע"פ רוב לא מפרסם אותו כ"כ לרבים, אלא רק בתפוצה מצומצמת...). אך כאן העדפתי לפרסם מה שיש, ועדיף מעט מכלום.
עכ"פ, יש למעלה את העלונים שכבר הוצאתי בסייעתא דשמיא, והם כבר פחות או יותר עברו כמה הגהות והשלמות. אינני יודע אם יהיה באפשרותי להוציא עלון כרגע על כל פרשה, מחמת שכל עלון לוקח לי שעות רבות לשבת עליו. אני צריך לעבור על עשרות ספרי ליקוטים בכדי לבחור את הווארטים שהכי מוצאים חן בעיניי ומתאימים לרוח העלון. זה המון המון טירחה ומחוייבות.
בכל אופן, אני לא כותב על שום עלון מספר עלון או שנה, מסיבה פשוטה, אותו עלון שהיה שנה שעברה - מתאים גם לשנה הבאה! זאת התורה לא תהא מוחלפת והווארטים המובאים הם בד"כ מרבותינו זצ"ל, כך שהדברים יכולים לשמש בכל שנה.
(אני אגלה לכם סוד... העלונים הקודמים כבר יצאו שנה או שנתיים, והשנה השתדלתי להגיה, להוסיף ווארטים ולהוסיף נופך, ע"מ שיהיה דבר כמה שיותר מושלם).
יישר כל לכל המגיבים בכל הדרכים. תודה רבה!
[אני חייב לומר, שב"ה בכל שבוע כשאני מוציא עלון אני מקבל עשרות תגובות מכל מקום שהעלון הופץ, וכשאני עובד על העלון הבא, הגם שזה המון טירחה ואין לי כ"כ זמן וכח, אני חושב על כל התגובות, וחושב על כל האנשים שנהנו ונהנים מזה, וזה נותן לי כח להוציא עוד עלון ועוד עלון...]
אם כבר הגענו עד הלום, אגלה עוד טפח קטן. הוצאת העלון באה מכך ששמתי לב שבכל שנה אני שומע וקורא כל מיני ווארטים נחמדים ומעניינים, ובשנה הבאה אני צריך להיזכר בהם מחדש, ולפעמים אני נזכר בווארט רק אחרי שכבר עברה הפרשה. לכן החלטתי לרשום כל ווארט שאני עצמי מרגיש חיבור אליו מכל מיני כיוונים, צחות, חשבון, חידוד וכד'. כך שכל מה שאני צריך קודם הפרשה זה בסה"כ לפתוח את העלון של השנה הקודמת, וכל הווארטים שמצאו חן בעיניי בשנה הקודמת, פרושים לנגד עיניי גם השנה. רק בכדי לא למנוע טוב מכלל ישראל, אמרתי בליבי שאולי אזכה גם אחרים בווארטים שמצאו חן בעיניי ואולי הדבר ימצא חן גם בעיניהם, ומי שמתחבר לסגנון של הוורארטים ב"ה נהנה מהעלון]
יישר כח. עלה והצלח. זכות הרבים תעמוד לך

קבצים מצורפים

• דפח''ח פרשת פנחס.pdf
    913 KB · צפיות: 14
נערך לאחרונה:
תמונה שנתקבלה השבוע תחת הכותרת: "עולה על שולחנם של גדולי ישראל".
הרב עמרם פריד 1.png
הרב עמרם פריד 2.png

ב"ה, לאחר מכן נאמר לי שהרב גם קרא את העלון בעיון, ואף נאמר לי שבשנה שעברה הובא לפניו גם העלון המיוחד על עשרת המכות.
ב"ה בעבר גם מישהו סיפר לי שהלך לטיש של איזה אדמו"ר אחד ובשעת הטיש היה מונח לפניו העלון הנ"ל.
זאת מלבד רבנים ודרשנים נוספים שב"ה קוראים את העלון כדוגמת הרב נויגרשל וכד'. בסייעתא דשמיא.

חזור
חלק עליון