• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

פירגון למחברי ספרים,דרשנים וכו'

abc123

Well-known member
כדאי מאוד לקרוא דבר נפלא שמופיע בחוברת 'באר הפרשה' פ' שלח תשפ"ב:

ומשנות קדם יסופר, כעשרים שנה אחר שהוציא הגה"ק בעל ה 'לשם ' זי"ע את חיבורו העמוק בחכמת הקבלה, הגיעה השמועה לאזניו שבשעתו כאשר הגיע הספר לעיר בגדד , יצא הגה"ק בעל ה 'בן איש חי' בריקוד ומחול לכבוד הספר , ולא נחה דעתו עד שהעמיד חופה כדרך שעושים בהכנסת ספר תורה . כשמוע 'הלשם ' את כל זאת פרץ בבכי, ולפליאת המספר הראה לו ה 'לשם' כי בחדרו יש עוד כתבים רבים בחכמת הקבלה אשר לא ראו אור, ואמר , אם הייתי יודע שכה משבחים את ספרי בעולם הייתי מוציא לאור עוד ספרים רבים... נמצינו למדים עד כמה משפיע חיזוק אפילו על רמים וענקים כאותו צדיק, ק"ו לאנשים פשוטים , וק"ו בדורנו אנו .
וכבר המליצו בדברי רש "י (ריש פרשת בהעלותך) 'להגיד שבחו של אהרן' – אמור לחבריך דברי 'שבח ' וריצוי, אף כ'שלא שינה' – שאינך רואה עליו 'שינוי' צורה , ואל
תמתין שישבר בקרבו לגמרי עד שכבר יכירו זאת עליו.​

כדאי מאוד לקרוא דבר נפלא שמופיע בחוברת 'באר הפרשה' פ' שלח תשפ"ב:

ומשנות קדם יסופר, כעשרים שנה אחר שהוציא הגה"ק בעל ה 'לשם ' זי"ע את חיבורו העמוק בחכמת הקבלה, הגיעה השמועה לאזניו שבשעתו כאשר הגיע הספר לעיר בגדד , יצא הגה"ק בעל ה 'בן איש חי' בריקוד ומחול לכבוד הספר , ולא נחה דעתו עד שהעמיד חופה כדרך שעושים בהכנסת ספר תורה . כשמוע 'הלשם ' את כל זאת פרץ בבכי, ולפליאת המספר הראה לו ה 'לשם' כי בחדרו יש עוד כתבים רבים בחכמת הקבלה אשר לא ראו אור, ואמר , אם הייתי יודע שכה משבחים את ספרי בעולם הייתי מוציא לאור עוד ספרים רבים... נמצינו למדים עד כמה משפיע חיזוק אפילו על רמים וענקים כאותו צדיק, ק"ו לאנשים פשוטים , וק"ו בדורנו אנו .
וכבר המליצו בדברי רש "י (ריש פרשת בהעלותך) 'להגיד שבחו של אהרן' – אמור לחבריך דברי 'שבח ' וריצוי, אף כ'שלא שינה' – שאינך רואה עליו 'שינוי' צורה , ואל
תמתין שישבר בקרבו לגמרי עד שכבר יכירו זאת עליו.​
הביא דברים אלו גם כן ידידנו היקר הרב אלון בן עמי בספר מנהגי הראשון לציון חלק ג
וכתב שם, על מרן זיע"א, שעודדו אותו חכמי פורת יוסף רבי עזרא עטייה ורבי יעקב עדס בזמנו ששכב בביתו כאוב בליל הסדר, שלא יתייחס וימשיך הלאה.
אם לא היו מעודדים, חס ושלום מרן היה הולך מאתנו, והיינו מפסידים את כל התורה הנפלאה שזכינו לה...

חזור
חלק עליון